Македонски специјални единици (полициски и воени)

Член од
21 мај 2016
Мислења
100
Поени од реакции
146
Stara slika, neznam dali e objavuvana ili ne(Pripadnici na BSN i nekoj USA Polkovnik valjda) koj znae poveke ispravete me.. Screenshot_12.png
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
Stara slika, neznam dali e objavuvana ili ne(Pripadnici na BSN i nekoj USA Polkovnik valjda) koj znae poveke ispravete me..Прегледај го приврзокот 208474
Да стара слика,и ставана е претходно.Точно која година е не знам,знам само дека ова беше показна вежба поради делегација на САД,и ако не се лажам мислам оти овие дечки се спремааше за на мисија.И ова е куќата која пСО ја користи за CQB.А според сликава не може да се каже амерот што чин е бидејќи нема никаква ознака.
 

Zoran MKD

Мијак на квадрат.
Член од
11 септември 2010
Мислења
2.021
Поени од реакции
1.019
[DOUBLEPOST=1557492907][/DOUBLEPOST]Ренџерите повторно докажуваат дека само со макотрпно залагање и постојана обука може да се биде меѓу најдобрите. Од штотуку завршената обука на дел од припадниците на ренџерскиот баталјон кои во касарната „Илинден“ и на спортскиот аеродром „Стенковец“ се обучуваа во изведување на борбени операции за обезбедување на витални објекти од значење на одбраната, во случајот аеродром.[DOUBLEPOST=1557492939][/DOUBLEPOST]
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
628
Поени од реакции
1.916
Инаку ова е деклариран вод за НАТО, од Рб.
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Се гледа врвната обука која се вложува во нив ... има ракохват кој се подесува колку сакаш но боранија мора да фати за рамка како застава да носи.
 
Член од
29 септември 2011
Мислења
2.098
Поени од реакции
2.220
И многу во ЕБР не успеале на селективниот во Тигар.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
И многу во ЕБР не успеале на селективниот во Тигар.
Да жити селективниот на кој секое сабалје одиш на работа во 8 и се враќаш дома во 4.
Хаххаха комедиии
Се знае што е селективен.Тој што трае 24 дена,и шо се одвива на Криволак и Пепелиште.
 
Член од
12 март 2017
Мислења
25
Поени од реакции
41
I toj selektiven ne e toa sho bese na vremeto,toa e koga odredeni pripadnici si gi iznabutaa zenite u RB
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
I toj selektiven ne e toa sho bese na vremeto,toa e koga odredeni pripadnici si gi iznabutaa zenite u RB
И тоа секако,на неколку страни назад го имам истото пишано.И не само жените,туку и ногу кои не требаше влегоа во Рб и ЕСН.Од мојата класа шо служев војска да видиш какви влегоа во Рб,абе шо да ти кажувам.Жално,жално
 
Член од
5 февруари 2013
Мислења
380
Поени од реакции
486
Новата селекција нема врска со таа пред некоја година што беше (за есз) не коментирајте без да знаете.
 
Член од
18 јануари 2011
Мислења
1.264
Поени од реакции
952
Новата селекција нема врска со таа пред некоја година што беше (за есз) не коментирајте без да знаете.
Последната селекција беше само различна така да,се додека не се стави стандард истата селекција за во иднина, ќе зборувам и тоа со право.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom