Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
5 февруари 2018
Мислења
108
Поени од реакции
286
znaci se tera od site datumi ajde za nedela dve i nas od oktomvri neka ni potpise[DOUBLEPOST=1554203533][/DOUBLEPOST]broj na ukaz?????
 
Член од
2 октомври 2018
Мислења
217
Поени од реакции
271
Cestitki za potpisaniot ukaz, site da docekaat. Samo ne mi e jasno zosto tie sto cekaat na polozitelno od juli seuste ne se pofalile so ukaz.
 
Член од
3 февруари 2016
Мислења
24
Поени од реакции
60
Zdravo decki. Dali ima nekoj izmena od zadolzitelna na finalna so intervju fevruari 2018 ?
 
Член од
20 ноември 2018
Мислења
49
Поени од реакции
65
Decki da se pofalam potpisano mi e drzavjanstvoto , dokumenti od pra baba 1888godina plus potvrda od Strumica, od septemvri bev na polozitelno ete denes pozitivnos proveruvajte vi posakuvam site da dochekate sekoe dobro pozz
 
Член од
19 јануари 2016
Мислења
38
Поени од реакции
61
mi potpisaa ukaz pred max 1 sat
na poloziteono od septemvri 18-ti
dokumenti izvod od dedo 1919 povrzano do mene+ potvrda od zdruzenie, so srekja na site da si docekate!!!!
isto i na prijatel zaedno sto bevne na interviu potpisan ukaz, toj e 5438/2014
toj samo so potvrda od zdruzenie
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom