Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ryan Giggs

tearing you apart since 1991
Член од
27 мај 2009
Мислења
11.533
Поени од реакции
20.669
Смирен сум јас, туку ти се напна.

Како тоа поединец пишал навреда? Читаш што се случува деновиве? Што се правиш на Тошо?
Илјадници луѓе пишуваат, уште толку ставаат лајкови за поддршка на клетвите и навредите.
Илјадници од цела земја, а не еден поединец.

Па се собираа на бојкот, па да фрлале со јајца по неа :pos:

Јас не посакувам некому смрт, туку кажав реалноста дека живееме во бедна држава.
Само пишав мислење дека никогаш нема да поддржам такви коментари, а ни на крај памет не помислив на гасни комори на кои само монструозен ум може да ги смисли... но ете тебе одма ти текна на коморите.

И да, мизерен и беден народ сме. Општо. И за политика, и за јавни фаци, и за се.
Ако ве навредува реалноста тогаш ваш проблем.
Кога она свесно за кеш навредила цел еден народ, нема што да ја жали никој (затоа и ги избрала парите). Ги откажала концертите биг дил и онака кешот што го лапнала е далеку поголем од она што ќе заработи од двата концерти. За ваквите треба да ја следиме Америчката демоктратија, ... ја праќаат у затовор, а таму се сопнува на ф100 цевка и другото од нејзе е само една бледа историја.
Не станува за ненамерна грешка, сценарио е во кое она си е платена ... само што касно и текна дека рејтингот ќе и се сведе на нула.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.792
Поени од реакции
26.350
Смирен сум јас, туку ти се напна.

Како тоа поединец пишал навреда? Читаш што се случува деновиве? Што се правиш на Тошо?
Илјадници луѓе пишуваат, уште толку ставаат лајкови за поддршка на клетвите и навредите.
Илјадници од цела земја, а не еден поединец.

Па се собираа на бојкот, па да фрлале со јајца по неа :pos:

Јас не посакувам некому смрт, туку кажав реалноста дека живееме во бедна држава.
Само пишав мислење дека никогаш нема да поддржам такви коментари, а ни на крај памет не помислив на гасни комори на кои само монструозен ум може да ги смисли... но ете тебе одма ти текна на коморите.

И да, мизерен и беден народ сме. Општо. И за политика, и за јавни фаци, и за се.
Ако ве навредува реалноста тогаш ваш проблем.
Мизерен и беден народ, затоа што пљука по оние кои се поганат врз народот и неговото достоинство.....

Чекај чекај... Назад е зимата за гомната кои испливаа...
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Тамара бар еднаш месечно наоѓа начин да ги попизди овие затуцаниве :D
Добро е што ја разјасни мистеријата околу испуштениот текст во нејзината маестрална изведба на химната, а не тука да се нагаѓа дали било тоа некаков си таму балон или не знам што. Просто било, да се напиздат затуцаните вмровци. (y)
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.136
Kakov cringe me obzema citajkji gi komentarine za Tamara znaci sto narod pogan kje bese ova, ja se soglasuvam deka glupo bese sto ja utna strofata ama komentarine se tolku prostacki sto nema dalje.
Mene me iritira faktot sto vaka zestoko nikade gi nema da izreagiraat za vistinskite problemi u drzavava tuku edvaj cekaat nekoj da kiksne so vakva greska za prostotilukot da izleze od niv.

A za dostoinstvoto i merenje pulsevi odamna ni izmerile puls i zatoa kasa popara e drzavava ostana uste himnava tocno da se pee pa se sredeno kje bese.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.084
Поени од реакции
85.039
Боки на апаратима...попиздија напредниве :icon_mrgr:

IMG_20190705_212103.jpg
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.506
Поени од реакции
28.865
Па се бедни македончињата.
И посакуваат смрт, пекол, да умре, ја нарекуваат курва, крава. Тоа ако не е бедно, тогаш што е?
Погневен и победен народ нема.

За која личност да станува збор, така јавно некому да посакуваш смрт треба да си дно.
Не верувам некој разумен да седне и такви зборови да упатува.

Пола неписмени, пола иселени во странство застанале да се бунат за химната.
Трагедии :facepalm:
Abe, taka vikas sea, ama koa ke dojdat vmrovcinjata na vlast pak, i ovaa pak koga ke im se umilkuva i polzi na site 4(kako starite dobri vreminja), i ti isto ke ja kolnes i pcues.

Inaku jas mislam deka cela situacija izleze nadvor od kontrola. Sho e previshe, previshe e.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.792
Поени од реакции
26.350
Kakov cringe me obzema citajkji gi komentarine za Tamara znaci sto narod pogan kje bese ova, ja se soglasuvam deka glupo bese sto ja utna strofata ama komentarine se tolku prostacki sto nema dalje.
Mene me iritira faktot sto vaka zestoko nikade gi nema da izreagiraat za vistinskite problemi u drzavava tuku edvaj cekaat nekoj da kiksne so vakva greska za prostotilukot da izleze od niv.
ете народот е прост не ги гледа проблемите исто како и ти... Ти ми личиш на просветлен па знаеш кои се проблемите... И гледам раце скрши да ги напишеш и прецизно лоцираш...
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Смирен сум јас, туку ти се напна.

Како тоа поединец пишал навреда? Читаш што се случува деновиве? Што се правиш на Тошо?
Илјадници луѓе пишуваат, уште толку ставаат лајкови за поддршка на клетвите и навредите.
Илјадници од цела земја, а не еден поединец.

Па се собираа на бојкот, па да фрлале со јајца по неа :pos:

Јас не посакувам некому смрт, туку кажав реалноста дека живееме во бедна држава.
Само пишав мислење дека никогаш нема да поддржам такви коментари, а ни на крај памет не помислив на гасни комори на кои само монструозен ум може да ги смисли... но ете тебе одма ти текна на коморите.

И да, мизерен и беден народ сме. Општо. И за политика, и за јавни фаци, и за се.
Ако ве навредува реалноста тогаш ваш проблем.
И да сме мизерен и беден народ, тоа сме, македонци, ако не му чини на некој слободно нека се пиши што сака.
А кој сакаме да не сака кога сами не се сакаме
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.667
Поени од реакции
28.087
Незнам само како не ви е понижувачки да се цитирате со луѓе кои делат исти ставови со Боки 13ка.Кои вредности може да ги има човек кому пола живот му одминал а сеуште не му е одреден полот? Очекувате некој таков да биде засегнат за нешто?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.792
Поени од реакции
26.350
С

туку кажав реалноста дека живееме во бедна држава.
За таа констатација е доволен фактот што државата го смени името ... и инсталираше историја под политички притисок...[DOUBLEPOST=1562355271][/DOUBLEPOST]
Незнам само како не ви е понижувачки да се цитирате со луѓе кои делат исти ставови со Боки 13ка.Кои вредности може да ги има човек кому пола живот му одминал а сеуште не му е одреден полот? Очекувате некој таков да биде засегнат за нешто?
И ајде еве што ќе се цитирам со тебе??
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Kakov cringe me obzema citajkji gi komentarine za Tamara znaci sto narod pogan kje bese ova, ja se soglasuvam deka glupo bese sto ja utna strofata ama komentarine se tolku prostacki sto nema dalje.
Mene me iritira faktot sto vaka zestoko nikade gi nema da izreagiraat za vistinskite problemi u drzavava tuku edvaj cekaat nekoj da kiksne so vakva greska za prostotilukot da izleze od niv.

A za dostoinstvoto i merenje pulsevi odamna ni izmerile puls i zatoa kasa popara e drzavava ostana uste himnava tocno da se pee pa se sredeno kje bese.
Ај кажи, рашковски треба да одговара?
Интернет експлорерот, алијас вентил подобен е?
А ако не се вреѓаш од таа која те плукна, аферим.
Всушност ме подсети на приказната за селанецот, турчинот и пиштолот…
Ај во зол час ќе текни
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Можете да се правите космополити колку сакате, всушност и јас се сметам себеси за либерална личност ама не може да преминам преку фактот да еден Игор Карачиќ од Мостар ја знае химната а Тамара да не ја знае. И не, не и е прв пат, затоа и се такви реакциите.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.792
Поени од реакции
26.350

Незнае дали човек да плаче или да се смее.... Нестор Огинар сесрдно му помогна на Зоран Заев да се инсталира ... и подоцна да изврши геноцид врз Македонскиот народ.

Иначе за оние што не знаат Нестор Огинар е Македонски активист и професор во САД. А испадна дека не е ништо повеќе од наивно човече со ситна душа.... Ништо не може да те опере професоре....

karma is a bitch
 
Последно уредено:
Член од
13 јуни 2009
Мислења
1.335
Поени од реакции
886
Во Оваа Држава ина форумот преовладувват Две Групи типови на Луѓе ,Едните УлтраМакедонци од типот сета да е ,други тн СевероМакедонци кој му мислат лошо на Државата и сакат да му фрлат да можат нуклерка. трето нема или се малку :duel:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom