Колку планирате да потрошите за нова година?

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.018
Поени од реакции
2.053
Постот мој беше напишан од шала, пошто темава е ѓубре, ко прво.
Ко второ, дечиња од по 18/9 години овде ми реплицираат и ми зборуваат за бело, трева, хорс и што ли не, а уште се кријат од дома дека пушат цигари, алал:icon_lol:
 

Marquess

Ербап
Член од
20 јули 2009
Мислења
6.039
Поени од реакции
12.463
И ја се зафркавав цело време.

Тоа уствари е една од предностите при форум-општење.Ако е лош фидбекот (бидеш исмејан на пример) можеш комотно да си пишеш дека си се заебавал,си форсал или што кур ти знам...

Sent from my SM-G975U using Tapatalk
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
Ќе разберам некој кој растел и живеел во време на Југославија да има против марихуаната. Ама вие што сте 20-30 години и за тревата зборите како за хероин, а цревата си ги перете со ракија од 100 денари/литро и мезите паризер и суџук, стварно не сте ми јасни. Мислам, ок е да не ја сакаш...не секој може да ја поднесе, исто како ракијата. Но ова што го прочитав на темава и на некои други ме потсети дека во Македонија откако си отидов ама баш ништо се нема сменето во тој поглед.
Ма каква трева човеку кој има против тревка,види нагоре какви муабети се спомнаа, за момент се осетив како на некој час по хемија да сме. :D
Шо вика Спојлер тикток генерација
 
Член од
7 ноември 2011
Мислења
2.935
Поени од реакции
3.625
И ти сега кажа, кој како сака така нека си тера, за тебе пиење ефтина ракија е клошарски за нив павкање трева е клошарски.
За ракијата ќе се замериме, како шо ми прај мерак ракија и свежа салата ни еден пијалок не ми лежи така, не е ни до пари ни до ништо, да ми извадиш на маса скапо виски и ракија јас за ракијата ќе се фатам и ќе ти ја платам колку шо кошта едно виски :)
Е алал вера, за овој пост ти праќам 5 литри кавадаречка жолта, пет години стара, екстра квалитет. Пиши на која адрса да тера каргото.
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Тикток генерации, се фејкери...ни наркоманите не се тоа што беа. Слатка трева, вкус на мушмула, во облик на батплаг не знам шо :sick: Абе се знае наркоман, само игла, сабајле се буди на гробишта, мисли уште МТВ1 и МТВ2 се единствени канали пошто телевизорот од 94та му е продаден, мајките прибираат децата по дома кога шета по улица. Пушите оригано па се глупирате на интернет, не оди тоа така...или ќе се издрогирате човечки па ќе пишувате овде или ќе си останите со смедеревката в рака и ќе читате прави наркомани, не да трошите бајтови на серверот.
Џакни се убо ко чоек, накљукај се мдма... A не, тие ми свртиле 5 души го делет едно хартивче завиткана марихуана од сомнително потекло, напуфнале тро па ми глумет дек неможет да се соберет од земи.
Абе ојте бегајте мафете се таму, сколовранци едни.
 
Член од
1 јануари 2010
Мислења
1.908
Поени од реакции
1.412
За Нова Година планирам да си купам тегла ајвар, некој сендвич и торта од Кам или од тие благите со рум.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
14.905
Поени од реакции
16.214
За Нова Година планирам да си купам тегла ајвар, некој сендвич и торта од Кам или од тие благите со рум.
Да си купиш ајвар :eek: Како бе да си купиш ајвар ? Демек немаш ајвар направено, срам те било
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
За Нова Година планирам да си купам тегла ајвар, некој сендвич и торта од Кам или од тие благите со рум.
Абе овие сигурно ги имаш по дома, гарант ти имат некој донесено за именден, визита, било шо. Е уствари мојш и да ги немаш, зш си ги носиме сите по ваму по таму на други визити, се дур рокот не им ојт фира :D Нати го дај ми го по куќи.
 
Член од
20 ноември 2020
Мислења
9
Поени од реакции
11
Абе овие сигурно ги имаш по дома, гарант ти имат некој донесено за именден, визита, било шо. Е уствари мојш и да ги немаш, зш си ги носиме сите по ваму по таму на други визити, се дур рокот не им ојт фира :D Нати го дај ми го по куќи.
Ако не пак сигурно се наоѓат некое “Вранец“ од 2009 од сомнителна винарија шо веќе не постојт , или розе шо веќе е кафеаво..и сам си се убедвиш абе вино е шо постаро то поубо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom