Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ne sum uste. Ne sum doma vraten. Duri vo ponedelnik.
Леле 100% и тебе ти е потпишано,како можеш да чекаш а да не провериш...хахаха....нема ли некој да ти го каже бројот.....со среќа
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Леле 100% и тебе ти е потпишано,како можеш да чекаш а да не провериш...хахаха....нема ли некој да ти го каже бројот.....со среќа
Abe proveruvam jas sea proveriv. Si znam broj i pin na pamet. Ne mi e potpisan uste. Eve na vik sea so objavi od isti den sme na polozitelno nema kaj mene nisto uste. Aj do posle valjda ke se smeni.[DOUBLEPOST=1557819675][/DOUBLEPOST]
Abe proveruvam jas sea proveriv. Si znam broj i pin na pamet. Ne mi e potpisan uste. Eve na vik sea so objavi od isti den sme na polozitelno nema kaj mene nisto uste. Aj do posle valjda ke se smeni.
Jas se zbuniv koa me prasa posto me prasuvase drug nekoj za broj na prepiska zatoa te pomesav
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Abe proveruvam jas sea proveriv. Si znam broj i pin na pamet. Ne mi e potpisan uste. Eve na vik sea so objavi od isti den sme na polozitelno nema kaj mene nisto uste. Aj do posle valjda ke se smeni.[DOUBLEPOST=1557819675][/DOUBLEPOST]
Jas se zbuniv koa me prasa posto me prasuvase drug nekoj za broj na prepiska zatoa te pomesav
Ајде ајде до после ќе има ,ако не денес утре:aplauz:
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Izgleda sepak kaj Jotova gi prakjaat i gi razgleduvaat predmetite po redosled na datumot koga e zavedena prepiskata vo sistemot. Za tie sto bile na intervju vo Sofija toa e najverojatno datumot na intervjuto, a za tie sto bile na intervju vo ambasada/konzulat, toa e nekoi 2-3 meseci posle intervjuto, koga ke go zavedat brojceto na prepiskata vo sistemot. Cestitki na site sto dobija i ke dobijat potpis deneska!
 
Член од
25 мај 2017
Мислења
22
Поени од реакции
48
33../2014
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.

Deneska pred 5 min. cekam od Juli (greska) za potpis
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Izgleda sepak kaj Jotova gi prakjaat i gi razgleduvaat predmetite po redosled na datumot koga e zavedena prepiskata vo sistemot. Za tie sto bile na intervju vo Sofija toa e najverojatno datumot na intervjuto, a za tie sto bile na intervju vo ambasada/konzulat, toa e nekoi 2-3 meseci posle intervjuto, koga ke go zavedat brojceto na prepiskata vo sistemot. Cestitki na site sto dobija i ke dobijat potpis deneska!
Ne, MP gi razgleduva po broj na prepiska,no se e izmesano zatoa sto mnogu bea na dopolnitelna, a Jotova gi potpisuva po red kako i idet, ocigledno vo isto vreme gi potpisuvaat sega juni,juli,avgust,mozebi i septemvri 2018 sto bile na polozitelno
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Честито потпис на сите што добија деновиве.
Како што гледам Јотова до сега потпишуваше преписки што беа на положително од јуни 2018. Ако добро следам, vik е првиот случај на положително од јули, и тоа крајот на месецот. Тоа е добро, ама сепак темпото е бавно, од прилика цели 2 месеца беа задржани на јуни.
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
33../2014
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.

Deneska pred 5 min. cekam od Avgust za potpis
Честитки
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
33../2014
Вашето удостоверение е изпратено в консулска служба Скопие-Македонија. При получаване на удостоверението следва да зајавите адрес за регистрација в Република Б'лгарија, както и да представите 2 бр. актуални снимки паспортен формат.

Deneska pred 5 min. cekam od Avgust za potpis
Cestitki a so sto dokumenti si?
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Честито потпис на сите што добија деновиве.
Како што гледам Јотова до сега потпишуваше преписки што беа на положително од јуни 2018. Ако добро следам, vik е првиот случај на положително од јули, и тоа крајот на месецот. Тоа е добро, ама сепак темпото е бавно, од прилика цели 2 месеца беа задржани на јуни.
Akim cekal od avgust znaci mrda penkaloto na Jotova samo oti e mastilno razvlecuva gi denovite poveke.
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Ne, MP gi razgleduva po broj na prepiska,no se e izmesano zatoa sto mnogu bea na dopolnitelna, a Jotova gi potpisuva po red kako i idet, ocigledno vo isto vreme gi potpisuvaat sega juni,juli,avgust,mozebi i septemvri 2018 sto bile na polozitelno
Da, so toa sto brojot na prepiskata e vrzan so datumot koga e obrazuvana prepiskata i vnesena vo sistemot. Za tie kako mene sto ne si go znaat brojot na prepiskata, datumot e edinstven nacin po koj moze da sledam do kade se stignati so razgleduvanje i koga jas ke dojdam na red.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom