Џорџ Флојд

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.664
Поени од реакции
26.190
Каков букаке им удри мајка му на Џејкоб на либтардите од CNN >>
А како шлаг на тортата извинување до Трамп и искажување почит кон него.

 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.656
Поени од реакции
79.981
Не можам да да ги гледам видеава од САД. Никако не можам.

Увек ми ствараат завист кон Американците.

Они можат лагано да си се вооружат. Ко луѓе. Секоја чест за тоа.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.664
Поени од реакции
26.190
Не можам да да ги гледам видеава од САД. Никако не можам.

Увек ми ствараат завист кон Американците.

Они можат лагано да си се вооружат. Ко луѓе. Секоја чест за тоа.
Можеш и ти да се вооружаш, дозволено е карабини, полуавтоматски пушки, пиштоли, револвери... и сл. Само треба да поминеш одредена обука и ќе станеш вистински војвода... јас преферирам карабин, маузер 98 или М48 исти механизам имаат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.656
Поени од реакции
79.981
Можеш и ти да се вооружаш, дозволено е карабини, полуавтоматски пушки, пиштоли, револвери... и сл. Само треба да поминеш одредена обука и ќе станеш вистински војвода... јас преферирам карабин, маузер 98 или М48 исти механизам имаат.
не треба да поминам обука
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.656
Поени од реакции
79.981
Законот така вика.
а ако сум поминал веќе, пак ли ќе треба?
нема да ми важат офицерска обука?

а ја сум обучен да пукам од повеќе оружја отколку тие кои ги издаваат тие уверенија или штоидасе
 
Последно уредено:
B

Beginner

Гостин
НБА ги откажаа натпреварите заради Jacob Blake да биде потрагично коменатри на твитер се радуваат и коментират како го победиле расизмот како НБА биле woke. Вака да протестираа и откажуваа натпреварите и за секој белец убиен од страна на полицијата добро ќе беше. Незнам само како имаат толку голема подршка по 10пат самото име нивно им е расистичко а они ќе се бореле против расизмот ахам која иронија...
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
НБА ги откажаа натпреварите заради Jacob Blake да биде потрагично коменатри на твитер се радуваат и коментират како го победиле расизмот како НБА биле woke. Вака да протестираа и откажуваа натпреварите и за секој белец убиен од страна на полицијата добро ќе беше. Незнам само како имаат толку голема подршка по 10пат самото име нивно им е расистичко а они ќе се бореле против расизмот ахам која иронија...
Не знам зошто се појавуваш ти повторно со твоите елементарни дупки во логично и рационално расудување.
За да нè потсетииииииш?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.664
Поени од реакции
26.190
а ако сум поминал веќе, пак ли ќе треба?
нема да ми важат офицерска обука?

а ја сум обучен да пукам од повеќе оружја отколку тие кои ги издаваат тие уверенија или штоидасе
не важи..
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Во Кеноша локалците почнале да си организираат сами одбрана. Третата вечер преминала во воена зона. Во меѓусебните престрелки убиени двајца.
Локалци бе, да, овој јунакот воопшто не е локалец, фашистот дошол од Илиној, 17 годишик со нелегално автоматско оружје изиграва неков „чувар на редот“.

И што направи сега, уби двајца и рани уште еден, ќе одговара за многу тешки дела, си го заебал животот, норамално, освен ако оној кој го индиректно го повика да излезе на улицата со оружје не го помилува.
 
B

Beginner

Гостин
Не знам зошто се појавуваш ти повторно со твоите елементарни дупки во логично и рационално расудување.
За да нè потсетииииииш?
Можеби имаш некои потешкотии да разбереш ама ај да пробам по 11 и последен пат со тебе да се води некаква дискусија небива.
BLM=black lives matter не го ставиле All lives matter Има многу случаи на белци и други раси убиени од страна на полицијата најприкладно ќе им беше ваков некој таг.
Како се создаде цела оваа галама? По убиството на Џорџ Флојд и сега грејните црнци што прават они се борат против расизмот со палење, ограбување на локални продавници. А реално против каков расизм они се борат? Имаа црнец претседател на државата. Во секој филм/серија има најмалку барем еден црнец. Во спортот дали им е скратено некакво право? Во музиката може јутуб забранува песни од нив? Општо што им е скратено од "привилигираните" белци? Значи не е прв пат Американската полиција да направи глупост до степен да убие некој имало такви случаи и со белци и црнци претходно. Ама за тоа претходно не се почнувале протести а може и требало. Сега не требаше да ги почнат тие протести со BLM туку со некое понормално име каде би ја добиле подршката и од сите белци во Америка. И целта на тие протести да им беше против полициската бруталност а не што поголема штета да направат на локалните продавници. Друго они како деца наместо да си посветат внимание на школото они на тие години(поголем дел од нив) криминалци стануваат и тоа е тоа.
Статистиката за криминал е најдобар пример на истите тие криминалци белците им се криви за се во животот.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.702
Поени од реакции
27.646
Можеби имаш некои потешкотии да разбереш ама ај да пробам по 11 и последен пат со тебе да се води некаква дискусија небива.
BLM=black lives matter не го ставиле All lives matter Има многу случаи на белци и други раси убиени од страна на полицијата најприкладно ќе им беше ваков некој таг.
Како се создаде цела оваа галама? По убиството на Џорџ Флојд и сега грејните црнци што прават они се борат против расизмот со палење, ограбување на локални продавници. А реално против каков расизм они се борат? Имаа црнец претседател на државата. Во секој филм/серија има најмалку барем еден црнец. Во спортот дали им е скратено некакво право? Во музиката може јутуб забранува песни од нив? Општо што им е скратено од "привилигираните" белци? Значи не е прв пат Американската полиција да направи глупост до степен да убие некој имало такви случаи и со белци и црнци претходно. Ама за тоа претходно не се почнувале протести а може и требало. Сега не требаше да ги почнат тие протести со BLM туку со некое понормално име каде би ја добиле подршката и од сите белци во Америка. И целта на тие протести да им беше против полициската бруталност а не што поголема штета да направат на локалните продавници. Друго они како деца наместо да си посветат внимание на школото они на тие години(поголем дел од нив) криминалци стануваат и тоа е тоа.
Статистиката за криминал е најдобар пример на истите тие криминалци белците им се криви за се во животот.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk
Само во твојот просечен свет БЛМ е расистичко затоа што не вклучувало АЛМ.
Не се обидувај да ми продаваш глупости од типот на црн претседател, у спорт немале забрани, сегде ги имало по филмови и серии.
Па штанцаат кеш ради нивните способности бе ограничен, профитерите не се замараат многу со бојата на кожата се додека индивидуата е квалитетна во тоа што го прави. Ама не се сите бизнис ориентирани индивидуи.
Кога ќе се обидеш да сфатиш како полу ретардираните расистички џандари и реднеци и остали необразовани националистички растени дегени размислуваат со нивната тиква и како се однесуваат према црнци и остали малцинства на улица, тогаш ќе разбереш.
Овој сега што беше упукан и што ќе остане инвалид веројатно, неговите 2-3 деца биле тука и го виделе тоа.
Свесен си со каков мајндсет ќе растат тие деца?
Не си. Иди навивај за Челзи и не замарај.
Тие деца веројатно ќе прераснат во се она што не треба да биде еден човек, fueld by hate.
И тогаш ќе се јават некои нови Бегинери по некои форуми таму и ќе ги осудуваат децата затоа што правеле криминал и дека се такви пошо се црнци.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.664
Поени од реакции
26.190
Локалци бе, да, овој јунакот воопшто не е локалец, фашистот дошол од Илиној, 17 годишик со нелегално автоматско оружје изиграва неков „чувар на редот“.

И што направи сега, уби двајца и рани уште еден, ќе одговара за многу тешки дела, си го заебал животот, норамално, освен ако оној кој го индиректно го повика да излезе на улицата со оружје не го помилува.
Многу интересно гледиште, тука има 20 видеа како се пали имот на луѓе кои и можеби не гласаат за Трамп... Ниту пак ги подржуваат полицајците да убиваат црнци... И уште толку видеа наназад, кај што антифа и црнци тепаат (има и мртви) недолжни граѓани кои го заштитуваат својот имот, па дури и без причина ... дете од 5 години кое е егзекутирано без никаква видлива причина освен дека е бело.... невероватен пораст на убиствата во Њујорк и Чикаго...

И се фати за овој за кој има видео како го бркаат и сакаат да го личнуваат како пука да си го спаси животот, а не убива ладнокрвно....

Интересно гледиште, многу збори за твоето размислување... те сметав за доста посовесен...
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
И се фати за овој за кој има видео како го бркаат и сакаат да го личнуваат како пука да си го спаси животот, а не убива ладнокрвно
Остај ги другите случаи, за овој коментирав, се бранел во самоодбрана, ама нема снимка за двајцата кои претходно ги убил, само како го ранува третиот.

Оправдуваш 17 годишник кој од сосем друго место дошол да брани, што у курац у ствари бранел, не разбирам, имал негов имот во градот?
Не, сметај ме ти мене како сакаш, пљачкаши и пиромани се исти кретени за кои треба органите на редот да ги средат, а не да им шетаат малолетници со автоматски пушки да решаваат улична правда.

Мала исправка, има снимки од сите убиствата, првично убива еден, нејасно баш зошто, веројатно го бркале, вториот го убива во исто време кога го ранува и третиот.

Е сега, самоодбрана ли е или не, јас не би рекол, кретени се искрено и жртвите што земале да бркаат и да скокаат по човек наоружан со автоматска пушка, но пак останува фактот дека малолетник со нелегално автоматско оружје без причина влегува во зона на протести.

Бедно е во секој случај што се случува во САД моментално
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom