Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јануари 2019
Мислења
151
Поени од реакции
229
Се испукаа минатава недела со Укази сега оваа недела некако слабо. Ајде да видиме што ќе биде до крај на недела
 
Член од
20 ноември 2019
Мислења
66
Поени од реакции
63
1-2 meseci ke go zemis pasosot pobrzo ako sega go pobaras preku ambasada no za tolku ne ti vredi da kompliciras,kade ke odis so pasosot vo vakvi vreminja,tesko do rabota vo EU i so bg pasos.
Автоматски споено мислење:


Vo Bugarija na salter vo pravosudie ili prati I'm e mail ako ti odgovorat.

Фала ти многу!
 
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
Бугарија го продолжи за нови 14 дена карантинот за тие кои имаат двојно државјанство но и на оние кои сакаат да влезат во Бугарија.
Повеќе прочитајте си на линкот.
Ме буни тоа за ние што немаме двојно. Ако имам каде да ја преседам самоизолацијата дали ќе ме пуштат да влезам на граница? Ако има некој СО ИСКУСТВО ИЛИ ТОЧНА ИНФО НЕКА МИ ПИШЕ ВЕ МОЛАМ !
 
Член од
27 јуни 2018
Мислења
103
Поени од реакции
98
Zdravo decki, edno kratko prasanje. Dali treba i potvrdata od bugarskiot klub da se legalizira vo ambasada? Ili samo prevedenite izvodi? Deka potvrdata e veke na bugarski.
 
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Zdravo decki, edno kratko prasanje. Dali treba i potvrdata od bugarskiot klub da se legalizira vo ambasada? Ili samo prevedenite izvodi? Deka potvrdata e veke na bugarski.
Само изводите.Потврдата е на бугарски како што напомена и нема потреба.
 
Член од
15 август 2019
Мислења
81
Поени од реакции
32
Ме буни тоа за ние што немаме двојно. Ако имам каде да ја преседам самоизолацијата дали ќе ме пуштат да влезам на граница? Ако има некој СО ИСКУСТВО ИЛИ ТОЧНА ИНФО НЕКА МИ ПИШЕ ВЕ МОЛАМ !
ke te pushtat na granica , ama treba da dajsh adresa kaj sho ke sedish 14 dena vo samoizolacija i tie od mvr ke provervat dali sedish doma.
Автоматски споено мислење:

Zdravo decki, edno kratko prasanje. Dali treba i potvrdata od bugarskiot klub da se legalizira vo ambasada? Ili samo prevedenite izvodi? Deka potvrdata e veke na bugarski.
ne treba potvrdata da se legalizira ta si e napishaana na bugarski. Izvodite obavezno treba da se prevedat i legalizirat.Vo sofija toa da go sredish e poevtino, ama so ogled na situacijava sega teshko. Jas primer za 15 lv naprajv prevod i zaverka za 7lv, vkupno 22lv , a vo mk ke te koshta 15e legalizacija od ambasada i prevod od 250den nagore zemat (za 1 izvod ova e samo).
 
Последно уредено:
Член од
8 јануари 2020
Мислења
432
Поени од реакции
1.201
ke te pushtat na granica , ama treba da dajsh adresa kaj sho ke sedish 14 dena vo samoizolacija i tie od mvr ke provervat dali sedish doma.
Автоматски споено мислење:


Без навреда се разбира, од кај ти е оваа информација?
 
Член од
13 април 2017
Мислења
45
Поени од реакции
72
Jas sum so intervju vo BT 08.01.2019 a zaveden vo pravosudie 07.03.2019 so sveditelstvo od Dedo plus potvrda od kaj Lazar i seushte sum na zadolzitelna
 
Член од
16 март 2020
Мислења
77
Поени од реакции
161
Do kaj se stignati od finalna vo polozitelno koj broj prepiska?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom