Криминалци и криминални групи во МК

Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Македонија е транзит зона за дрога посебно за хероин и дебело се профитира,затоа грам дрога како поминува држава вредноста му се зголемува. Од типот нема пари мал пазар не држи вода.Исто така лихвата е и те како исплатлива посебно во овакви банани држави како нашава каде и нотари адвокати се е корумпирано.Немој да мислете дека нашиве се нешто као демек гола вода а србиве се богови,едино во што се подобри е тоа што можеби во европа се најдобри платени убијци.Албанската мафија толку високо котира во мафијашките кругови во светот заради тоа што имаат 3 држави кај што никој ништо не им може знаеме кој држави се.
Јас за две албански држави знам. Албаниа и Швајцарија. Која е третата?
 
Член од
6 ноември 2019
Мислења
16
Поени од реакции
3
34B8955E-594C-4E77-AABF-AA3271604D86.jpeg
Ми искочи дур читав низ европа што се дешава дали знае некој кој се овие или која е оваа фамилија хајрадинович,пишува дека се од скопје и гледам во босна и србија се многу раширени со криминал.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Македонија а штом ја броеш и Швајцарија тогаш се четири со Косово
Да не мешаме баби и жаби сега. Косово е територија во Република Србија, а Албанци во Република Македонија нема, тоа се туристи што ги гледаш низ Скопските улици.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
Да не мешаме баби и жаби сега. Косово е територија во Република Србија, а Албанци во Република Македонија нема, тоа се туристи што ги гледаш низ Скопските улици.
Тогаш треба протести да правиме како во Барселона шо правеа против туристите :D
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Мислам дека има некој од групата на Мире што следи тука. Претходниот пат кога се спомна таа група, одма некои со нови профили се вклучија на форумов и на таа дискусија. Не беше многу одамна тоа, летово мислам. Истото се случува и сега. Прашува некој погоре дали некој знае за другите од таа група. :D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.158
Мислам дека има некој од групата на Мире што следи тука. Претходниот пат кога се спомна таа група, одма некои со нови профили се вклучија на форумов и на таа дискусија. Не беше многу одамна тоа, летово мислам. Истото се случува и сега. Прашува некој погоре дали некој знае за другите од таа група. :D
Кој и да ја чита групава ако малку е реален гледа дека оние по активните што изнесуваат некои факти не го прават тоа заради гомна јадење или глумење сила туку едноставно само се следи како дневна тема,како што некој следи македонски фудбал,политика или временска прогноза така и овде се следи македонскиот криминал,групите и членовите.
 
Член од
4 ноември 2019
Мислења
40
Поени од реакции
44
Кој и да ја чита групава ако малку е реален гледа дека оние по активните што изнесуваат некои факти не го прават тоа заради гомна јадење или глумење сила туку едноставно само се следи како дневна тема,како што некој следи македонски фудбал,политика или временска прогноза така и овде се следи македонскиот криминал,групите и членовите.
Se soglasuvam, nit se fali nit se zaviduva na spomenatite likovi. Realno gledano 90% od napisanoto vo ovaa tema bi go znael sekoj obicen covek sto e zainteresiran okolu ova ili ima nekakva vrska so nekoj od spomenatite ovde.
 
Член од
6 ноември 2019
Мислења
18
Поени од реакции
9
A sto pravi tamu se otkaza od skopje?
Автоматски споено мислење:

Прегледај го приврзокот 221710
Ми искочи дур читав низ европа што се дешава дали знае некој кој се овие или која е оваа фамилија хајрадинович,пишува дека се од скопје и гледам во босна и србија се многу раширени со криминал.
Sea neznam dali za istite zborime ali jas kako sto imam slusnato e deka rabotat so koli i oruzje...ako znae nekoj poise neka kaze
 
Член од
2 ноември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
145
pa uste na Tote mu ostana glavata na ramenici..i so nasledstvoto od tatko mu,so zelbata za odmazda,on e i toa kako meta i 100% se raboti na toa da go skinat,isto i on si brka odmazda,zatoa e daleku od tuka da socuva glava.tuka e cistka rabotata od dvete strani.ja garantiram so zivot deka ke ide i on i ovie drugive eve ke pomine vreme ke se setite.koj kolku i da misli deka e jak i pod zastita,nikoj ne e zastiten.site tie takvi disat odbrojan vozduh.
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.295
Поени од реакции
5.853
Мислам дека има некој од групата на Мире што следи тука. Претходниот пат кога се спомна таа група, одма некои со нови профили се вклучија на форумов и на таа дискусија. Не беше многу одамна тоа, летово мислам. Истото се случува и сега. Прашува некој погоре дали некој знае за другите од таа група. :D
Од авион се гледа :свиркам:
 

6G6

Член од
10 февруари 2019
Мислења
2
Поени од реакции
1
Pozz do site
Автоматски споено мислење:

Seker e opasen lik so muda i dosta iskustvo vo kriminal lixva i sl.
Автоматски споено мислење:

Dali nekoi znae kakva e situaciata vo kisela voda koi se u kriminalot tamu
Автоматски споено мислење:

Rade stekli mu go zapali dzipot na gazdata na vili pred nekolku god radi reket
Автоматски споено мислење:

Vrvot za semi pravenje vo skopje ke bide flamingo vo meriot kolku luge ke padnaat pod lixva i kolku droga ke se vozi u kombinacia so kurvi. Samo dali ke uspee mialkov da drzi teren da ne mu rabotaat drugi za sebe
Kisela voda Zule Zafir,Jane Tica,Sokol... imase nekoja grupa sto obivaat stanovi po dojava nekoj od niv u italija otidoa neka dopuni nekoj
 

Kajgana Shop

На врв Bottom