Фудбалски/трансфер дискусии

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Добро најак е Суарез

Ти си кладе пелени ? За час и нешто играте, побрзај.
Иди прочитај на твитер што пишува за Реал и Зидан и врати се да не известиш со некоја нова глупоштина.

Си КЛАДЕ пелени ми кажа бе.. :pos::pos::pos:
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Иди прочитај на твитер што пишува за Реал и Зидан и врати се да не известиш со некоја нова глупоштина.

Си КЛАДЕ пелени ми кажа бе.. :pos::pos::pos:
Засега сите глупоштини мои излегоја вистина за твојот пастув, само ти си толку заслепен и не можиш да ја прифатиш реалната слика.
Ај можи Погба ќе дојди и работите ќе тргнат на арно, така рече брат му
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
Сите плукавме лани по него пошо беше стварно лош, ама веќе е 32 години и нормално е да има пад на формата. И покрај тоа има уште инстикт за гол и дава 30+ во сезона.
Автоматски споено мислење:

А за тоа дека не е истиот од Ливерпул не ме заебавај.
Уствари не е истиот, многу појјак е.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Сите плукавме лани по него пошо беше стварно лош, ама веќе е 32 години и нормално е да има пад на формата. И покрај тоа има уште инстикт за гол и дава 30+ во сезона.
Автоматски споено мислење:

А за тоа дека не е истиот од Ливерпул не ме заебавај.
Уствари не е истиот, многу појјак е.
не претервај :)
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Засега сите глупоштини мои излегоја вистина за твојот пастув, само ти си толку заслепен и не можиш да ја прифатиш реалната слика.
Ај можи Погба ќе дојди и работите ќе тргнат на арно, така рече брат му
Ти имам кажано и претходно, ти појма немаш од фудбал.
Ниту пратиш, ниту разбираш, ништо.
Само читаш твитер и постираш глупост врз глупост врз глупост и сите ти се смеат на форумов.
И се е ова океј, терај си го, ама лошото е коа почнуваш да паметуваш дека нешто разбираш.
Нула фудбалско познавање имаш.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Ти имам кажано и претходно, ти појма немаш од фудбал.
Ниту пратиш, ниту разбираш, ништо.
Само читаш твитер и постираш глупост врз глупост врз глупост и сите ти се смеат на форумов.
И се е ова океј, терај си го, ама лошото е коа почнуваш да паметуваш дека нешто разбираш.
Нула фудбалско познавање имаш.
Ако ти е така полесно ок.
Немам нерви да се објаснувам со тебе, а и не ме личи.
Цел свет буквално ви се смее за трансфер политиката за оваа сезона ама битно јас не разбирам, ти кажав дека ќе доживее тежок блам Зидан сезонава, патем истото мислење го делат и скоро сите членови тука ама ете ти во мене се запна, ме направи непознавач на фудбал.
Ме убедуваше пред некое време дека играчите кои ги продал Зидан не се вклопувале во неговите замисли, ти реков дека тие играчи ќе палат и жарат во другите тимови дури ви играат во тимот паразити, ме напрај пак непознавач, ене Љоренте и Себаљос уште од старт ти ја потврдија мојата теза.
 
Член од
29 април 2015
Мислења
4.059
Поени од реакции
3.843
не претервај :)
Која сезона во Ливерпул му е била појака од втората и третата во Барселона?
Сезоната пред да отиде во Барселона му беше ептен јака, ама никад нема да биде запамтена затоа што не освои ништо.
Во Барса не изгледа како во Ливерпул таа сезона пошо покрај него го има Меси, во било кој друг клуб до лани ќе беше играч број еден, т.е напаѓач.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Ако ти е така полесно ок.
Немам нерви да се објаснувам со тебе, а и не ме личи.
Цел свет буквално ви се смее за трансфер политиката за оваа сезона ама битно јас не разбирам, ти кажав дека ќе доживее тежок блам Зидан сезонава, патем истото мислење го делат и скоро сите членови тука ама ете ти во мене се запна, ме направи непознавач на фудбал.
Ме убедуваше пред некое време дека играчите кои ги продал Зидан не се вклопувале во неговите замисли, ти реков дека тие играчи ќе палат и жарат во другите тимови дури ви играат во тимот паразити, ме напрај пак непознавач, ене Љоренте и Себаљос уште од старт ти ја потврдија мојата теза.
Па појма немаш, не знаеш што сакаш да кажеш, мешаш работи и дискусии.
Никој не спори дека трансфер периодов испадна срање за Реал, еве јас тоа ти го потврдувам што сум фан на Реал.
Ама ова нема никаква, апсолутно никаква врска со Љоренте и Себаљос.
Тоа што Зидан не рачунал на некои играчи и решил да ги продаде, нема никаква врска со тоа што не успеале да купат нивни замени.
Еве размисли, дали ќе беше подобро Реал да не ги продадеше Љоренте и Себаљос знаејќи дека Зидан не рачуна на нив и нема да ги игра и да останеа во Реал?
Сега сфаќаш зашто ти викам дека појма немаш од фудбал? Мешаш ти баби и жаби, го мешаш лошиот трансфер период што го имаше Реал (каде најавуваше измени во првиот тим, а не успеа да ги направи истите измени) со тоа што ги продале истите играчи што ги имале и минатата сезона на кои тренерот не рачунал.
Ја не ти го зборам ова зашто имам нешто лично против тебе, апсолутно ништо немам против тебе.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Која сезона во Ливерпул му е била појака од втората и третата во Барселона?
Сезоната пред да отиде во Барселона му беше ептен јака, ама никад нема да биде запамтена затоа што не освои ништо.
Во Барса не изгледа како во Ливерпул таа сезона пошо покрај него го има Меси, во било кој друг клуб до лани ќе беше играч број еден, т.е напаѓач.
А се имаш запрашано дека да не беше Меси немаше ни до пола да стигни до таа бројка ?
Го имаме видено сто пати колку ќе беше прв напаѓач да не бил Меси до него, не постои кога не угра Меси, ете во темата Ла Лига споделија статистика кога не играл Меси какви резултати вади Барса, кај бил Суарез на тие натпревари да се истакни ?
Автоматски споено мислење:

Па појма немаш, не знаеш што сакаш да кажеш, мешаш работи и дискусии.
Никој не спори дека трансфер периодов испадна срање за Реал, еве јас тоа ти го потврдувам што сум фан на Реал.
Ама ова нема никаква, апсолутно никаква врска со Љоренте и Себаљос.
Тоа што Зидан не рачунал на некои играчи и решил да ги продаде, нема никаква врска со тоа што не успеале да купат нивни замени.
Еве размисли, дали ќе беше подобро Реал да не ги продадеше Љоренте и Себаљос знаејќи дека Зидан не рачуна на нив и нема да ги игра и да останеа во Реал?
Сега сфаќаш зашто ти викам дека појма немаш од фудбал? Мешаш ти баби и жаби, го мешаш лошиот трансфер период што го имаше Реал (каде најавуваше измени во првиот тим, а не успеа да ги направи истите измени) со тоа што ги продале истите играчи што ги имале и минатата сезона на кои тренерот не рачунал.
Ја не ти го зборам ова зашто имам нешто лично против тебе, апсолутно ништо немам против тебе.
Е па тоа јас од почеток ти го зборам дека Зидан не знај кај тера, зошто да сака Зидан да ги продаде Љоренте и Себаљос а да ги остави Модрич, Крос и Феде, нека продаеше некој од старата тројка а не талентите да си ги праќа по позајмици.
И на Атлетико му беше незамисливо да ги заменат Годин, Хуанфран и Габи ама мораше еден ден да се случи реконструкција на тимот.
Виде Чоло дека не бива со старци ланска сезона и оваа година чистка, а од кај вас најавуваа револуција со доаѓањето на Зидан и од таа револиција ни р.
Автоматски споено мислење:

Над 300 милиони потрошени за да игра истиот тим од лани :) Кој ќе помислеше дека после сите шпекулации Бејл ќе биди стартер оваа сезона, човек од збор испадна Зидан нема шо тука B06F4405-C62D-4397-8D82-DEE12A740680.jpeg
 
Последно уредено:

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Што се нема да прочита тука човек.

Не избричиле за Кутињо :icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:
А самите фанови на Барса викаат дека е одлична зделка за Баерн. И тоа пази - истата Барса на Валверде што го упропасти. Али добро, еве МитеРеал знае повеќе за квалитетот на играчот и финансиите во Баварија. И Игорче Купи-Продај што почна да блада (не дека престанал да блада некогаш).
 
Член од
17 август 2009
Мислења
3.619
Поени од реакции
5.137
Па нормално ќе викаат навивачи на Барса дека е одлична зделка :D
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403

Ќе се разбереме со овие ако му запнат, сепак Баерн има еврејски корени...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Ќе се разбереме со овие ако му запнат, сепак Баерн има еврејски корени...
Само има една грешка твитов, вика дека Тотенхем ќе бидат натерани, не е точно, Тотенхем и сакаат да го продадат Ериксен, ако го продадат надвор уште подобро за нив. Само дали Ериксен би сакал да оди во Баерн?
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Па нормално ќе викаат навивачи на Барса дека е одлична зделка :D
Писмен си, прочитај што е пишано - одлична зделка ЗА Баерн.
Автоматски споено мислење:

Само има една грешка твитов, вика дека Тотенхем ќе бидат натерани, не е точно, Тотенхем и сакаат да го продадат Ериксен, ако го продадат надвор уште подобро за нив. Само дали Ериксен би сакал да оди во Баерн?
Kој го знае, може со засилувањава Кутињо и компанија може ќе сака. Мада лично јас не верувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom