Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.059
Поени од реакции
80.944
Aјде сега и Орцо пуштете го прекинете ги сите судења и сите на Вардар дедо Стефан да ги отпее да ги исчисти од гревовите и сите сложни и слободни да итаме кон ЕУ. Нема смисла веќе рочишта, трошкови. Цела да е - Северна да е !
Стварно, нема смисла ова, само Орце ли да одговара?
Мислам сепак дека со Орце лесно ќе падне дил. Има он што да понуди.
 

Лаик

Калдераш
Член од
4 август 2018
Мислења
1.461
Поени од реакции
3.191
But that just makes too much sense...

Вчера бев до Србија, ниту отвараат гепек на наша граница, ниту пак ги скенираа пасошите на Српска.
На што алудираш брат,дали тоа значи дека можам да пренесам кактус у гепек кој ќе ми стигне на аеродром у Белград од Аризона?Го порачав преку нет.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Стварно, нема смисла ова, само Орце ли да одговара?
Мислам сепак дека со Орце лесно ќе падне дил. Има он што да понуди.
Највеќе не прават лоботомирани кога и сегашната власт и минатата власт и сите медиуми и јавност го криват судството а никој ништо не превзема да одговара некој од судството. Како дежурен кривец им е за нивните дилови и само лаат и на тоа останува.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
Aко има правда,дај оној што го репнаа 5-6 години нека ослободат барем,тој помошник на Горде што и бил,навистина ке биде жално и глупо ако лежи
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.386
Поени од реакции
36.321
Иначе попис во 2020 без прашање за етничка и верска припадност. :pos:

Нормално да се задоволат интересите на дуи затоа што на никого не му одговара да се знае колку има сечени. Не плашат со измислена бројка и на тоа си добиваат огромни поволности на сметка на мнозинството.
После договорот од преспа не ни има потреба да има национална припадност во пописот. Таман така ќе се заокружи целокупното ребрендирање на државата и народот што битисува на оваа територија.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Нека е жив и здрав се ќе помине и ќе се врати како икона, а Македонскиот народ најмногу е должен на Виктор Орбан, а тоа што тој ќе му даде 90% од украдените пари плус нешто во шишенце не е важно
Зеколи убаво објасни во само еден твит...
Всушност тоа ме плаши и ме нервира најмногу, што кога ќе паднат овие морониве еден ден, на педерот ќе му ги укинат сите пресуди што ќе ги добие во меѓувреме, ќе се врати триумфално како некој втор Драган Богдановски и пак ќе ни се тупне како премиер или како претседател, кладба ставам дека ќе биде така оти пак ќе се најдат малумници кои ќе го гласаат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.059
Поени од реакции
80.944
Всушност тоа ме плаши и ме нервира најмногу, што кога ќе паднат овие морониве еден ден, на педерот ќе му ги укинат сите пресуди што ќе ги добие во меѓувреме, ќе се врати триумфално како некој втор Драган Богдановски и пак ќе ни се тупне како премиер или како претседател, кладба ставам дека ќе биде така оти пак ќе се најдат малумници кои ќе го гласаат.
Не. Готово е со него на тој план.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Не. Готово е со него на тој план.
Ќе видиме.

Иначе ако ништо друго сега за сите други дела што беше обвинет нема да има тегавање, одбрани, адвокати, ќе биде осуден во отсусво со најстроги казни, а нема да ме чуди и за 27 април да му покренат, денеска излегоа интересни СМС пораки на судењето.

Но џабе е тоа, Грујо бил свесен за тие работи и сигурно има добиено дебели гаранции дека нема шанси Орбан да го испорача назад.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не. Готово е со него на тој план.
Не е баш готово, во очите на огромен процент морони човекот е чист како солза а се ова што се случува е политички прогон.

Овде и брачата ќарат - не апсиме македонски политичари кои се апла криминалци следствено на тоа ние, како македонци сме одговорни за X работи кои и го прават нивниот статус или живот таков-онаков. Технички, во право се.
 
Член од
20 јули 2014
Мислења
3.191
Поени од реакции
8.394
Миле најостро го осудува бегството на Груевски. Сега интересно ќе биде ако некои од ликовите од предметите каде се заедно обвинети со Груевски го доживеат бегството како 'ти се спаси, нас кој нѐ тркала' и почнат да нудат спогодби, информации и сл. за многу случаи каде Груевски е нарачател, во замена за поблаги казни...
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom