Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
:toe::toe::toe::shook:

Арестувани са около 30 души, сред които и председателјат Пет'р Харалампиев, пише ПИК. Сигнал'т срешту агенцијата е от преди месеци. Става в'прос за измама с издаване на документи за б'лгарски произход не по надлежен ред. Цената на един так'в документ е била 5000 евро и са издавани по 30-40 такива документа седмично.[DOUBLEPOST=1540799806][/DOUBLEPOST]Тешко на тие што чекаат издавање на происход!!!
Тек сега којзнае колку ќе чекаат за да им потпише некој?
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
826
Поени од реакции
1.322
Тешко на тие што чекаат издавање на происход!!!
Тек сега којзнае колку ќе чекаат за да им потпише некој?
Кој знае што ги чека и оние што веќе добиле откако директорувал Харалампиев. Јас ќе си ја побарам сликата од произходот да видам дали ми е издаден во негово време.
 
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Direktoruvanjeto na Haralampiev od Maj 2017, se poklopuva so vremeto koga pocnaa da gi razvlekuvaat proizhodite i pocna cekanjeto od po godina dena i poveke. Moze namerno go pravele toa za da gi potplatuvaat za pobrzo izdavanje. Oti pred toa gi izdavaa redovno za 3-6 meseci. Taka sto ova e ustvari dobra vest.​
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Харалампиев е разследван за продажба на неистински документи за б'лгарски произход на граждани главно на Украјна и Молдова за сумата от 5 000 евро броја, тв'рди Нова тв.



ako dokumentite vi se vo red i jasen e proizhodot, nema da dobiete otkaz. a toa sto so sekakvi dokumenti apliciraat, sozdalo vakva situacija da ima otkazi

Oti povtorno sozdavate paranoja, 3 i kusur godini na forumov sum, i a nesto se desi odma paranoja. Smirete si gi nervite malce ae

ok dokumenti = ok procedura

mojot proizhod e od avgust 2015 vrz osnova na krstenica. pred 1 nedela braced mi dobi grazdanstvo so istiot dokument a 15 meseci posle mene na intervju bese, nitu mu baraa dopolnitelni dokumenti! znaci dzabe paranojata na forumov
 
Член од
21 септември 2018
Мислења
7
Поени од реакции
19
Од кога си на положително?[DOUBLEPOST=1540754718][/DOUBLEPOST]

Јас происход имам без ништо од 2013 (на збор дека бугарин сум) и ме пуштија на дополнителна и послем однесов документ од прадедоми најдов дека крава продајл со бг печат нешто и послем 2 години тапкање место прво 3 месеци на финална и сега сум на положително чекам указ се надевам дека ке немам проблеми
na polozitelno sum od 18 09 2018
 
Член од
13 декември 2017
Мислења
103
Поени од реакции
338
Никој ли не знае да одговори до кој датум се стигнати со происходите? Братучетка ми чека година дена и сега со овој расплет на настаните во ДАБЧ ќе нема кој да ги потпишува происходите и може да чека уште дополнителни 3-4 месеци...
 
Член од
23 јуни 2018
Мислења
65
Поени од реакции
75
Pozdrav do site.
Dali znaete do kade se stignati so dopolnitelnite intervju 2016?intervju bev vo maj 2016 a prepiskata se obrazuva posle tri meseci.postapkata ja vodev vo sofija,samo na intervju bev vo kozulat Bitola.
Ako ima nekoj info go zamoluvam da spodeli
 
Член од
19 јуни 2015
Мислења
414
Поени од реакции
623
Pozdrav do site.
Dali znaete do kade se stignati so dopolnitelnite intervju 2016?intervju bev vo maj 2016 a prepiskata se obrazuva posle tri meseci.postapkata ja vodev vo sofija,samo na intervju bev vo kozulat Bitola.
Ako ima nekoj info go zamoluvam da spodeli
koj broj si?
valjda treba naskoro da te staat na finalna
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom