Филмови, режисери, актери: Генерална дискусија

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
Ајдее, ред се редат малеее....


Sent from my SM-A405FN using Tapatalk
Со ова ги губи шансите да глуми во новиот суперхеројски филм пластиквуман.
И **** тоа ботоксот и операциите и комплексите.
Зошто треба да ни е грижа за нејзиното мислење!?
Нека се врати на шопинг и шус.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.583
Поени од реакции
81.155
Овој тренд почна од мене, јас го скршив мразот пред 4 години :kafence:

Во новава година посакувам да има што помалце филмови со суперхерои... напнаа веќе со ваквите дела, ама вака кога ќе видам, нема во брзо време да ми се исполни желбата :(
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
4.004
Поени од реакции
15.326
Пресмешен ми е овој Холивудски custom кога некој релативно популарен човек ќе каже нешто што ќе добие ептен медиумско значење, и како печурки никнуваат рандом has beens да се надоврзат кон тоа колку да се присутни во етерот. За Анистон да биде во филм на марвел ќе биде премија и реално тоа би и било пик на кариерата, не знам зошто мисли дека има кредибилитет да кажува мислење за нешто што е out of her reach in the first place.
Патем, од што е Анистон толку многу најмногу квалитетна, последен филм што гледав со неа беше Нетфликс комедија на Адам Сендлер, филмови што Сендлер ги штанца од заебанција и дури ни самиот не ги сфаќа сериозно.
О не, актерка што глуми у нетфликс комедии трпи штета што не се снимаат квалитетни филмови на сметка на марвел(???)
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.583
Поени од реакции
81.155
Глупо е ради оваа нејзина изјава, да ја реметите за нејзината филмска кариера... а уште поглупо беше кога после изјавата на Копола, Марвел фанс кажуваа дека Кум филмовите биле досадни и не биле ништо посебно... :icon_lol: да, да имаше такви коментари по интернетов на triggered суперхеројски фанови кои ги оцрнуваа филмовите на Копола.
Замисли на истите такви ликови да им пуштиш пример филм на Сержо Леоне каде главните ликови 15 минути се гледаат у лице, и на крај за 2 секунди да се испоубијат меѓу себе. Ќе заспијат уште на третата минута :ROFLMAO:

Денешните фанови на Марвел/суперхеројските филмови е најлесно да ги тригнеш, доволно е да им кажеш дека Авенџерс е глуп филм и ќе почнат да креваат востание :)
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.593
Поени од реакции
38.741
па што можат сџв да прашаат, зошто нема жени, зошто нема гејови/лезбејки ликови. Како можеш да бараш такви ликови во мафијашки филм што се дешава дејството у шеести/седумдести? Фак лоџик.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Не знам за што точно треба да те ремети човек.
Дали дека филмот е од 2017 а сега сме 2019 или
затоа што филмот е тешко епско срање.
Се уште си ми многу сомнителен. Сакам да верувам дека си трол но сепак мислам дека едноставно си.. малку.. така.. поразлично ограничен.
Сакав да кажам дека требаше да освои барем еден оскар. Сум го помешал со друг филм кога сум пишувал. Иначе го гледав во 2017 во Бугарија во кино. Али мора ти секогаш да се глупираш со вакви долни коментари. Во крвта ти е.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Али мора ти секогаш да се глупираш со вакви долни коментари. Во крвта ти е.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.699
Поени од реакции
27.626
а уште поглупо беше кога после изјавата на Копола, Марвел фанс кажуваа дека Кум филмовите биле досадни и не биле ништо посебно... :icon_lol: да, да имаше такви коментари по интернетов на triggered суперхеројски фанови кои ги оцрнуваа филмовите на Копола.
Добро сега, и јас не сум Марвел фан па Кум ми беше досаден... А и на Серџо Леоне имам глеано филм-два, знаат да бидат досадни.
Од друга страна имам гледано турски драми од 3 и пол саати па не ми се досадни.
 

Tegla

Interista
Член од
20 февруари 2012
Мислења
5.093
Поени од реакции
9.009
Некој го спомна корејскиот Parasite на форумов (ваљда Злате?), па јас го аднав на листа за гледање и конечно на раат му седнав и го изгледав. Супер е филмот и штета што не е Холивуд синема па ќе помине незабележано кај масите.

Иако на прв поглед така изгледа од постерот, не е артистички borefest туку е двочасовна сатирична драма. Кога филмот заврши ми даде инфо дека е од истиот сценарист од филмот Okja, така да кој не ги гледал двата ете им пакет лесни и оригинални филмови со добри ликови и приказна.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
Добар е Parasite, некни и јас го гледав. Почнува лабаво и едно време така подзаминува неочекувано за филмот, a очекуванo за тоа корејско поднебје :D
 
Член од
1 февруари 2012
Мислења
3.674
Поени од реакции
4.205
Да, Parasite ја има типичната Корејска кинематографија. Прилично песимистички филм за социјална нееднаквост.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Не ги сакам многу азијатскиве филмови, пошто глумциве ко јајце на јајце си личат, али скоро го гледав јапонскиов Shoplifters и многу ме бендиса.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom