Парламентарни избори - 15 Јули 2020

  • Креатор на темата Macedon1um
  • Време на започнување

Кој политички блок ќе успее да состави влада?


  • Вкупно гласачи
    84
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.705
Поени од реакции
4.373
Овие што ќе гласаат за некоја партија пошто мислат дека таа ќе го раскине преспанскиот договор ми се најсмешни да ги глеам :D
Ептен се смешни, замисли ќе гласале за некој шо че им раскинуел договор и ќе ги праел Македонци, комедија се.
Треба да гледат да имат пари а не таму ќе раскинуеле договор, ееееј договор кој им отвара врата од пеколот, ти велам забегани лујџе.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ептен се смешни, замисли ќе гласале за некој шо че им раскинуел договор и ќе ги праел Македонци, комедија се.
Треба да гледат да имат пари а не таму ќе раскинуеле договор, ееееј договор кој им отвара врата од пеколот, ти велам забегани лујџе.
Поентата е дека нема да го раскинат, што и да зборат :)
 
Член од
1 јули 2020
Мислења
1.665
Поени од реакции
7.575
1. Единствена Македонија
2. Интегра
3. Глас за Македонија
4. Левица (токму заради учеството во проектот Северџистан мене ми се сомнителни или нема да гледаме на минат труд?)
5. Родина

Сега е мој ред да бидам сериозен, се шегувам ама навистина ме интересира од каде таквото убедување, не е само куде тебе го гледам почесто.... Бачев бил човек на службата па бил сомнителен, значи сите кои се во службите а кои според Устав треба и се платени да се грижат за безбедноста на Македонија се сомнителни!!! Или само Бачев е сомнителен, ако е само тој, зошто?
Што се случува, знаете ли вие што е работата на тие во безбедносните служби?!
За Интегра ќе ти одговорам првин зошто тој мит дека они се про-Македонија мора да биде скршен и не смее да бидат на второ место на листа на патриотски партии во моментот:

1. Ова се два линкови за нивната политичка програма првиот од 2019, вториот од 2020:

https://integra.org.mk/wp-content/uploads/2020/04/Програмска-Платформа.pdf (2019)
https://integra.org.mk/wp-content/uploads/2020/06/INTEGRA-2020.pdf (2020)

Во првиот од 2019 воопшто не ни го споменуваат Преспанскиот договор никаде (CTRL+F и пребарај), за во 2020 документот да е спомнат на 13 места во еден текст кој има 300 екстра зборови од цитати само. На кратко првин они не ветуваат раскинување на договорот они ветуваат ЗАПОЧНУВАЊЕ НА ПРОЦЕСОТ: Како планираат да го започнат процесот ? со тоа што ќе оспореле пред Обединетите Нации дека не бил според нивните правила. Мал проблем договорот Никола Димитров не го потпиша под покровителство на ОН, зошто ОН никогаш немаше да дозволи таков договор да се потпише. Они приватно го средија во 1-1 со Грците и ОН нема што да бара таму. А и да има, значи решението на големиот ПОП-Патриот е да прати молба до ОН. Многу Комитски.

2. Искрено ако ви кажам каков човек приватно е, најверојатно ќе јадам кривична за клевета а јас за разлика од Димче не можам да се бранам сам за бесплатно :D. Распрашајте си се сами.

3. Ако му верувате на поп што си сменил вера ( не ми смета менувањето на вера, али да смениш вера и уште поп да бидеш во новата ми е малце одвратно) , и кој се слика со Амерички и Израелски знамиња во секој кадар. Кој барата со суми од по 20 милијади долари и брзи железници ( лаик за возови ќе ви рече дека тоа е нереално за Македонија). И што ветува дека се ќе отиде во државата на продажба на Меѓународни Финасиски Фондови. Тоа е тоа што да ви кажам.

4. Советник и во ДПНЕ и советник во СДС под Заев и учесни во Шарената револуција (а не во Бојкотирам) , еве ти пример за Љупчо пред 2017 ( морам да признаам од 2017 до 2020 добро избришале се, секоја он-лајн статија ја немаше) и со какви ставови е:

За Единствена Македонија

Како што реков сомнително е до негде дека програмата е буквално стереотипот на како би требало да изгледа про-руска партија. Али искрено ако не сакаш да гласаш за Левица и Глас поради какви и да е причини. Единствена Македонија ти е ДАЛЕКУ ДАЛЕКУ подобар избор одколку Интегра. Попот е преварант 100%, жедни преку река ќе ве пренесе само и ништо друго.

А тоа дека луѓето од службата се платени да ја чуваат Македонија, мало сутра што би рекол Заев. Луѓето од служба се Мијалков, Верушевски и компанија, тие се мускулот на Олигархијата и оперативците на странски служби ( не викам дека нема и чесни помеѓу нив) кои ги извршуваат сите прљави работи во Македонија. Види само колку скандали со прислушкување и "непредвидени" терористички упади сме имале од осамостојување. Па тие луѓе работат ли нешто.

Секако Бачев можеби е еден од ретките патриоти што биле таму али коцката е голема.

А на твојата листа ете глас ти е на трета позиција и е супер партија да си го дадеш гласот.
 
Последно уредено:
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.705
Поени од реакции
4.373
Поентата е дека нема да го раскинат, што и да зборат :)
Кој ти рече?
За сега само Црпе говори дека овој договор е вечен и Мицкоски бара 81 или 120 пратеници беше за да го раскине, сите други велат дека многу едноставно се раскинува потребно е само да имаш срце.
За да го раскинат прво треба да победат и состават влада или да направат вооружен бунт, за ова второво од сигурни извори знам дека не се подготвени ама за првото да им се даде можност па ќе знаеме.

ПОЧУТУВАНИ МАКЕДОНЦИ, ИЗБОРИТЕ ЗАКАЖАНИ ЗА 15. ЈУЛ СЕ ИСТОРИСКИ ИЗБОРИ, ИЗБОРИ ЗА ОПСТАНОК НА СИТЕ НАС. СДСМ ИМА 35% , ДУИ 6%, АЛИЈАНСА 4%, БЕСА 4%, ОДНОСНО ВКУПНО 49%. ПОРАДИ ОВОЈ ФАКТ, МОРАМЕ СИТЕ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ НА ГЛАСАЊЕ! НЕ СМЕЕ ДА ИМА БОЈКОТ, ЗАЕДНО МОРА ДА ГО ПОБЕДИМЕ ЗЛОТО!
Игор Јанев​
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Кој ти рече?
За сега само Црпе говори дека овој договор е вечен и Мицкоски бара 81 или 120 пратеници беше за да го раскине, сите други велат дека многу едноставно се раскинува потребно е само да имаш срце.
За да го раскинат прво треба да победат и состават влада или да направат вооружен бунт, за ова второво од сигурни извори знам дека не се подготвени ама за првото да им се даде можност па ќе знаеме.



Многу грешна поставка е ова да го „вратиме“ името, ја не би сакал пак ФИРОМ да се викаме :D
 
M

Macedon1um

Гостин
Кој тоа увалува мигранти? Има некоја специјална организација за увалување на мигранти?
Не знам дали има специјална организација ама знам дека во Балканскиве држави со корумпирани политичари најлесно ќе можат Европскиве држави да се отарасат од вишокот мигранти, ќе соберат она што вреди од кај нас а ќе ни враќаат неписмени мигранти од Арапскиве држави. Турција во секој момент може да пушти милиони кон Европа што правиме тогаш ? Дали мислиш дека Европа е спремна сите да ги прими или голем дел од овие ќе останат низ Балканските држави
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.085
Поени од реакции
19.938
Многу грешна поставка е ова да го „вратиме“ името, ја не би сакал пак ФИРОМ да се викаме :D
Можеби е грешна поставка "враќање" на името, ама уште погрешна и поглупа поставка е дека доколку се вратело името, ќе сме биле ФИРОМ.

Во лична карта, пасош, извод, документи, Устав и тн., ФИРОМ ли ти пишуваше?
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Можеби е грешна поставка "враќање" на името, ама уште погрешна и поглупа поставка е дека доколку се вратело името, ќе сме биле ФИРОМ.

Во лична карта, пасош, извод, документи, Устав и тн., ФИРОМ ли ти пишуваше?
Колку што пишуваше таму Република Македонија, уште на три пати поише други места пишуваше ФИРОМ.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.279
Поени од реакции
27.744
Колку што пишуваше таму Република Македонија, уште на три пати поише други места пишуваше ФИРОМ.
Debunked, citaj postari stranici.


Nejse, mene me ubiva edna misla.
Koi se posmesni?
Onie koi glasaa za 500 evra plata, ili onie koi glasaa za Grujo da odi vo zatvor...
 
Член од
23 мај 2019
Мислења
3.705
Поени од реакции
4.373
За Интегра ќе ти одговорам првин зошто тој мит дека они се про-Македонија мора да биде скршен:

1. Ова се два линкови за нивната политичка програма првиот од 2019, вториот од 2020:

https://integra.org.mk/wp-content/uploads/2020/04/Програмска-Платформа.pdf (2019)
https://integra.org.mk/wp-content/uploads/2020/06/INTEGRA-2020.pdf (2020)

Во првиот од 2019 воопшто не ни го споменуваат Преспанскиот договор никаде (CTRL+F и пребарај), за во 2020 документот да е спомнат на 13 места во еден текст кој има 300 екстра зборови од цитати само. На кратко првин они не ветуваат раскинување на договорот они ветуваат ЗАПОЧНУВАЊЕ НА ПРОЦЕСОТ: Како планираат да го започнат процесот ? со тоа што ќе оспореле пред Обединетите Нации дека не бил според нивните правила. Мал проблем договорот Никола Димитров не го потпиша под покровителство на ОН, зошто ОН никогаш немаше да дозволи таков договор да се потпише. Они приватно го средија во 1-1 со Грците и ОН нема што да бара таму. А и да има, значи решението на големиот ПОП-Патриот е да прати молба до ОН. Многу Комитски.

2. Искрено ако ви кажам каков човек приватно е, најверојатно ќе јадам кривична за клевета а јас за разлика од Димче не можам да се бранам сам за бесплатно :D. Распрашајте си се сами.

3. Ако му верувате на поп што си сменил вера ( не ми смета менувањето на вера, али да смениш вера и уште поп да бидеш во новата ми е малце одвратно) , и кој се слика со Амерички и Израелски знамиња во секој кадар. Кој барата со суми од по 20 милијади долари и брзи железници ( лаик за возови ќе ви рече дека тоа е невозможно). И што ветува дека се ќе отиде во државата на продажба на Финасиски фондови. Тоа е тоа што да ви кажам.

4. Советник и во ДПНЕ и советник во СДС под Заев и учесни во Шарената револуција (а не во Бојкотирам) , еве ти пример за Љупчо пред 2017 ( морам да признаам од 2017 до 2020 добро избришале се, секоја он-лајн статија ја немаше) и со какви ставови е:

За Единствена Македонија

Како што реков сомнително е до негде дека програмата е буквално стереотипот на како би требало да изгледа про-руска партија. Али искрено ако не сакаш да гласаш за Левица и Глас поради какви и да е причини. Единствена Македонија ти е ДАЛЕКУ ДАЛЕКУ подобар избор одколку Интегра. Попот е преварант 100%, жедни преку река ќе ве пренесе само и ништо друго.

А тоа дека луѓето од службата се платени да ја чуваат Македонија, мало сутра што би рекол Заев. Луѓето од служба се Мијалков, Верушевски и компанија, тие се мускулот на Олигархијата и оперативците на странски служби ( не викам дека нема и чесни помеѓу нив) кои ги извршуваат сите прљави работи. Види само колку скандали со прислушкување и "непредвидени" терористички упади сме имале од осамостојување. Па тие луѓе работат ли нешто.

Секако Бачев можеби е еден од ретките патриоти што биле таму, Али ќе дознаеме откако ќе влезе. Али ако не сакаш поради приватни причини да гласаш за Глас или Левица, Бачев за Попот ти е формула 1.
Не знам зошто ме ставаш во улога да бидам адвокат на Интегра, ако е ненамерно добро ама ако е намерно тогаш е злочесто!
Прво едниот документ е изборна платформа а другиот програмска платформа, кај програмската платформа го има овааа црно на бело...
Screenshot_2020-07-06 Integra Platforma_V1 indd - Програмска-Платформа pdf.png
вакви ставови нема кај ниту една друга политичка партија, не ме терај да ги читам нивните партиски документи не сум јас нивни член на Интегра или симпатизер ама ми смета кога се изнесуваат конструкции.
Каков човек е и со кои морални квалитети и потенцијал е не знам и не ме интересира, јас сум заинтересиран само за името на мојата држава Македонија, за другите работи има други кои се задолжени.

Околу знамињата сум подготвен да замижам ако го врати името Македонија, ете толку.

Дека Ристовски има костури е познато, затоа и не реков дека е мој избор туку реков дека има многу поостра реторика ако не е и една од најострите на сите учесници на овие избори а се однесува на прашањето на квислинзиве и ...

Генерализираш како и сите впрочем, прашањето беше што е тоа што Бачев би го дисквалифицирал затоа што бил едно врме со служба во СДБ, реков дека без нешто поконкретно тоа е валкана пропаганда и останувам при тоа. Секако дека и Мијлаче-Верушот бил шеф па и Бошкоски и многу други ама сите тие се политички фигури кои се таму инсталирани за да реализираат нечија агенда а не лица професионалци во таа служба. Според твоиво излегува дека сите твои сознанија ти се од медиумите или од партииските штабови а не од некој што долго работи во некоја безбедносна служба.

Не мислам дека мојот став за тоа за кого би гласал на изборите ќе има некакво влијание или пак некој го интересира, затоа и не пишувам, тоа прашање го сметам за невкусно а и според моите ставови сигурен сум дека секој знае за кого би гласал.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Debunked, citaj postari stranici.


Nejse, mene me ubiva edna misla.
Koi se posmesni?
Onie koi glasaa za 500 evra plata, ili onie koi glasaa za Grujo da odi vo zatvor...
Цела држава и цел народ е еден голем циркус, и сите се за потсмев и ремет.
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.588
Колку што пишуваше таму Република Македонија, уште на три пати поише други места пишуваше ФИРОМ.
Условите под кои што бевме ФИРОМ и овие сега утвредени преку договорот од Преспа се тотално различни, небо и земја. Тоа беше привремена референца под која што членувавме во ОН а ова сега е нашето Уставно име за официјална употреба, ерга омнес, што е пак срање решение кое што Муртињо и Мистер Бин ни го презентираат како патриотизам и клуч кон подобар живот, а во суштина е велепредавство од прв степен, капитулански преседан непознат во историјата на ниту една држава во светот.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Условите под кои што бевме ФИРОМ и овие сега утвредени преку договорот од Преспа се тотално различни, небо и земја. Тоа беше привремена референца под која што членувавме во ОН а ова сега е нашето Уставно име за официјална употреба, ерга омнес, што е пак срање решение кое што Муртињо и Мистер Бин ни го презентираат како патриотизам и клуч кон подобар живот, а во суштина е велепредавство од прв степен, капититулански преседан непознат во историјата на ниту една држава во светот.
Тоа е тој муабет. Цел живот некој некого предал, некој е жртва, некој патриот. Нека се мафта раја у кафана со муабетиве дур ни ги крадат парите политичариве. Тепаа нашите на избори урааа.

Офчички.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom