Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Целта на изборите е да се дојде на власт.
Секако, ама многу повеќе задкулисно се работеше за доаѓање на власт. Само да те потсетам дека некој со години бараше „победник со победник“.. и одеднаш престана да го бара. Случајно? Хммм...
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Не постои човек што повеќе сака да го осудат Миле од мене, ама во моментов притворот му е тотално неоправдан. Требаше сите во притвор, или никој.

А овој Миле мора да е ретко глупо створење. Ќе го крка тој за цела фамилија и за сите глупости што се направени во една деценија. Гоца ќе се влечка со детето, Мијалков си е Мијалков, овие другите се ситни риби, Миле ќе го јади стапот за сите.

Е сега, може да биде интересно на Миле да му пукне филмот заради бегството на Гвујо, па да почне да кажува на суд се и сешто, затоа што бомбите се само мал дел од се што е правено во Македонија.
Што се однесува до Гвујо, прашање е дали нем а да биде екстрдаиран. Не знам кој е интересот на Орбан да штити човек кој е тотално дискредитиран во ЕУ, плус гонет за милион различни криминали.
И шо дека ќе пропее?
Нема авторитет како личност. Веднаш ќе го дискредитираат
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
317
Поени од реакции
468
Аболицирани криминалци и терористи ни водат држава, што сакате повеќе од тоа
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
вмро не можеше да направи влада, сдсм не можеше да направи влада, дуи не можеше да направи влада...
никој не победи
ако не се договореше некој со некого, најверојатно ќе имаше повторни избори
И на претходните изборни циклуси (сем еден) никој сам не можеше да направи влада. Информирај се како се правеа последните неколку влади, што бараше ДУИ... Ќе ти е јасно.
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ако е точна информацијата на 1тв, паторот е у вилата на Орбан. Така да, може да се надеваме само...

Миле има фаца за боксови, не би рекол дека ми е криво во ниедна ситуација. Многу познаници со кои лично разговарал или "работел", ми збореле дека бил врв од арогантно го**о.
Нњбитно каде е. Ова се толкува како удар
Од една страна ако се побара екстрадиција, ќе треба да се отвори зошто е суден, па ќе се покаже невин во Стразбург, ако не се побара се признава дека е невин, ова е шах мат на сдс
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Cekaj, ozbilno, ama najozbilno, ke go pikaa u zatvor oti se vozel so Mercedesot?

Pa I ovie budali se vozat. Nemaa drugi dokazi, pa se fatija za mercedesot? ne kapiram…

Ako ne se lazam, zakonot kazuva deka za sekoja kazna do 5 godini ne moze da se odzemi imunitetot, ovie probaja, ne mu go odzedoja, pa ajde go apsime???????

100 krsenja na zakon, a onie ke sudat nekogo. Bravo gruki, duri ne lezi zajko ebivetar nema da lezis ni ti.
Судењето за Мерцедесот е комедија. Небаре за себе го купиле. Нема ни криминал, има „нематеријална корист“... да се повози со него. Глупости. Можеше барем „лице“ да се направи, да се отфрли оваој случај, да се осуди за случаи каде што има пари. Ама и тоа е сомнително колку има валидни докази.
Судскиот процес со Мерцедесот е КОМЕДИЈА.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Грујо е невин колку и селска курва што е.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Сигурно мислеш оти и Заев е невин ??
Абе кој е невин, сите политичари се криминалци без исклучок. Ќе ти работат они за 2000еур плата кога можат лесно милиони да натрпаат.
Заев со брат му пола Струмица ја поседуваат, тоа од што се многу добри бизнисмени нели. И се што рече погази, само парите му се важни, како и на секој друг политичар. Ни држава, ни народ, само пари.
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
317
Поени од реакции
468
Единствениот политичар кој е аболициран за тежок криминал, за кој беше јавно фатен и снимен како бара поткуп едно евро за Вице, а едно евро за црквата

Невин е ?
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Стварно, нема смисла ова, само Орце ли да одговара?
Мислам сепак дека со Орце лесно ќе падне дил. Има он што да понуди.
Веројатно не понудил, па сега се „преваспитава“. Ќе си даде и нема да има проблеми. Или, можеби повеќе не е така. Заев никогаш не би направил такво нешто. Тој од свој џеб ќе ја финансира СДСМ, никој нема да е „рекетиран“ да даде „доброволна“ донација за партијата.
„Бај д веј“, има ли некој информација дали после стапувањето на власт има зголемен прилив на донации на сметка на СДСМ? Доброволни, секако. И дали има намален прилив кај ВМРО ДПМНЕ. Исто така, доброволно.
 

icerici

No Woman No Cry
Член од
19 април 2012
Мислења
317
Поени од реакции
468
Абе кој е невин, сите политичари се криминалци без исклучок. Ќе ти работат они за 2000еур плата кога можат лесно милиони да натрпаат.
Заев со брат му пола Струмица ја поседуваат, тоа од што се многу добри бизнисмени нели. И се што рече погази, само парите му се важни, како и на секој друг политичар. Ни држава, ни народ, само пари.
Цела Струмица е поседуват, од Струмица сум знам
 
Член од
23 март 2015
Мислења
7.011
Поени од реакции
1.983
Единствениот политичар кој е аболициран за тежок криминал, за кој беше јавно фатен и снимен како бара поткуп едно евро за Вице, а едно евро за црквата

Невин е ?
Штом судот така вели... НЕВИН Е. Мораме да му веруваме на судството.
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
Единствениот политичар кој е аболициран за тежок криминал, за кој беше јавно фатен и снимен како бара поткуп едно евро за Вице, а едно евро за црквата

Невин е ?
Irelevantno. Ofcite so go glasaa se gluvi i slepi.
I ljocka ke se ucat, i gaz ke trrtat, i ime i nacija ke menjaat, i trodupli danoci ke plakaat, i povtorno ke gi kradat abolicirani politicari i izliteni komunjarski dinosaurusi, ke gledaat eksponenten rast na drzaven dolg bez nikakov efekt, ama vaznoto e grujo da si lezi.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom