Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Веројатно е истата приказна и со Русковска. И таа e од семејство на судии и обвинители, а жената е за никаде. Толку звучи арогантно и немушто, и страшно е антипатична. Не можам до крај да изгледам една емисија со неа. На оваа снимка најитерсено ми е кога се појавува мачето на 0:49, лево. :ROFLMAO::ROFLMAO:

 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.970
Поени од реакции
17.800
А после година дена која партија ќе ја замени на власт?
Ако не си земал решение за една година од сега ќе разбереш многу брзо после изборите.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Па не е баш цар, дрва и камења по сите ОТКАКО му удрија клоци од алфа. Текстов може држи вода али писателов е пристрасен во поголем дел од творештвата.
Автоматски споено мислење:

“МЕХМЕТИ: Држава која ја има ДУИ, не треба да се грижи за својата иднина – оти ја нема”
Уште е во Алфа. Само што не е директор.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.870
Поени од реакции
11.490
Ако се оствари ова што се збори за Нина Ангеловска да биде министерка за финансии, барем нема да ни е гајле за права од интелектуална сопственост...пошто и неа ја боли таквото како што гледаме...
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Аууу где то ја живим .. чим овој дојде да биде министер, ја мислам време е да си фатиме пут под нозе, евентуално да се молиме да не рокне некој астероид и конечно да се спасиме !!!
 

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.464
Поени од реакции
20.267
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.649
Поени од реакции
81.697
:pos::pos::pos::pos::pos::pos::pos:
Аууу где то ја живим .. чим овој дојде да биде министер, ја мислам време е да си фатиме пут под нозе, евентуално да се молиме да не рокне некој астероид и конечно да се спасиме !!!
Моментално на Бихачка

 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.290
Поени од реакции
6.597
Осеќам дека девојкава од Групер, министерка за финансии што ќе биде, опасно ќе ја насамарат. Каде бе девојко со топ развиен бизнис се мешаш у политика, со опасни кримоси, дали од овие или предходниве. Знаат дека нема уште долго да траат, ништо чудно да имаат и договор Зоки и Мицко, за примопредаја на власт, а овие ќе докрадат што може да се докраде, ќе не задожат уште толку, па така нафатирани за наредни 50 поколенија, ќе си отидат без никој да одговара. Цел терет ќе падне на девојкава или некој небитен ко Миле. Ништо чудно да ја заглават, па да глумат некоја си правда на неа. Гледам никои пишуваа дека девојката е паметна, али наивно е да се впушта у политика, бар не дур не дојде некоја нова трета опција, а не докажаниве криминалци и гробари на Македонија. Ако мисли дека ќе може биснисот да си го крене на ново ниво вака, многу се лаже. Па не е она Кочо Анѓушев, ниту бизнисот и е од размери како неговиот, ниту ја има неговата моќ. За жал, мислам дека само ќе ја искористат и тоа што го има изградено до сеа на крај со тоа ќе и го уништат.
 
D

Deleted member 12196

Гостин
Абре луѓенца,Берикот или паднал робија со Катица или го држат заложник у некоја просторија без компјутер.Нема друго објаснување
Може на одмор е, се сонча некаде.
На Халкидики е. Ја чува вилата на Катето.
 
Член од
30 декември 2014
Мислења
350
Поени од реакции
439
Ако не си земал решение за една година од сега ќе разбереш многу брзо после изборите.
Dude, моментално единствен приоритет ми е магистерската. А навистина не ми сте јасни сите кои што гледате да гледате да дојдете до решение гледајќи дали "нашите" или "нивните" се на власт. Туку, јасно ми е како функционира системот и дека единствено место што би можело да ме интересира во државна институција се доаѓа по тој пат како ме спомна. Можеби платите и не се многу високи таму, ама делокругот на работа е она за кое што сум се образувал. Среќа, пак мојата струка допрва е во развој во нашата земја, па имам повеќе можности и во земјава и во странство.
 
Член од
19 мај 2014
Мислења
161
Поени од реакции
162
:pos: :pos: :pos: :pos: :pos: :pos:
Песнава и спотов потсеќаат на еден "дечко" многу популарен периодов :ROFLMAO:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom