Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.409
Поени од реакции
7.865
На ВМРО од Мијалков мислиш или сега ова од Мицко?
Немој со некохерентна дискусија :pos:

Си имаат луѓето насоки за шо да мелат, треба да ги запазат инаку минус со точка :icon_lol:
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
ќе поплаче како пичка уште малку и ќе виде не виде ќе оди, што ќе прави
кога е на власт многу силен е, вака сега ќе витка кичма
кога го имате претходно видено Грујо да избега од новинари, па он главна ѕвезда, примадона беше, многу сакаше да се појавува на тв
сега се врати назад во реалноста, има да ги изеде сите гомненици што ги направи
Северџан што ми објаснуеш мене ти гачки, ако сака не во Идризово а на голи оток да оди, мене причините само ми се други: Таљо министер за одбрана и ќотекот што го изедоа децата на тој протест, енциколпедијата, автономни министерства на албанците, 11 години играње мајтап со преговори за името......... се надевам само еден ден да јаде заедно гомненици со господарот твој Муртински.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Северџан што ми објаснуеш мене ти гачки, ако сака не во Идризово а на голи оток да оди, мене причините само ми се други: Таљо министер за одбрана и ќотекот што го изедоа децата на тој протест, енциколпедијата, автономни министерства на албанците, 11 години играње мајтап со преговори за името......... се надевам само еден ден да јаде заедно гомненици со господарот твој Муртински.
Не се нервирај, ќе дојдат русите ќе ја ослободат Македонија и пак ќе го стават Грујо, миленикот твој, на чело на државата
Немаат шанси американците против русите, русите ќе победат, ќе ја спасат Македонија
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
ВМРО на господинот доктор Никола Груевски. Мајка го роди, народ да води.
На Мијалче му остана само пак да лапа тендери.И види мајката мистерија ги снема и сниманите матерјали за него!:cautious:Ама сите знаме дека судството со се СЈО ни е независно така да место за сомнеж нема!:eek:
 

Clementine

Dreamer
Член од
19 август 2018
Мислења
36
Поени од реакции
50
Не се нервирај, ќе дојдат русите ќе ја ослободат Македонија и пак ќе го стават Грујо, миленикот твој, на чело на државата
Немаат шанси американците против русите, русите ќе победат, ќе ја спасат Македонија
Aми како да се знае Who ruls the world? SSSR:uzi:
:kuracc:
Mала шала ни је на одмет;)
А џанам само тој 11год. мајтап за име тераше?
А кога во 1991ва не знаеја дали да се цепиме од Југо и се вртеа како пувеш в гаШти
Киро и Бране и не сакаа да одобрат соодветно име со јужен сусед да одиме кај што ни е местото а што да се каже?
А кога Бране и др.компанија договараше војна со Аљи после другиве се криви за Таљат а?
Додека вмро-вците и сдсм-овците очи си вадат аљбанците Голема Албанија си градат а Америте сеири фаќаат и пунат џеб јаер ко да више тој се добија.
Ај останете ми у фино расположење и бистрите политиката док некој секоја секунда кешира на тајни сметки у Белизе и на Бахами и Кипар по малку капнува и тамо:pos:
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Како што гледам никој не прави напори за да се спаси државава од Албанизмот, предавството, Грујо и Зајко, промената на името и историјата.

Апасиев само м'мља нешто. Филип Петровски исто. Каде се вистинските луѓе што ќе ни ја спасат државава?
Каде се вистинските луѓе што ќе пружат отпор?

Народот е уплашен за сам да излезе дал на протести или нешто друго. А каму ли да се спротивстави на хунтава или жМОРОНите.

Од надвор никој не помага. Единствено во иднина можеме да се надеваме само на Турција. Другите како Русија, Кина и тн отпаѓаат од игра.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Како што гледам никој не прави напори за да се спаси државава од Албанизмот, предавството, Грујо и Зајко, промената на името и историјата.

Апасиев само м'мља нешто. Филип Петровски исто. Каде се вистинските луѓе што ќе ни ја спасат државава?
Каде се вистинските луѓе што ќе пружат отпор?

Народот е уплашен за сам да излезе дал на протести или нешто друго. А каму ли да се спротивстави на хунтава или жМОРОНите.

Од надвор никој не помага. Единствено во иднина можеме да се надеваме само на Турција. Другите како Русија, Кина и тн отпаѓаат од игра.
Турција калифат сака да ја направи Македонија каква Турција... Сме виделе ние аир 500 години заглавени во камено доба додека светот газел напред.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.831
Поени од реакции
82.930
Каде се вистинските луѓе што ќе ни ја спасат државава?
Каде се вистинските луѓе што ќе пружат отпор?

.
Ja сум вистинскиот луѓ. Ама не ме слушаат коа им викам.
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Не се нервирај, ќе дојдат русите ќе ја ослободат Македонија и пак ќе го стават Грујо, миленикот твој, на чело на државата
Немаат шанси американците против русите, русите ќе победат, ќе ја спасат Македонија
Миленици политички немам, тебе те разбирам мораш да слугуваш. За русите се надевам покрај друго да го спастрат твојот господар.
П.С Иронијава ти е кретенска.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Турција калифат сака да ја направи Македонија каква Турција... Сме виделе ние аир 500 години заглавени во камено доба додека светот газел напред.
Не би рекол дека тоа сака. Може би ќе се обиде да не издигне малку економски и да направи воена база на наша територија. Калифат и да сака, нема да може да се направи воопшто на Балканот од било која држава, а не пак Турција.

Ако требаше да има Калифат, ќе се почнеше од Косово и тоа многу порано.
 
Член од
3 март 2013
Мислења
2.678
Поени од реакции
1.357
Кое величање бе?

[DOUBLEPOST=1540999404][/DOUBLEPOST]
Кога те чита тебе човек, исто како @Mikja да го чита друже.. Неутралност на ниво, а ликот и делото на господинот во срцето.. Гледам и други тоа го приметиле.

Реално имаш право да плукаш по власта, ама по 11 години сеуште да го величиш паторот не е во ред..
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Не би рекол дека тоа сака. Може би ќе се обиде да не издигне малку економски и да направи воена база на наша територија. Калифат и да сака, нема да може да се направи воопшто на Балканот од било која држава, а не пак Турција.

Ако требаше да има Калифат, ќе се почнеше од Косово и тоа многу порано.
Бабуш Ердоган е исламист, од тука подршката како и досега ќе му биде насочена кон муслиманите односно Албанците, тоа е една од причините која Турција не е погодна опција за нас.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.847
Бабуш Ердоган е исламист, од тука подршката како и досега ќе му биде насочена кон муслиманите односно Албанците, тоа е една од причините која Турција не е погодна опција за нас.
На Турција не и одговара голема Аналбанија и не и одговара да им дава поддршка на нив бидејќи ако станат уште посилни ќе ја створат таа нивна голема Аналбанија. Нема врска исламист или христијанин. Ако инвестира во нашата држава, отвора фабрики, внесува пари, зошто да не е погодна за Македонија?

Ете според тебе кој ни одговара?
Кина не ни знае дека постоиме за жал...не ја интересира Балканот.
 
Член од
9 јули 2018
Мислења
777
Поени од реакции
638
Кога те чита тебе човек, исто како @Mikja да го чита друже.. Неутралност на ниво, а ликот и делото на господинот во срцето.. Гледам и други тоа го приметиле.

Реално имаш право да плукаш по власта, ама по 11 години сеуште да го величиш паторот не е во ред..
Гледам дека перцепцијата ти е типична на партиски бот, ако не си за Муртинскиот дудук, тогаш си за црни Груја и обратно. Самото ова е факт дека ти не можеш да перцепираш дека има луѓе со неутралност поточно антиатичност кон сдш, и дпне. А дали ти ќе ми веруваш со твоите штабски колеги ме заболе лево м*де.
 
Последно уредено:

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.281
Поени од реакции
21.310
Како што гледам никој не прави напори за да се спаси државава од Албанизмот, предавството, Грујо и Зајко, промената на името и историјата.

Апасиев само м'мља нешто. Филип Петровски исто. Каде се вистинските луѓе што ќе ни ја спасат државава?
Каде се вистинските луѓе што ќе пружат отпор?

Народот е уплашен за сам да излезе дал на протести или нешто друго. А каму ли да се спротивстави на хунтава или жМОРОНите.

Од надвор никој не помага. Единствено во иднина можеме да се надеваме само на Турција. Другите како Русија, Кина и тн отпаѓаат од игра.
ajde nekane organisira nekoj !1!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom