Дискусија за Атеистите, Исламот, Христијанството и останати убедувања

Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Извинете не ве проследиффф... се заиграфф имам гилти плежр ријл лајф драма... имено на докторката цоолрис ја замолиф да не ми пише веќе по ЛП жената си ја сакам а тројки не прајме, тука одма љубоморен влезе Џонтра да бара кој сум и сега они двајца по ЛП се караат она му вика.. не е точно ја овој не знам кој е а он и вика престани да лажеш со кој друг се допишуваш....
За разлика од Хепта мене секојдневието на профаните ми е многу забавно, но ова е обично момент кога ме банираат па сакафф да ви кажам... во новата можно е со нов јузер да ве посетам... пак.

Љубофффф
 

Ipsissimus

P.I.
Член од
23 јули 2010
Мислења
15.582
Поени од реакции
12.950
Пробај и види....увери се сам...
Стави слика бе лепото на профил...или си грозен?
не се срами...
Јас имам муда...гледај ме ...ти имаш муда?
Гурџи, фала му на Хорус има кому да покажувам и муда и лице и фалуси....тебе искрено и да ми плаќаат не би ти.....
 
H

Hyperion VI

Гостин
Извинете не ве проследиффф... се заиграфф имам гилти плежр ријл лајф драма... имено на докторката цоолрис ја замолиф да не ми пише веќе по ЛП жената си ја сакам а тројки не прајме, тука одма љубоморен влезе Џонтра да бара кој сум и сега они двајца по ЛП се караат она му вика.. не е точно ја овој не знам кој е а он и вика престани да лажеш со кој друг се допишуваш....
За разлика од Хепта мене секојдневието на профаните ми е многу забавно, но ова е обично момент кога ме банираат па сакафф да ви кажам... во новата можно е со нов јузер да ве посетам... пак.

Љубофффф

Е ти ќе ми недостигаш,барем кажи се кога ќе влеташ пак,да не те именувам ФИАТ,ОПЕЛ и сл.
После забуни ова она.
BtW. Убав помин и ти и невестата ноќеска ;)
 
D

Drexel

Гостин
Извинете не ве проследиффф... се заиграфф имам гилти плежр ријл лајф драма... имено на докторката цоолрис ја замолиф да не ми пише веќе по ЛП жената си ја сакам а тројки не прајме, тука одма љубоморен влезе Џонтра да бара кој сум и сега они двајца по ЛП се караат она му вика.. не е точно ја овој не знам кој е а он и вика престани да лажеш со кој друг се допишуваш....
За разлика од Хепта мене секојдневието на профаните ми е многу забавно, но ова е обично момент кога ме банираат па сакафф да ви кажам... во новата можно е со нов јузер да ве посетам... пак.

Љубофффф
Ајде ајде ќе прогледаат низ прсти ;)
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Тука си негде и сакаме да го верувате ова бидејќи нашата тактика е да ги насочиме луѓето кон популарните наративи (свети гралови, Билдерберг, темплари...) и никој да не ја открие вистинската опасност, нашето пчеларско здружение (името е тајно). Ќе речеш: „Пчели? хех :)“, секако, тоа и може да го рече еден обичен профан неразбирач на пчелите и нивниот удел во екосистемот. Пчелите се фантастични организми. Дали знаеше дека една пчела... внесуе некој небитен „wau“ факт... Секако дека не. Зошто би знаел? Зошто би те интересирало? Тебе те интересираат темплари, магии, гралови...

Пчелите се фантастичен хајвмајнд, нашите антички знаења укажуваат на нивната групна интелигенција и неизмерни моќи. Ефектот на пеперутка? Не ме заебавај... Ефектот на пчела... Една пчела, да направи еден потег кој е различен од предвиденото, тоа го менува светскиот економски тек, вредноста на валутите на берзата и акциите на фирмите. Само со интрикантното разбирање на биодинамиците на екологијата како емергентен епифеномен на образците на пчелите, може да правиш глобални промени на секој план, а ние ги поседуваме знаењата за динамичните хаотични системи и уделот на пчелите во нивната оперативност. Се прашуваш кои се? Не го учиш тоа на форум...

Нашата организација е постара од масоните, постара од цивилизациите, побогу!!! Пчеларите, уште во праисторијата, забележале дека структурата на ројот пчели укажувала на тоа каква ќе биде годината; односно на плодноста, невремињата, несреќите, социјалната/љубовната/здравствената состојба на луѓето (античката уметност apis-melliferantia) и ред други работи. Евентуално, пчеларите почнале да си разменуваат знаења и да ги споредуваат резултатите од нивните увиди, додека не разбрале каква моќ држат во нивните раце. Природно, тоа довело до правење ложи, а и класификација на знаењето. Се создал и Светски совет на пчеларите како централно тело за контрола на моќта, структура која е позади сите историски настани што ги знаеш. Пчеларите од цел свет денес бројат огромно тело од аспиранти, а овој систем има степени на знаења. Колку да имаш претстава, тие кои што се 1 степен учат како да ќарат девојка со манипулација на хајвмајндот, а тие што се 16 степен управуваат со текот на војните и временските погоди/непогоди. Над 16-иот степен... Не би зборуел тука.

Чудно, нели? Секако. Има и диви пчелари, тие се нашиот најголем непријател. Своите знаења за пчелите ги користат за нивни придобивки, нешто што резултира со тешка казна, но не од нас, туку од динамичниот хаотичен систем на пчелосвеста и надсвестопчелението, кој им го враќа ударот на чудни начини (еден пчелар фатил корона одма откако го скршил заветот кон Советот и станал див). Овие „подивени пчелари“ се причината за сето зло на светот и ни се антички непријатели кои го уништуваат пчелобалансот на космосот. Соработуваме со Советот на мравкари (мравките имаат свој удел во екосистемот исто така) и други организации. Секако, сакаме да верувате во Телема, масонскиот Архитект и сл. небулози зашто ваква моќ не може да биде во сечии раце. Дури и сега кажав повеќе отколку што треба. Вие карајте се за жртвувачи на деца, Ошо, Гурџиев и други небитни нешта.

Omnis enim orbis terrarum sit post apis.
 
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
Извинете не ве проследиффф... се заиграфф имам гилти плежр ријл лајф драма... имено на докторката цоолрис ја замолиф да не ми пише веќе по ЛП жената си ја сакам а тројки не прајме, тука одма љубоморен влезе Џонтра да бара кој сум и сега они двајца по ЛП се караат она му вика.. не е точно ја овој не знам кој е а он и вика престани да лажеш со кој друг се допишуваш....
За разлика од Хепта мене секојдневието на профаните ми е многу забавно, но ова е обично момент кога ме банираат па сакафф да ви кажам... во новата можно е со нов јузер да ве посетам... пак.

Љубофффф
Профаундли Стјупид, Макајата на форумот кајгана, Профаундли, религиозниот Девендра! Профаундли, тој што јаде банови пошто крши женски срца и расипува форумски врски!
 

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Профаундли Стјупид, Макајата на форумот кајгана, Профаундли, религиозниот Девендра! Профаундли, тој што јаде банови пошто крши женски срца и расипува форумски врски!
Абе овој Дон Жуан да не бил???
Некоја инкарнација???
Не го знам таков....не ме разочарувај..
Ако е тој на сликата...тогај му верувам нему...ти немаш муда како магарето да ставиш слика???
Некој што славил слика на профил е знак дека не се плаши...и не грешил...
@ПрофаундлиСтупид ти си на слика? Биди искрен..само една шанса пружам...
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Е ти ќе ми недостигаш,барем кажи се кога ќе влеташ пак,да не те именувам ФИАТ,ОПЕЛ и сл.
После забуни ова она.
BtW. Убав помин и ти и невестата ноќеска ;)
Ма тука сум, ти и ботко сте криви, така јак мајндфак ми направивте шо кај мене предизвика канализирање на прошла реинкарнација ... а ме предупреди една модераторка, и ветив и сега ми е незгодно. :cautious:
20201231_210040.jpg

Али се прекинав на време, така чепнат од белото на брадата на Не Мисли!

Сакав да кажам ако ви пише некој МагнусСтупидус ... ја сум!

Љубоффффф! :pijanco::pijanco::pijanco:
Автоматски споено мислење:

Абе овој Дон Жуан да не бил???
Некоја инкарнација???
Не го знам таков....не ме разочарувај..
Ако е тој на сликата...тогај му верувам нему...ти немаш муда како магарето да ставиш слика???
Некој што славил слика на профил е знак дека не се плаши...и не грешил...
@ПрофаундлиСтупид ти си на слика? Биди искрен..само една шанса пружам...
Не сам јас, брадата е на Мел Гибсон, али и мојта у живо е слична.... белко у срединка... само пократка.... и не толко убаво бела... :unsure:

И Гови не ме сака, оти женските мене ме сакаат повечко...

20201231_211303.jpg

Љ.
 
Последно уредено:

Ne-misli

Жив ѓавол
Член од
2 август 2016
Мислења
351
Поени од реакции
639
Дечки дајте бе.. барем за миг да бидеме пријатели остајте све на страна,па Нова Година е.
Од утре пак ќе се пцуеме.
2 прста у анус и да траеш...
Автоматски споено мислење:

Ма тука сум, ти и ботко сте криви, така јак мајндфак ми направивте шо кај мене предизвика канализирање на прошла реинкарнација ... а ме предупреди една модераторка, и ветив и сега ми е незгодно. :cautious:
Прегледај го приврзокот 279571

Али се прекинав на време, така чепнат од белото на брадата на Не Мисли!

Сакав да кажам ако ви пише некој МагнусСтупидус ... ја сум!

Љубоффффф! :pijanco::pijanco::pijanco:
Автоматски споено мислење:


Не сам јас, брадата е на Мел Гибсон, али и мојта у живо е слична.... белко у срединка... само пократка.... и не толко убаво бела... :unsure:

И Гови не ме сака, оти женските мене ме сакаат повечко...

Прегледај го приврзокот 279576

Љ.
Значи серко си бил и ти...не брадата ..по забите познав...
 

Bodhidharma

Avatara
Член од
17 септември 2011
Мислења
10.783
Поени од реакции
15.397
Дечки дајте бе.. барем за миг да бидеме пријатели остајте све на страна,па Нова Година е.
Од утре пак ќе се пцуеме.
Што е најинтересно и пцовањето ќе биде со сласт, со љубов да не речам :LOL:
 
Член од
30 октомври 2020
Мислења
1.465
Поени од реакции
2.931
Дечки дајте бе.. барем за миг да бидеме пријатели остајте све на страна,па Нова Година е.
Од утре пак ќе се пцуеме.
Опуштено Х ја се зезам нооонстоп..
ајмо!

:pijanco:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom