Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
28 февруари 2018
Мислења
140
Поени од реакции
233
Опомена до @nikolanikola93 за несоодветно однесување.
Можеби си немал лоша намера,но сепак во ваков сензитивен период сметам дека не треба да си играме со трпението на останатите членови,за кои секоја информација е и те како битна.
Да ја задржиме праксата ,тука да се постираат проверени информации кои ќе користат на Сите.
Kaj vide dekaa sum napisal deka ima UKAZI , ja toa go napisav protivv maleriiii .... i da trgne rabotata ... sramota do ADMIN TIMOT za zakanite upateni na moja smetka ...
 
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Ti dva kura da ispusis idiot ...ahhaha se ajvjat eden po eden ...cccc
Автоматски споено мислење:


docekavte nekoja pale droljata kur da si igra so va....cc idioti
Abe bumar kurton eden sto ja napadjas pale i ostali od takvi ko tebe kurtoni puknati i toj nikola ne ne biva,ludjevo na forumov se za da doznaat nesto poveke a ne da sirat lazna nadez i lazni vesti.
Ebave toa posrednicite mocani.
Zatoa ke si patime.
Pale podrska do tebe so se zalagas
A ti admine za dobro na site bloknigi vakvite gnidi ne trebaat tuka.
 
Член од
6 март 2018
Мислења
150
Поени од реакции
141
Taa pale ima dosta pomognato za razlika od tebe osven vreganje nisto drugo zato odi krsi glava idiotu
 
Последно уредено од модератор:
Член од
13 март 2019
Мислења
93
Поени од реакции
148
Bumabr ubavo si pisal samo brmcis doj na K...V brmi taa pale na pola posrednici so kenjate tuka po forumov ve poeba i im go osvetli patot na narodot do pasos po polesen i poefrin nacin za razlika od vas.
Zatoa cuti i placi.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
13 декември 2019
Мислења
715
Поени од реакции
1.232
Bumbar...mislam deka ne e vreme I mesto za vakvi navredlivi komentari,site imame kompleksi,ama gi lecime na razen nacin....taka da ...olabavi brate...
 
Последно уредено од модератор:
Член од
29 ноември 2018
Мислења
32
Поени од реакции
41
Сите документи беа оригинал. Преку прадедо роден 1910 и потврда од Колев поднесов. Происходот излезе многу брзо, 13 месеци траеше статусот образувана преписка и од 22 август сум на финална. Уште една недела ке влезам во 6 месец финална.
a kolku vreme go chekash do sega ?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Kaj vide dekaa sum napisal deka ima UKAZI , ja toa go napisav protivv maleriiii .... i da trgne rabotata ... sramota do ADMIN TIMOT za zakanite upateni na moja smetka ...
Каде виде во мојот пост закани, убаво ти пишав и културно, ама џабее.....
@Нuкола бидејќи јас немам можност за блок на @Bumbari ке те замолам да реагираш на ваквите провокатори. Јас веќе го опоменав..... Следно е ти да реагираш.
 
Последно уредено:
Член од
28 февруари 2018
Мислења
140
Поени од реакции
233
Каде виде во мојот пост закани, убаво ти пишав и културно, ама џабее.....
@Нuкола бидејќи јас немам можност за блок ке те замолам да реагираш на ваквите провокатори. Јас веќе го опоменав..... Следно е ти да реагираш.
eve ti se izvinuvam ...
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
eve ti se izvinuvam ...
Не треба да ми се извинуваш, зошто ти реков дека премногу е осетлива темата деновиве, сите чекаат укази, и сега некој погрешно ќе те свати.
Ете и самиот гледаш како ескалираат работите.....
 
Член од
13 јануари 2020
Мислења
4
Поени од реакции
2
Добрив Указ (ми го потпиша претседател барањето) и сега треба да идам за државјанство. Но, не сум во мк, си имам виза и не ми се брза, да не губам дневници дали има рок кога треба да отидам по државјанството. Човекот што ми посредува рече морало за два месеци. Е сега дали навистина мора или него ради парите му се брза. Мислам јас до Април ќе дојдам но дали мора порано за ова. Благодариме
 
Член од
15 јануари 2019
Мислења
194
Поени од реакции
226
Добрив Указ (ми го потпиша претседател барањето) и сега треба да идам за државјанство. Но, не сум во мк, си имам виза и не ми се брза, да не губам дневници дали има рок кога треба да отидам по државјанството. Човекот што ми посредува рече морало за два месеци. Е сега дали навистина мора или него ради парите му се брза. Мислам јас до Април ќе дојдам но дали мора порано за ова. Благодариме
da ne te laze postednikot.. som ti e potpisan ukazot ti veke si bg drzavjanin,mozes koga sakas da si go podignes,so srekaaa
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom