Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 февруари 2018
Мислења
37
Поени од реакции
74
Друштво вчера вадев егн во петрич и да знаете има такса од 180 лева за подигање. Не знам дали е само во петрич или секаде. Поздрав 20191224_080517.jpg
 
Член од
24 декември 2019
Мислења
13
Поени од реакции
13
Rabotat na predmeti, samo ne primaat novi molbi, i ke moze da se podignuvaat gotovi.

НОВИНИ
С ' О Б шт Е Н И Е
14.11.2019


От 13.12.2019г. до 12.01.2020г./вкл./ НјаМА да се приемат зајавленија за удостоверјаване на б'лгарски произход .

Готови удостоверенија за б'лгарски произход ште се предават от ПОНЕДЕЛНИК до ЧЕТВ'РТ'К от 10:00-12:00 часа.
Zdravo dali ova vazi za tie sto se preku tatko ( pocinat)a veke se na finalen
 
Член од
2 октомври 2012
Мислења
78
Поени од реакции
131
Dali denes ke imat nekakvi promeni
Dali rabotat denes i koga ne rabotat ako znae nekoj neka pisi
Толку беше за оваа година со промени, здравје од наредната после празнициве може пак да се надеваме.
Не знам за МП и ДАБЧ ама колеги мои од Бугарија денес, утре и задутре не работат.
 

hurley

observer
Член од
17 мај 2015
Мислења
166
Поени од реакции
150
Денес промени никако,пошто е Бадник,утре е Божик, никој не работи. После Нова година највероватно.
 
Член од
29 ноември 2018
Мислења
29
Поени од реакции
51
Dali denes ke imat nekakvi promeni
Dali rabotat denes i koga ne rabotat ako znae nekoj neka pisi
Не знам зошто толку долго сме на задолжителна, веќе 15 месеци што е невообичаено за тие што се со потврда. Знам дека на твојот сопруг му се смени во финална...со што документи е тој?? Инаку, мислам дека толку со промена на статуси за оваа година. Останува да чекаме ама стварно ја претераа!!
 
Член од
15 август 2019
Мислења
79
Поени од реакции
30
Член од
28 јуни 2014
Мислења
720
Поени од реакции
694
Друштво вчера вадев егн во петрич и да знаете има такса од 180 лева за подигање. Не знам дали е само во петрич или секаде. Поздрав Прегледај го приврзокот 226205
Од кога ова?
Има ли некаква промена во процедурата за ЕГН?
Некој друг да потврди или демантира за во софија како стојат работите?
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Изгледа дека дефинитивно е толку од укази за оваа година. Идната недела секаде е гужва, први (среда) е неработен секаде, 2-ри и 3-ти се четврток и петок, па следи викенд 4 и 5-ти, такада тек од 6ти јануари натака би можело да се очекува свеж старт :)
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Денес промени никако,пошто е Бадник,утре е Божик, никој не работи. После Нова година највероватно.
Знаете ли кој е последен указ ? И дали го завршија декември 2018 со положителни ? Не сум при време па ако може да ме известите . Позз
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Знаете ли кој е последен указ ? И дали го завршија декември 2018 со положителни ? Не сум при време па ако може да ме известите . Позз
Указ бр. 159, завршија со Декември.
 
Член од
28 ноември 2019
Мислења
4
Поени од реакции
2
Јас сум од крајот на декември 2018 со статус положително а познавам и други тројца кои се скоро еден месец пред мене со истиот статус
 
Член од
27 март 2019
Мислења
46
Поени од реакции
57
Palekrstic ili ostanati clenovi dali znaete kolku cini legalizacija na izvod na rodeni vo bugarija???
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom