Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 февруари 2018
Мислења
55
Поени од реакции
44
Не се пали толку ако имате некое инфо споделете бидејки многу разни приказни се пласираат и не сум посредник

Браво еден што не тресе глупости и јас чекам потпис не сум посредник поздрав
И не ми е јасно како си ја контактирал оваа агенција јас не можам никако
 
Член од
11 февруари 2018
Мислења
55
Поени од реакции
44
Да последна објава на 8 мај а на messenger стои Facebook user sto toa znaci
 
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Здраво
Сменет е статусот откако поднесов дополнителни документи и откако ги разгледаа во “претстои издавање на указ на вицепретседателот на Р.Б.” Дали некој знае што е следна процедура и колку обично трае ова издавање на указ кај вицепретседателот?
Фала
Zdravo. Koe brojce si? I koga bese na intervju? i jas sum kako tebe, podnesov dopolnitelni dokumenti, i sega sum pak na finalna pa da znam do kaj se so razgleduvanje. Pozdrav
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Ajdee uste kolku ke cekame nie? Od dekemvri cekam da mi potpise ukaz

Valjda ke si pocekame do septemvri oktromvri... Kako so ide, ide mnogu bavno, ete i juli ke projde
avgust ne rabotat
da si pocekame uste malku :D
Август не работи само ДАБЧ. Министерство си работи !!!
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
24
Поени од реакции
60
Здраво
Сменет е статусот откако поднесов дополнителни документи и откако ги разгледаа во “претстои издавање на указ на вицепретседателот на Р.Б.” Дали некој знае што е следна процедура и колку обично трае ова издавање на указ кај вицепретседателот?
Фала
Do koj rok bese da odneses dopolnitelni dokumenti? i koga bese staven na dopolnitelna?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Сигурно повеќе знаеш и од Министерството за Правда, едно 300 000+ пати :)

Прегледај го приврзокот 212956

в Закона за б'лгарското гражданство не е предвидена в'зможност за преразглеждане при каквито и да е било обстојателства на приклјучили вече преписки, така че в случаја мислја, че отговор'т е јасен. В Закона за б'лгарското гражданство не е предвидена в'зможност за преразглеждане на приклјучили вече преписки.
Си го изолирал само делот што ти се допаѓа. Мене си ми јасен. Доволно јасен за да не ми служиш за никаков извор на информации. А за твојата личност и твоите мотиви, на нив нема да губам време. А за тие што не си јасен, тие ни овој цитат што си го дал нема да го разберат.
 
Последно уредено:
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Си го изолирал само делот што ти се допаѓа. Мене ми си јасен. Доволно јасен за да не ми служиш за никаков извор на информации. А за твојата личност и твоите мотиви, на нив нема да губам време. А за тие што не си јасен, тие ни овој цитат што си го дал нема да го разберат.
Теории на заговор од Брунхилда :) Ти веројатно си го прочитал целиот текст и си го разбрал, ајде кажи за да видат сите тука што си разбрал, а што јас манипулирам? Дека ВМРО-БНД триумфално победи на "дебатата" против МП? Да, тие што издаваа произходи на Нигеријци, Авганистанци...плус што ги фатија во корупциска шема и со 500 000 евра кеш итн. Дека МП работеле противзаконски и сега магично ќе го одблокираат целиот процес? Не им веруваат затоа што ДАБЧ е до гуша во ГОВНА. Дека вакви препукувања беа секојдневие до лани? Смени нешто тоа или стана полошо? Дека прекратена преписка нема можност за повторно разгледување? Или според тебе има можност? Ајде објасни како тоа се прави и кој го направил.
Пола заседание беше за тој што го прекратиле преку брат, за некоја грешка од страна на служители на ГРАО, а имал изводи за доказ и нема да го вратат во процедура никогаш. За се се фаќаат само за да не даваат државјанства, и ако те пуштат они, Јотова ќе ти го начука.
И што тоа работат противзаконски? Или ќе ми го цитираш Јулиан Ангелов?
Тоа е реалноста.
Ако некогаш се одблокира целиот процес, прво од мене ќе разбереш ;) Поздрав

Еве нека прочита кој сака

https://www.parliament.bg/bg/parliamentarycommittees/members/2597/steno/ID/5653
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom