Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Ми стоеше Џокерот некој ден во комп пошто си бев во ок расположение и не сакав да си го расипам тоа расположение со филмов. Али зачудувачки, фино ми легна, накрај си реков, well, that what expected.
Ми се бендисуваше Артур повеќе во вториот дел од филмот, конечно си ја оправи кичмата, влезе во филм и журката почна. Општеството е апсолутно виновно за се што го снајде, поготово институциите кои дозволиле да расте во таа околина знаејќи каква е, па накрај не дека ептен навивав за него, али не ми беше криво за цел тој хаос што настана. Само смеењето ме вадеше од такт. Не она хистеричното, туку она што му беше за пред другите, кога се смееше кога мислеше дека треба. Можеби намерно некако е иритирачки, што знам.
Се на се, ептен солидно.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Инаку и ја си смеаам така и им ја приложувам картичката ,а они мислат дека ја сум оној циганон од Гтц што веќе 20години по ред лекува некого,или му требат пари за операција за некого,и да на самата картичка има жолто смајли :) .

OVA.jpg
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.086
Поени од реакции
8.135
I got the Disney+ trial to watch the Mandalorian with my buddies. We had a Samsung Smart TV, a laptop, desktop, and an Android phone on which we could try and watch Disney+.
First off, the Samsung TV app didn't work. When you play any content, it gets stuck at 0:00 and does not play anything. This is a 2 month old UHD TV of a friend of mine btw. Couldn't find it on the compatibility list, but the compatibility list might have only listed US models (I'm in the Netherlands).
Then we try and cast it through the Android app. Well, our Android phones only support L3 security DRM, not L1, so we couldn't even get the Android app installed on any of our phones.
Then we try plugging in the laptop directly with HDMI to the TV and stream it that way. Then we discover "Error Code 83" and find out that Disney+ does not work on Linux......... the OS on which all their servers are probably running on. Same with the Desktop, as it also runs on Linux.
All of this troubleshooting took about half an hour. Then I opened qbittorrent and we started watching the Mandalorian within 30 seconds and canceled my Disney+ subscription.
And that, ladies and gentlemen, is how you get your potential customers to pirate your content instead of paying for it.
Од прв ден со ВПН никаков проблем немам со дизни плус плус од оние шеруваните 3евра и тоа важи до 2021 :D
Иначе УС Дизни има доста филмови што има Due to existing agreements, this title won’t be available til...
Со канадскиот дизни има помалце тие таканаречени DUE, ваљда што Нетфликс им ги имаат откупено правата па не смеат да ги дава дизни.
Холандскиот уште не сум ги пробал дали ги има тие DUE закони.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.505
Поени од реакции
33.664
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Michael Fassbender реално и нема лош филм. И овој е далеку од лош, ама не ми е прикладен за него.
Сценографијата го вади многу и Мајкл се разбира...
Овој. Не само што е лош филм на Фасбендер, туку и еден од најлошите што сум ги гледал од 2010 наваму.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
Кое филмиште е Once Upon a time in Hollywood, све ме бендиса што е ретко за некој филм. Се палите на џокери и секој втор пост ви е за тоа, а вакви ремек дела никој да спомне ццц. Нареден The Irishman, се надевам дека овие два филма ќе ги поделат оскарите
 

Freddy Krueger

The Dream Master
Член од
18 март 2009
Мислења
2.236
Поени од реакции
2.028
а зошто мора џокерите да ги фрлиш под автобус??
иначе да, топ филмче Once Upon a Тime in Hollywood, по трејлериве, The Irishman би требало да биде уште подобар..
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.669
Поени од реакции
38.847
а зошто мора џокерите да ги фрлиш под автобус??
иначе да, топ филмче Once Upon a Тime in Hollywood, по трејлериве, The Irishman би требало да биде уште подобар..
Зошто филмот е копија од King of Comedy и Taxi Driver. Не викам дека е лош и тој, но нема ништо вредно околу него освен хајпот, приказната, дијалозите па и глумата просек. Седмица е филмот реално.
 
Последно уредено:

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.359
Поени од реакции
25.053
Tinker Tailor Soldier Spy

Не знам како порано не сум го гледал филмов, ми ги надмина очекувањата. Маестрално изведено дело, откако заврши одма премотував назад да прегледувам одредени сцени. :cuc:
 
Член од
17 октомври 2011
Мислења
13.791
Поени од реакции
33.599
По PGA номинацијата за најдобра продукција на документарен филм, Honeyland синоќа номиниран и за Independent Spirit Award за најдобар документарец. Обично ISA наградите значат многу за Оскарите, секогаш се copy-paste со номинираните за Оскар. Мислам дека лека полека е се поизвесно дека ќе земе номинација за најдобар документарец за Оскар. Јас сум скептичен за најдобар интернационален филм, зашто последниот документарец кој имал шанси да биде номиниран во таа категорија беше италијанскиот Fire at Sea пред некоја година, кој имаше и Златна Мечка земено, ако не се лажам, па сепак извиси за Оскар за странски. Ама што знам, ќе видиме.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom