Хемороиди

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Дали хемороидот може да се префрли на вагината? Ме пецка при мокрење, а имам ме боли многу при одење по голема нужда, мислам дека ми е од што почнав да вежбам на орбитрек, многу се потев, по цел ден седам (таква ми е работата), порано ми се појави се мачкав со маст од чајно дрво, ми помина за 2-3 дена, сега еве веќе 1 недела се мачкам и не ми врви... од храна само овошје и зеленчук јадам, само наутро геврек и јогурт, и веќе нз што да правам :(
Сестро ти слабо заштита при односи а?
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Не од тоа, од што седи цел ден на работа и вежба со орбитрек. Ако не врви со маст од чајно дрво стави свинска маст. Старите тоа ставале порано.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не од тоа, од што седи цел ден на работа и вежба со орбитрек. Ако не врви со маст од чајно дрво стави свинска маст. Старите тоа ставале порано.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Срчни и ги постовите, нонстоп нешто и се случува и симптомите се нафрлани, типичен хипохондрик :D
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Срчни и ги постовите, нонстоп нешто и се случува и симптомите се нафрлани, типичен хипохондрик :D
Ај вака пошо гледам лечиш комплекси тука па ќе се спуштам на твое ниво. Прво односи сум немала 3, 4 мес а хемороидот ми се појави прошла недела па сам израчунај. Второ, ако не знаеш да дадеш совет и да кажеш нешто корисно ФАК ОФ и не ми реплицирај коментари. Се разбравме?[DOUBLEPOST=1538008832][/DOUBLEPOST]
Ај вака пошо гледам лечиш комплекси тука па ќе се спуштам на твое ниво. Прво односи сум немала 3, 4 мес а хемороидот ми се појави прошла недела па сам израчунај. Второ, ако не знаеш да дадеш совет и да кажеш нешто корисно ФАК ОФ и не ми реплицирај коментари. Се разбравме?
Аха и трето, да не ме мислиш од билна влошка ми помина.
@Forza Milan!!! Благодарам на советите свинска маст ми понуди баба ми, така се лечеле порано :)
 

NEROMARE

Niente denaro, niente Svizzero.
Член од
5 јули 2018
Мислења
83
Поени од реакции
63
ke moze li nekoj da mi kaze lek za hemoroidi???? Ve molam za pomos PLS
Пробај ова:

1. Heparoid Zentiva
2. Ranger (Спасатель)
3. Таблети Phlebodia


Побарај лекар пред да ги купиш овие. За третото за најмалку. Оваа Флебодија (Phlebodia) е за стеснување на крвните садови. Многу ефикасно. И е многу безопасно, но сепак не сакам да бидам причина за некој кој е алергичен от ова да умре.

Ако овие 3 не помагаат, хирургија.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Ај вака пошо гледам лечиш комплекси тука па ќе се спуштам на твое ниво. Прво односи сум немала 3, 4 мес а хемороидот ми се појави прошла недела па сам израчунај. Второ, ако не знаеш да дадеш совет и да кажеш нешто корисно ФАК ОФ и не ми реплицирај коментари. Се разбравме?[DOUBLEPOST=1538008832][/DOUBLEPOST]
Аха и трето, да не ме мислиш од билна влошка ми помина.
@Forza Milan!!! Благодарам на советите свинска маст ми понуди баба ми, така се лечеле порано :)
Абе од орбитрек ти е и од седење цел ден. Уште 3-4 месеци немај, а може и 6

Гледаш исто мислиме и јас и баба ти. Стави уште сега свинска маст и седи цел ден така и на работа абе секаде. Ако можеш и да ја јадеш, здраво е, намачкај си на леб и одозгора црвен пипер.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај вака пошо гледам лечиш комплекси тука па ќе се спуштам на твое ниво. Прво односи сум немала 3, 4 мес а хемороидот ми се појави прошла недела па сам израчунај. Второ, ако не знаеш да дадеш совет и да кажеш нешто корисно ФАК ОФ и не ми реплицирај коментари. Се разбравме?[DOUBLEPOST=1538008832][/DOUBLEPOST]
Аха и трето, да не ме мислиш од билна влошка ми помина.
@Forza Milan!!! Благодарам на советите свинска маст ми понуди баба ми, така се лечеле порано :)
СПБ не се бубулица па ќе искочат на лице одма чим се фатиш со нечисти раце. Помалце спорт, повеќе орбитрек.
 
Член од
24 ноември 2012
Мислења
1
Поени од реакции
1
Lugje aj sovet nekoj za najverojatno vnatreshni hemoroidi nemam nikakvi bolki samu krv 1-2 mesecno pri defekacija
 
Член од
20 август 2018
Мислења
170
Поени од реакции
299
Мене ова ми помогна.
А шо е ова уствари на сликава?
После прележани 2 стомачни вируси и на мене (најверојатно) ми се појавија внатрешни хемороиди. Исто, на тоалетната понекогаш забележувам крв. Сега пијам кантарионово масло, на другар му помогнало тоа. Ако можиш, со памукче мачкај се и на местото :). Кај мене има резултати.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.822
Мене ова ми помогна.


... јас само да спомнам колку да се знае дека Змијско грозје преставува едно од најотровните растенија, со варење можеби се губи малку отровноста, но многу опасно кога е младо растението лисјата потсетуваат на друго растение - киселец, така да може да дојде до фатална грешка при берба и примена од тие кои не се професионалци слично како кај печурките да настане фатално труење!
...можеби некои прават лек од коренот ама поради отровноста на целото растение, не може било кој и било каде се да се припрема како лек, како што е насочен линкот на слободна продажба во Зелен Пазар страницата!
...и уште нешто, змијско грозје, веќе не се применува ниту во званична ниту во народната медицина, ниту пак со сигурност се знае целосниот состав, сокот е отровен и сега ние од толку безбедни лекови за лечење хемороиди ќе купуваме од Нет од некој таму што смешал нешто и ако се добие ненајдена тахикардија, па и срцев удар да се знае барем дека можно е од пиење од тинктурата направена од корен од змијско грозје против хемороиди! која храборост живот да се прокоцка, важно дупе да биде во ред :facepalm:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
124
Поени од реакции
88


... јас само да спомнам колку да се знае дека Змијско грозје преставува едно од најотровните растенија, со варење можеби се губи малку отровноста, но многу опасно кога е младо растението лисјата потсетуваат на друго растение - киселец, така да може да дојде до фатална грешка при берба и примена од тие кои не се професионалци слично како кај печурките да настане фатално труење!
...можеби некои прават лек од коренот ама поради отровноста на целото растение, не може било кој и било каде се да се припрема како лек, како што е насочен линкот на слободна продажба во Зелен Пазар страницата!
...и уште нешто, змијско грозје, веќе не се применува ниту во званична ниту во народната медицина, ниту пак со сигурност се знае целосниот состав, сокот е отровен и сега ние од толку безбедни лекови за лечење хемороиди ќе купуваме од Нет од некој таму што смешал нешто и ако се добие ненајдена тахикардија, па и срцев удар да се знае барем дека можно е од пиење од тинктурата направена од корен од змијско грозје против хемороиди! која храборост живот да се прокоцка, важно дупе да биде во ред :facepalm:
Мислам дека во лекот немаше никакво змиско грозје.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom