Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Od nekoi izvori dobiv informacii deka tretata nedela od juni da cekame ukazi, ovaa nedela ke nemalo
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Сите вие што сте на положително и прашувате кога им се одморите на администрацијата, да ви кажам дека функцијата ВП не е дел од администрацијата, туку функција што се бира на избори (заедно со президент). Јотова може да оди на одмор кога сака, како и сите функционери. Ништо чудно да заминала на јунски одмор, и ништо чудно што тоа не е официјално најавено.
 
M

mucu

Гостин
и мене ме интересира , 1 година и 3 месеци чекам во дабч секој 2 ден звонам никој не се јавува а бројче за проверка немам
Tatko mi podnese dekemvri 2016 i uste nema nisto, ama podnese preku prv bratuced i ne znam dali go odbile ili ne mu e gotov.
Nenormalna rabota.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
dali moze so nasa licna karta od nas granicen premin da se izleze od nasava drzava bez pasos mkd a za drugiot granicen premin so bg l.k znam deka moze da se vleze ?
 
Член од
26 септември 2018
Мислења
5
Поени од реакции
1
Zdravo,
Nekoj sto bil sega brzo na intervju,ako saka da pise kako pomina?Istite prasanja se ili ima novi?
 
Член од
22 март 2019
Мислења
147
Поени од реакции
131
Jas sum od februari 2019 na polozitelno, vie so povekje go sledite rabotitite kako odat, so vikate po vase mislenje ke bidne li do septemvri 2019?
Син ми
Jas sum od februari 2019 na polozitelno, vie so povekje go sledite rabotitite kako odat, so vikate po vase mislenje ke bidne li do septemvri 2019?
Син ми е од јануари 2018та на положително и се уште е
 
Член од
12 септември 2018
Мислења
132
Поени од реакции
201
Nekoj od Mart 2018 na polozitelno ??
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom