Александар Вучиќ - најголемиот диктатор на Балканот по падот на комунизмот?

Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Е па значи тепаните се хулигани и навивачи на Вучиќ, па нема проблем.
Автоматски споено мислење:


Оние кои што фрлаат камења или удираат на полиција која мирно стои и одржува јавен ред... заслужуваат да ги згрбават од тепање. Па контејнери „залетуваа“ и ги втурнуваа во полицијата. Тоа правеа нашите „шарковци“. Или оние што кршат автомобили, излози, билборди... Е таквите треба да се згрбават од ќотек, нема тука „демократија“.
А оној што протестира без насилство, има апсолутно право и не смее да се „чепка“.
Не ја пратиш ситуацијата, има во цивилка лица што провоцираат насилство се со цел масата да реагира што сега за сега им успева, луѓето вчера се собраа и мирно протестираа се до кај 8 часот и после почна срањево, а имаш снимки каде одредени групи батинаши беа спремни за акција... добра ствар од се ова е што прво виде пичкоустастиот дека не е семоќен прво се повлече пред студентите, сега се повлекува за уведување полициски час, а бидејќи не е глуп може да замисли што ке се случи ако потпише нешто за Космет, инаку да толпата реагира на насилството на полиција, а тоа се вика муда до колена...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.650
Поени од реакции
27.994
Не ја пратиш ситуацијата, има во цивилка лица што провоцираат насилство се со цел масата да реагира што сега за сега им успева, луѓето вчера се собраа и мирно протестираа се до кај 8 часот и после почна срањево, а имаш снимки каде одредени групи батинаши беа спремни за акција... добра ствар од се ова е што прво виде пичкоустастиот дека не е семоќен прво се повлече пред студентите, сега се повлекува за уведување полициски час, а бидејќи не е глуп може да замисли што ке се случи ако потпише нешто за Космет, инаку да толпата реагира на насилството на полиција, а тоа се вика муда до колена...
Полека бе Капетан Драган,не се улетувај така на волеј да не се наместиш
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Не ја пратиш ситуацијата, има во цивилка лица што провоцираат насилство се со цел масата да реагира што сега за сега им успева, луѓето вчера се собраа и мирно протестираа се до кај 8 часот и после почна срањево, а имаш снимки каде одредени групи батинаши беа спремни за акција... добра ствар од се ова е што прво виде пичкоустастиот дека не е семоќен прво се повлече пред студентите, сега се повлекува за уведување полициски час, а бидејќи не е глуп може да замисли што ке се случи ако потпише нешто за Космет, инаку да толпата реагира на насилството на полиција, а тоа се вика муда до колена...
Од каде знаеш дека не ја следам ситуацијата? 2 вечери со ред сум пред ТВ и гледам директни преноси на ТВ.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Од каде знаеш дека не ја следам ситуацијата? 2 вечери со ред сум пред ТВ и гледам директни преноси на ТВ.
Ти гледаш директни преноси, јас имам директни информации од Београд, тоа е разлика.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Ти гледаш директни преноси, јас имам директни информации од Београд, тоа е разлика.
Од кој дел на Београд се директните информации?
Јас не мудрував... гледам дека се фрла по полицијата, се удира. Кои и да се тоа, треба да се санкционира. Не кажувам за политики, ниту пак давам политички квалификации за властите, за Србија.
Знам дека ако кај нив има 200 заболени, тоа е еднакво на 50 кај нас, ако таму и кај нас има 300 и нешто починати, тоа значи дека кај нас има 4 пати повеќе....
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Од кој дел на Београд се директните информации?
Јас не мудрував... гледам дека се фрла по полицијата, се удира. Кои и да се тоа, треба да се санкционира. Не кажувам за политики, ниту пак давам политички квалификации за властите, за Србија.
Знам дека ако кај нив има 200 заболени, тоа е еднакво на 50 кај нас, ако таму и кај нас има 300 и нешто починати, тоа значи дека кај нас има 4 пати повеќе....
на тв можеш да видиш тоа што ти го прикажуваат, група хулигани кои се лемаат со пандури, али реалноста е сосема друга.
 
Член од
31 мај 2020
Мислења
92
Поени од реакции
128
Е па значи тепаните се хулигани и навивачи на Вучиќ, па нема проблем.
Автоматски споено мислење:
Aбе зашо спинуваш сега у мајчина?
Постои разлика од напаѓач до протестант. Оние кои беа тепани на снимакот немаат врска со првиве.

Како си се намерачил у одбрана, човек да помисли дека лично и персонално си џандар
или потекнуваш од таква фамилија. :icon_lol:
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.499
Поени од реакции
16.156
Не сите, ама добар дел е пратен од службата да исценира инциденти од овие лица. Дел од децава се исфрустрирана младина. Како и да е секој вид отпор почна да му предизвикува огромен притисок на психопатов.

 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Aбе зашо спинуваш сега у мајчина?
Постои разлика од напаѓач до протестант. Оние кои беа тепани на снимакот немаат врска со првиве.

Како си се намерачил у одбрана, човек да помисли дека лично и персонално си џандар
или потекнуваш од таква фамилија. :icon_lol:
Напротив, коректен сум, реагирам против каменување на мирна полиција, реагирам и на бруталностите на полицијата кога тепа луѓе кои не се насилни во тој момент. Што е битно дали сум „џандар“ или имам во фамилија? Не сум од таква фамилија, ни поширока фамилија.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Ти гледаш директни преноси, јас имам директни информации од Београд, тоа е разлика.
Mnogu e bitno od koj ti se informaciite. Ako e nekoj od vasite sarenkovci togas ke dobivas informacii od tipot nie onaka si sedevme na trevata, vodevme ljubov, mavtavme so cvekinja i dojde policijata i od nicim izazvana ne pregrbaj od kjotek. Ne praevme nie nisto, toa tamu nekoj platenici praveja belja ama nie ne. Ako dobivas informacii od drugata strana ke dobies sosem drugo info. Ti izgleda od ovie prvite dobovas info i zatoa. Od druga strana nas ni e poprilicno svezo so sarenite tuka, taktiki i prikazni taka da so e do mene krv neka mocaat. Ke placat sekako, vaka barem neka im se iznaebi mater.
P. S i ete na muabetot clenot nad mene odma izleze so prikazna kako nekoj tamu nesto ova ona.
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Mnogu e bitno od koj ti se informaciite. Ako e nekoj od vasite sarenkovci togas ke dobivas informacii od tipot nie onaka si sedevme na trevata, vodevme ljubov, mavtavme so cvekinja i dojde policijata i od nicim izazvana ne pregrbaj od kjotek. Ne praevme nie nisto, toa tamu nekoj platenici praveja belja ama nie ne. Ako dobivas informacii od drugata strana ke dobies sosem drugo info. Ti izgleda od ovie prvite dobovas info i zatoa. Od druga strana nas ni e poprilicno svezo so sarenite tuka, taktiki i prikazni taka da so e do mene krv neka mocaat. Ke placat sekako, vaka barem neka im se iznaebi mater.
Денес кај нас да има протести како „шарковците“ во 2015, ќе ги прогласат виновни за тероризам и по 15 г. в затвор.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.795
Поени од реакции
21.217
Денес кај нас да има протести како „шарковците“ во 2015, ќе ги прогласат виновни за тероризам и по 15 г. в затвор.
Hrabri se dodeka gi galat kako so gi galeja nasite, sega na troduplo povekje sranja saren za lek nemozis da najdis. Izgleda deka demokratija i zatoa.
 
Член од
19 септември 2009
Мислења
5.081
Поени од реакции
4.932
Mnogu e bitno od koj ti se informaciite. Ako e nekoj od vasite sarenkovci togas ke dobivas informacii od tipot nie onaka si sedevme na trevata, vodevme ljubov, mavtavme so cvekinja i dojde policijata i od nicim izazvana ne pregrbaj od kjotek. Ne praevme nie nisto, toa tamu nekoj platenici praveja belja ama nie ne. Ako dobivas informacii od drugata strana ke dobies sosem drugo info. Ti izgleda od ovie prvite dobovas info i zatoa. Od druga strana nas ni e poprilicno svezo so sarenite tuka, taktiki i prikazni taka da so e do mene krv neka mocaat. Ke placat sekako, vaka barem neka im se iznaebi mater.
P. S i ete na muabetot clenot nad mene odma izleze so prikazna kako nekoj tamu nesto ova ona.
една разлика намерно или ненамерно не спомнуваш, во Београд опозиионети политичари ги набркаа од протест, трифуновиќ и ќотек јадеше, додека шарените беа предводени од зајко и рада, за на крај наркомани како Павле да добијат функции... исто беше и со овие контра кои беа со логистика од штабот на вмро, додека во Београд е чиста реакција на народот, толку... тоа членот погоре неможе да го види бидејќи е информиран од телевизија каде што известуваат за хулиганизам предводен од опозиционерите.
 
Член од
18 мај 2008
Мислења
7.561
Поени од реакции
17.594
инаку да толпата реагира на насилството на полиција, а тоа се вика муда до колена...
Тоа дека се срби, инаку кога беа македонци или црнци во САД беа соросоиди и платеници. Ех, која привилегија е значи да си србин, муда до колена, сорос не може да те потплати и секогаш си на браникот на правдината. Тоа е таа привилегија помеѓу небескиот и другите земски народи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom