Фан клуб: Милан

Џампаоло?


  • Вкупно гласачи
    55
  • Гласањето е завршено на .

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.430
Уште некој да се повреди? Само да не е многу сериозно со двајцата, баш највише коа ни требаат се повредуаат играчи...

Му успеа на Гатузо Кутроне-Пјонтек, асистенција гол, мора да се победи оваа

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Шо стана со Донарума ја закаснив малце?
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.430
Шо стана со Донарума ја закаснив малце?
Сам се повреди, лошо згазна
а таман ја имаше избричено брадата грда, исто ко Марли што има

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Пакета ми изгледа дека сигурно ќе го пропушти следниот натпревар, а најважно е Кесие да биде спремен и Бакајоко да не добие жолт.
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.692
Поени од реакции
4.520
Пакета ми изгледа дека сигурно ќе го пропушти следниот натпревар, а најважно е Кесие да биде спремен и Бакајоко да не добие жолт.
Slednata e so Juve taka ili taka izgubena
Keseto ne mu e nisto, Gatuzo go sedna na klupa sto se glupirase so Inter
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Нека учат како се прави контра. Никогаш немаме играч на 15-20 метри да чека одбиена.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.430
Ќе иде у курац и утакмицава...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
4 февруари 2012
Мислења
5.943
Поени од реакции
5.139
Ке брцнaт вo прoдoлжение и решен прoблем,без пaникa ке ве мoлaм.
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.338
Поени од реакции
46.454
Налет резултатот , само за измената Абате-Калабрија треба да му се даде отказ на лице место .
Потпишувам од сега 6то место и Куп Уефа за догодина само да не го гледам уште една секунда како глуми дека разбира фудбал.
 

Milanez`

Tutta lα miα vitα...
Член од
6 август 2007
Мислења
14.457
Поени од реакции
5.430
Е сеа може да се каже дека фати кризата, едино Јуве да ги тепамо некако па да им се дигне моралот, инаку цела сезона на крај у курац отиде...

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.839
Поени од реакции
23.084
Е сеа може да се каже дека фати кризата, едино Јуве да ги тепамо некако па да им се дигне моралот, инаку цела сезона на крај у курац отиде...

Sent from my MI 5 using Tapatalk

Јуве може да го тепамо само втор да извадaт и да играат опуштено, Алегри да не им вика dai dai dai..

Мизерија за око беше ова, со две руке би го зел сеа и Спалети за тренер
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кесие фали во средниот ред и ептен ја потценија неговата важност. Во најважниот дел од сезоната се реши да го изостави. Има недостатоци, ама заборавија колку натпревари играше и повреден, а денес не беше ни на клупа поради удар кој го има добиено на тренинг.

Начинот на кој се справија со него може да се покаже лоша одлука, немаат друг таков играч и тоа требаше да се реши подалеку од јавноста и од страна на тренерот. Се вмеша и Леонардо и од мало несогласување направија голем проблем. Го растурија средниот ред кој во изминатите месеци добро се држеше и ретко примаа голови, а сега во два натпревари изгубија 5 бода.

Неговото отсуство како да го повреди цел тим, Бакајоко во оваа улога губи топки и дуели, како да е на 50% од она што беше кога играа заедно со Кесие.

Хакан во второ се криеше од топката. :pos: :tapp: :facepalm:
 
Член од
24 октомври 2014
Мислења
2.803
Поени од реакции
2.446
Се исполни тоа од што сите се плашевме, после поразот од Интер криза ги фати. Наредно коло во Торино мислам дека уште еден пораз ќе ни следува, и тоа ќе бидат веќе 4 по ред без победа..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom