Бугарско државјанство (процедура и потребна документација)

Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Член од
20 септември 2020
Мислења
19
Поени од реакции
35
A kolku vreme cekavte of kako vi go potpisaa do zemanje drzavjansto vo ambasada
Јас првично закажав за подигање во Софија за во септември, мислам дека во мај беше тоа, ама бидејќи беа затворени границите се јавив во јули во амбасада да им кажам дека сакам тука да го подигнам. Они ме упатија да пишам, како што кажав предходно.
 

miskolo

Direktor
Член од
15 мај 2010
Мислења
790
Поени од реакции
2.321
Pale imam 2 kratki prasanje do tebe
1.Ti pred 3 nedeli objavi Ukaz 172,173,174 deka iskocile za stranci znaci logicki bi bilo da teraat ovie do ukaz 180 i da zavrsi polozitelno za 2019g
2.Dali od januari ke pocnuva so ukaz 1/2021 mislam od pocetok so brojkite!
 

ivan1987

СерКонсалот
Член од
23 септември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
18
Здраво дечки нов сум овде. Па сакам мислење за мојата ситуација со пасошот. Јас бев на интервју во 2017 година, но бројчето што го добив беше 20XXX/2018 година, можеби зошто бев на интервју во конзулатот во Битола. Статусот некаде до феб/март 2020 ( не се сеќавам кога се смени од Образувана преписка N:XXX/20XX/XX.XX.20XX г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. во По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Е сега да прашам уште колку време треба да чекам до следниот статус? И дали мислите дека многу чекав за промена од задолжителна во финална.
 
Член од
22 ноември 2019
Мислења
591
Поени од реакции
1.248
Здраво дечки нов сум овде. Па сакам мислење за мојата ситуација со пасошот. Јас бев на интервју во 2017 година, но бројчето што го добив беше 20XXX/2018 година, можеби зошто бев на интервју во конзулатот во Битола. Статусот некаде до феб/март 2020 ( не се сеќавам кога се смени од Образувана преписка N:XXX/20XX/XX.XX.20XX г. Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. во По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство. Е сега да прашам уште колку време треба да чекам до следниот статус? И дали мислите дека многу чекав за промена од задолжителна во финална.
De bre, ako kazes datum na intervju nema da te hakirame...baras odgovor a ne davas podatoci.
 

ivan1987

СерКонсалот
Член од
23 септември 2020
Мислења
11
Поени од реакции
18
De bre, ako kazes datum na intervju nema da te hakirame...baras odgovor a ne davas podatoci.
не напротив, ќе кажам XD Okt 2017

а во овој дел Образувана преписка N:XXX/20XX/XX.XX.20XX ми пишуваше 21.01.2018 година ( Тоа значи дека тогаш ми пристигнале документите во Софија??)
 

Meh

Член од
15 април 2012
Мислења
1.341
Поени од реакции
2.210
Side note: едина занимација во текот на сите овие денови ми е форумов, во смисла на поддршки, бодрења, исчекувања, планови, совети, позитивна енергија. :)
 
Член од
22 јануари 2020
Мислења
187
Поени од реакции
464
Side note: едина занимација во текот на сите овие денови ми е форумов, во смисла на поддршки, бодрења, исчекувања, планови, совети, позитивна енергија. :)
brat koga ke se priklucat site pasivni sledaci sto ne se registrirani ke bide uste podobro, gi zamoluvam site sto ne se registrirale da se registriraat..
 
Член од
30 септември 2015
Мислења
318
Поени од реакции
432
МИнал некој граница со ПЦР од Биoтек лабороторија?
 
Последно уредено:

Alexandre_Pato

Шева 7
Член од
13 февруари 2009
Мислења
132
Поени од реакции
36
Здраво на сите ,
Имам едно прашање. Бев на интервју фебруари 2016 (18223/2016), во Јули 2018 ми се смена статус на дополнителна па сега почетоков на Септември во “По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.”.
Дали знае некој уште колку би чекал ?
Ви благодарам
 

Kajgana Shop

На врв Bottom