Работа со Western Union

Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ама не е блокирано ву, блокирани се конкретни лица од прием на пари. На 400 евра ќар, значи дека извадиле 4000+ евра, по што ги блокирале.
Блокирани се сите што подигаат од странски лица, макар и 50 евра.
Мое мислење е дека го прават тоа намерно за народот да е сиромашен, да се зна ко је газда кучи. ;)
 
Член од
30 јануари 2019
Мислења
82
Поени од реакции
107
Блокирани се сите што подигаат од странски лица, макар и 50 евра.
Мое мислење е дека го прават тоа намерно за народот да е сиромашен, да се зна ко је газда кучи. ;)
Добра работа беше што во државата дневно влегуваа илјадници евра, а сега причината зошто се влеваат парите не е за гордеење фала богу. (продажба на дојави) :)
Причината зошто тоа запре не ја знам, ама имам поделено мислење.
Од една страна, млади во нивните 18-20 години не бараат пари од дома за кафе, живеат некој самостален живот но во најголем број случаи на краток рок.
Од друга страна на долгорочен план , лоша работа бидејќи младите се навикнаа на брзи пари без навика за работа, а малку се тие кои стварно направија пари ( број со 6 цифри ) за комотен живот или за почнување на бизнис како извор за иднината.
Незнам колку е точен муабетот ама тоа со дојавите, блогерството е било најзастапено во Југоистолна Македонија, па дечките почнале да бодат очи и некој мислел дека ќе направи добро дело и предложил тоа да се санкционире, резултатот е само дека неможат да се примат пари од странство не сум сигурен дали има некој правно сакнциониран.
Ама па тој што е решен да се бави со гнасна работа ќе си најде начин, па сега парите се вадат во Грција/Бугарија/Србија и тоа на малку повисок стил хаха Си имат најдено луѓе во Грција/Бугарија/Србија кои ја гонат работата а главните од мк поминуваат само еднаш неделно да се раздужат со "партнерите" и да ги проколкулираат процентите :):):)
Интересна е тоа младината, дај им книга ја палат дај им лаптоп и интернет многу креативни стануваат :D
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Блокирани се сите што подигаат од странски лица, макар и 50 евра.
Мое мислење е дека го прават тоа намерно за народот да е сиромашен, да се зна ко је газда кучи. ;)
Ама не ме разбираш. Не е блокирано, лично пред мене подигале по 600 и 700 евра во еден ден. Блокирањето следува откако тој слепецот пријавил дека на превара си му ги земал парите. Значи нема блокада. Можеш да подигаш се додека не те пријави некој.
Како и да е, брзи и лесни пари, како дошле така и ќе отидат.
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
2.342
Поени од реакции
1.619
Ама не ме разбираш. Не е блокирано, лично пред мене подигале по 600 и 700 евра во еден ден. Блокирањето следува откако тој слепецот пријавил дека на превара си му ги земал парите. Значи нема блокада. Можеш да подигаш се додека не те пријави некој.
Како и да е, брзи и лесни пари, како дошле така и ќе отидат.
Да, така можеше до пред некоја година, ама ете сега да идеш да подигнеш трансфер од 20 евра ако е од СТРАНСКО име нема да ги добиеш ни тие 20 евра.
Нели е малку чудно?
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Да, така можеше до пред некоја година, ама ете сега да идеш да подигнеш трансфер од 20 евра ако е од СТРАНСКО име нема да ги добиеш ни тие 20 евра.
Нели е малку чудно?
Bratuced mi ima stransko prezime,potocno grcko(egejsko poteklo).Ama do sea ne napravile problem a imam preku 20 transferi podignato za familijarni pricini.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.749
Поени од реакции
12.765
Да, така можеше до пред некоја година, ама ете сега да идеш да подигнеш трансфер од 20 евра ако е од СТРАНСКО име нема да ги добиеш ни тие 20 евра.
Нели е малку чудно?
Абре не е така. Можеш да подигнеш поголеми суми од странско име.
 
Член од
19 октомври 2015
Мислења
41
Поени од реакции
13
Како можам да вадам пари преку WU ? Што треба да направам и да му принесам на некој странец за да ми прати пари преку WU ? Лична карта нешто или?
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
4.927
Поени од реакции
7.864
Како можам да вадам пари преку WU ? Што треба да направам и да му принесам на некој странец за да ми прати пари преку WU ? Лична карта нешто или?
Daj mu ime i prezime, adreasa, licna karta ke ti treba koga gi podignuvas.
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.008
Неможам да подигнувам повеќе трансакции од WU? Едвај подигнав 250 евра.Знае зошто некој?
 
B

Beginner

Гостин
Неможам да подигнувам повеќе трансакции од WU? Едвај подигнав 250 евра.Знае зошто некој?
Објасни повеке како неможеш? Кога одиш таму што ти велат? Не ти ги дават парите можеби заради тоа што тој што ти ги праќал се предомислил и си ги побарал назад парите што е можно. И имаш страна WU каде може да си провериш со тракинг бројот.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.008
Објасни повеке како неможеш? Кога одиш таму што ти велат? Не ти ги дават парите можеби заради тоа што тој што ти ги праќал се предомислил и си ги побарал назад парите што е можно. И имаш страна WU каде може да си провериш со тракинг бројот.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
Не,во ред беше бројо.Ми рекоја дека имам забрана некое време.
 
B

Beginner

Гостин
Не,во ред беше бројо.Ми рекоја дека имам забрана некое време.
Е тогаш заеби WU почни со moneygram :D Види претходни страни на темата ке видиш што како ако добро памтам некој имаше пишано дека забрането е примање пари од странство освен ако не е од фамилијата.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.008
Е тогаш заеби WU почни со moneygram :D Види претходни страни на темата ке видиш што како ако добро памтам некој имаше пишано дека забрането е примање пари од странство освен ако не е од фамилијата.

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
sad nigga hours
 

LustingVertigo

Snopdan Dogovich
Член од
1 декември 2017
Мислења
753
Поени од реакции
1.008
Здраво,ако има некој што се занимава со scamming business со давање предвидувања на утакмици нека ми пиши пп
 
B

Beginner

Гостин
Здраво,ако има некој што се занимава со scamming business со давање предвидувања на утакмици нека ми пиши пп
Mani se tog coravog posla naci ce te neko ubice boga u tebi
Очекувај вакви коментари од балканци а и не дека не се во право до некаде. Колнени пари се тие што ке ги земеш за коцка ке ги дадеш. Плус ако изгореш некој на повеке пари ке завршиш на суд. Твоја работа мада во Македонија ги има многу што се занимаваат со ова и тоа некои толку професионално што имат блог со монтирани видеа од бет365 што изгледат толку реално што некој напатен и измачен ке си најде надеж во тоа за "брзи пари"

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom