Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Ne bev na nikakva proverka. Do ovoj moment site statusi tecea dobro.
Inace, so roditelot podnesovme vo isto vreme,vo ista soba bevme na intervju i zapisaa deka mi e roditel- majka, a majka mi preku sestra vadi.

Denes kaj nea smeneto deka ima potpis a kaj mene otkaz.
Nemam nikakvo kriminalno dosie, nisto.

So da praam neznam, imas sovet?
Значи ти си одел преку тетка?
Советот ги одобрува,но вицепрезидентот не.
Аплицирај преку родител,не ти треба происход,закажи одма интервју и со копија од пасош на мајка ти ,извод твој аплицирај пак ,ќе го земеш многу побрзо.
 
Член од
11 јануари 2019
Мислења
25
Поени од реакции
11
Dali moze tel broj na koj se zakazuva za majka mi da zakaze da otide da go podigne?
 
Член од
10 март 2018
Мислења
16
Поени од реакции
4
Ne bev na nikakva proverka. Do ovoj moment site statusi tecea dobro.
Inace, so roditelot podnesovme vo isto vreme,vo ista soba bevme na intervju i zapisaa deka mi e roditel- majka, a majka mi preku sestra vadi.

Denes kaj nea smeneto deka ima potpis a kaj mene otkaz.
Nemam nikakvo kriminalno dosie, nisto.

So da praam neznam, imas sovet?
Ne bev na nikakva proverka. Do ovoj moment site statusi tecea dobro.
Inace, so roditelot podnesovme vo isto vreme,vo ista soba bevme na intervju i zapisaa deka mi e roditel- majka, a majka mi preku sestra vadi.

Denes kaj nea smeneto deka ima potpis a kaj mene otkaz.
Nemam nikakvo kriminalno dosie, nisto.

So da praam neznam, imas sovet?
Извини дали можи да ми кажиш со кои документи поддаде за происход во ДАБЧ? Врз која основа зеде происход?
 

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Dali moze tel broj na koj se zakazuva za majka mi da zakaze da otide da go podigne?
На страната каде што и пишува дека е одобрено државјанството,има едно сиво поле Записване,и таму има термини да закажеш,да прикачиш фотографија од пасош и да внесеш мејл,па ќе добиеш повратен одговор на мејл.Потоа мејлот го принташ и со тоа ливче одиш во правосудие да си го подигнеш указот.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Велиш дека си преписка 665*, ама на сликата пишува за преписка 6643. Погрешна преписка си проверуваш.
Aко не е посредник кој шитка потврди[DOUBLEPOST=1553589956][/DOUBLEPOST]
ЧЕСТИТКИ !!!!!
Еве доказ за сите Хејтери на форумов, а ги знаеме кој се, дека даваат со ПОТВРДА или тоалет хартија, или како сакате кажете ја, хахахаххајаха:ROFLMAO::vozbud::pos:
П. С. а ние меѓу другото сме посредници за нив, хахахахха :P
Аљо, со кој тип на потврда?
 
Член од
16 април 2018
Мислења
15
Поени од реакции
31
Evo uste eden ukaz od moj drugar pasos sestra trga rab dobro e

Evo uste eden ukaz od moj drugar dokumentj sestra zaci 17 maj i 18 se razgledani so sreka na site
Здраво, честито за указот, за убаво да се користи.Те молам за инфо дали другарите кои ги спомена што аплицирале преку брат/сестра биле на проверка од Вицепрезидентот или директно преку совет им е одобрен указ.Поздрав
 
Член од
18 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
Здраво на сите,

Се потрудив да прочитам што повеќе постови, со цел да си ги разјаснам работите околу процедурата за пасош.
Имам поднесено во 2016 година, претходната година бев на дополнителна, во двата случаи со потврда. Сега чекам указ од Вицепрезидентот :).
Читам дека Вицепрезидентот може да донесе негативна одлука.
Па сакам да ве прашам што во тој случај? Фала ви многуууу :) v.png
 
Член од
18 декември 2018
Мислења
136
Поени од реакции
146
Здраво, честито за указот, за убаво да се користи.Те молам за инфо дали другарите кои ги спомена што аплицирале преку брат/сестра биле на проверка од Вицепрезидентот или директно преку совет им е одобрен указ.Поздрав
Od 17 i 18 maj 2018 se na polozitelno?
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Здраво на сите,

Се потрудив да прочитам што повеќе постови, со цел да си ги разјаснам работите околу процедурата за пасош.
Имам поднесено во 2016 година, претходната година бев на дополнителна, во двата случаи со потврда. Сега чекам указ од Вицепрезидентот :).
Читам дека Вицепрезидентот може да донесе негативна одлука.
Па сакам да ве прашам што во тој случај? Фала ви многуууу :)Прегледај го приврзокот 206523
Nema sto dase napravi ako bide otkaz, kako so si procital ima dosta clenovi na koi im e potpisan ukaz a se samo so potvrda taka da ke vidime naredniov period kese javuvaat i drugi luge, kolku vreme si na polozitelno?
 
Член од
18 јуни 2011
Мислења
2
Поени од реакции
1
Nema sto dase napravi ako bide otkaz, kako so si procital ima dosta clenovi na koi im e potpisan ukaz a se samo so potvrda taka da ke vidime naredniov period kese javuvaat i drugi luge, kolku vreme si na polozitelno?
На положително сум околу еден месец!
 
Член од
5 јули 2018
Мислења
237
Поени од реакции
193
Kolu vreme bevte na finalana, posle dopolnitelna? Jas sum 5 nedeli i utse ne mi e smeneno! Malku nelogicno e (n)
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
Aко не е посредник кој шитка потврди[DOUBLEPOST=1553589956][/DOUBLEPOST]

Аљо, со кој тип на потврда?
Алоооо,со потврда од кај Петар Колев,прочитај ги неговите постови ,го цитирав неговото мислење.
Незнам што повеќе не ви е јасно,реков дека нема да Ви реплицирам и ќе Ве игнорирам ама морав,АМАН ВЕЌЕ!!!!!!
А деновиве ќе има уште многу членови кои ќе се пофалат дека земале само со ПОТВРДА!!!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom