Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Půtîñöt

Претседател
Член од
2 април 2020
Мислења
733
Поени од реакции
496

Указ и кај мене и кај брат ми. Документи преку родител. Поднесени 19.01.2017, финално од 11.2018. Потпис од 10.02.2019. Тоа е моето патување. Кој чекал ќе дочека. Прво големо благодарам до Пале и тој шо апдејтира листа Биго или Бибо ги мешам. Фала и на сите други со кои контактирав и се тешевме едни со други. Моја следна дестинација е Република Чешка, сите форумџии кои се тамо или ќе поминувате пишите ми во порака ќе се најдеме на еден кафе муабет. На сите кои чекате да дочекате. Како што кажав претходно кој чека ќе дочека. Фала на сите и сите кои чекаат нека им е со среќа што најбрзо да добиете.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Последно уредено:
Член од
26 октомври 2019
Мислења
121
Поени од реакции
214

Указ и кај мене и кај брат ми. Документи преку родител. Поднесени 19.01.2017, финално од 11.2018. Потпис од 10.02.2019. Тоа е моето патување. Кој чекал ќе дочека. Ја моето патување ќе продолжи во Чешка. Фала ви на сите највеќе на пале и другите што информирате се. Секое добро


Sent from my iPhone using Tapatalk
Cestitki
Автоматски споено мислење:

Denes imase polno radost za dobienite ukazi neka ima uste!
Dobar zavrsetok na mesecov!
 
Член од
29 јули 2020
Мислења
3
Поени од реакции
3
Здраво на сите. Како можам да проверам дали е ми е готов ЕГН? Указот го подигнав во амбасада во Скопје во средината на септември. Колку се чека оваа процедура?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540

Указ и кај мене и кај брат ми. Документи преку родител. Поднесени 19.01.2017, финално од 11.2018. Потпис од 10.02.2019. Тоа е моето патување. Кој чекал ќе дочека. Прво големо благодарам до Пале и тој шо апдејтира листа Биго или Бибо ги мешам. Фала и на сите други со кои контактирав и се тешевме едни со други. Моја следна дестинација е Република Чешка, сите форумџии кои се тамо или ќе поминувате пишите ми во порака ќе се најдеме на еден кафе муабет. На сите кои чекате да дочекате. Како што кажав претходно кој чека ќе дочека. Фала на сите и сите кои чекаат нека им е со среќа што најбрзо да добиете.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Cestitki od srce!!!!
 
Член од
10 октомври 2017
Мислења
57
Поени од реакции
79
Ажурирана листа да видиме до каде сме ќе може да прикачите и честитки до сите за добиените укази
 

stf

Член од
9 март 2020
Мислења
34
Поени од реакции
84
@palekrstic
Koja e procedurata za zemanje EGN i isprakjanje na udostoverenieto vo ambasadata vo Skopje? Posrednikov mi bara 500e samo zaradi zemanjeto. Prethodno mi ima zemeno okolu 700. Ova veke e krazba, navodno ako sum odel sam taka rizicno bilo, on preku raka imal nekoj i na nekolku im go odzemale drzavjanstvoto. Mislam deka ova e cista glupost? Kako moze nekoj da zeme drzavjanstvo na nekoj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom