Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Imam se spremno dokumenti izvodi umrenici eve ja i licnata karta sve tocno iminja preziminja godini. Samo mi treba pomos kakva molba i kade da dostavam.
ДО

МИНИСТ'РА НА ПРАВОС'ДИЕТО

НА РЕПУБЛИКА Б'ЛГАРИја





М О Л Б А З А П Р И Л О Ж Е Н И Е Н А Д О П ' Л Н И Т Е Л Н И Д О К У М Е Н Т И



От ____________________ с ЕМБГ __________________ ,паспорт No ___________ , родена в град Скопје, Р. Македонија, с Образувана преписка за б'лгарско гражданство xxx/2018. ;Молба вх.номер xxxx/2017



УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН МИНИСТ'Р,



Молја да б'дат приложени доп'лнителни документи к'м преписката ми за получаване на б'лгарско гражданство.


Прилагам:

1.) Преведен и нотариално заверен акт за см'рт на пра –дјаадо ми __________________.

2.) Преведен и нотариално заверен акт за см'рт на баба ми- _____________(роден Владимирова).

3.) Преведен и нотариално заверен акт за раждане на мајка ми –__________________________.




дата…………………….. ПОДПИС НА МОЛИТЕЛја: 1……………………………..........




Ископирај ги во ворд зошто не ми дава да прикачам ворд документ.[DOUBLEPOST=1558970592][/DOUBLEPOST]Ако знае некој друг, нека сподели, ке си допишеш, ти плус кој документ го доставуваш.
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
ДО

МИНИСТ'РА НА ПРАВОС'ДИЕТО

НА РЕПУБЛИКА Б'ЛГАРИја





М О Л Б А З А П Р И Л О Ж Е Н И Е Н А Д О П ' Л Н И Т Е Л Н И Д О К У М Е Н Т И



От ____________________ с ЕМБГ __________________ ,паспорт No ___________ , родена в град Скопје, Р. Македонија, с Образувана преписка за б'лгарско гражданство xxx/2018. ;Молба вх.номер xxxx/2017



УВАЖАЕМИ ГОСПОДИН МИНИСТ'Р,



Молја да б'дат приложени доп'лнителни документи к'м преписката ми за получаване на б'лгарско гражданство.


Прилагам:

1.) Преведен и нотариално заверен акт за см'рт на пра –дјаадо ми __________________.

2.) Преведен и нотариално заверен акт за см'рт на баба ми- _____________(роден Владимирова).

3.) Преведен и нотариално заверен акт за раждане на мајка ми –__________________________.




дата…………………….. ПОДПИС НА МОЛИТЕЛја: 1……………………………..........




Ископирај ги во ворд зошто не ми дава да прикачам ворд документ.[DOUBLEPOST=1558970592][/DOUBLEPOST]Ако знае некој друг, нека сподели, ке си допишеш, ти плус кој документ го доставуваш.
fala, vo pravosudie so ovaa molba i site dokumenti taka?
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Sada mi nista ne vredi, oped moram da cekam i ko zna sta ce novo da uvedu, da ih je predao nebi bio sada na dopunskoj
vidi mozit nekoj znae email da im pisis i da ti odgovorat dali gi imet tie i tie dok kaj vas vo original
ako ne odgovoret pojdi vo sofija vo min. za pravda i prasaj na salter kaj sluzbenickata
ponesi go i kartonceto so brojceto ce ti go barat[DOUBLEPOST=1558972358][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 209633[DOUBLEPOST=1558968070][/DOUBLEPOST]Прегледај го приврзокот 209636 Прегледај го приврзокот 209635 Прегледај го приврзокот 209634[DOUBLEPOST=1558968260][/DOUBLEPOST]
Уште многу има што чекаат со интервју од 2017та а се уште се на задолжителна
не е Цецака Цачева веќе министер за правда
сега е министер за правда ДАНАИЛ ДИМИТРОВ КИРИЛОВ
 
Член од
26 ноември 2017
Мислења
100
Поени од реакции
38
Nekoj da se pofali so potpisan ukaz
(so intervju od 2016)

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Da licno jas so povtorno novi izvodi se povrzana ja odnesov orginal. eve ja krstenicata na slika kako izgleda si se poklapaat iminja preziminja[DOUBLEPOST=1558969471][/DOUBLEPOST]
Ne nisto.
Бидејќи си ЕКСТРЕМНО ГЛУП и си го преправал документот или си го дал на некој да ти го преправа што јасно се гледа на сликата (не па од експерти во Софија), затоа те одбиле и уште 100 пати да аплицираш ќе те одбијат затоа што си доставил фалсификат.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Бидејќи си ЕКСТРЕМНО ГЛУП и си го преправал документот или си го дал на некој да ти го преправа што јасно се гледа на сликата (не па од експерти во Софија), затоа те одбиле и уште 100 пати да аплицираш ќе те одбијат затоа што си доставил фалсификат.
Намали доживљај. На сликата се гледа дека биле правени корекции, ама тешко дека ти можеш да процениш точно кога биле направени. На пример со цифри е напишано (22), а со букви "двадесетидевети", па некој го корегирал во "двадесетивтори", за да соодветствува со цифрите. Корекцијата може да е направена дури и истиот ден кога била пишуван документот. Гарант дечкото нема никаква вина за тоа.
 
Последно уредено:
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Бидејќи си ЕКСТРЕМНО ГЛУП и си го преправал документот или си го дал на некој да ти го преправа што јасно се гледа на сликата (не па од експерти во Софија), затоа те одбиле и уште 100 пати да аплицираш ќе те одбијат затоа што си доставил фалсификат.
smiri se.. ne sum imal potreba da pravam korekcii takov e dokumentot orginal uste od do togas.. imam 3 dokumenti krstenica licna karta i voena kniska nemam potreba od prepravanje na dokumenti site se isti i validni po izbor na posrednikot ja dostavivme samo krstenicata.
 
Член од
20 септември 2017
Мислења
920
Поени од реакции
1.347
Намали доживљај. На сликата се гледа дека биле правени корекции, ама тешко дека ти можеш да процениш точно кога биле направени. На пример со цифри е напишано (22), а со букви "двадесетидевети", па некој го корегирал во "двадесетивтори", за да соодветствува со цифрите. Корекцијата може да е направена дури и истиот ден кога била пишуван документот. Гарант дечкото нема никаква вина за тоа.
И имиња и презимиња се корегирани, погледни подобро и ќе ти стане јасно дали е преправан тогаш или во поново време..
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Другар правел интервју пред 5 дена згрепил кпга набројувал со кого граничи бугарија дали ке има прпблем друго се тип топ?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
smiri se.. ne sum imal potreba da pravam korekcii takov e dokumentot orginal uste od do togas.. imam 3 dokumenti krstenica licna karta i voena kniska nemam potreba od prepravanje na dokumenti site se isti i validni po izbor na posrednikot ja dostavivme samo krstenicata.
Не требало да го слушаш посредникот. Требало да ги поднесеш сите три документи. Многу ќе помогнеше тоа што сите се исти, и со тоа корекциите во крштеницата немаше да бидат сомнителни за никого.
 
Член од
5 ноември 2016
Мислења
69
Поени од реакции
70
Не требало да го слушаш посредникот. Требало да ги поднесеш сите три документи. Многу ќе помогнеше тоа што сите се исти, и со тоа корекциите во крштеницата немаше да бидат сомнителни за никого.
Gi imam spremeno se , ke probam so molba ako moze da se vratam vo procedura ako ne ke podnesam na novo so site 3 i toa e..
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom