Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
14 јуни 2018
Мислења
19
Поени од реакции
26
Дали некој има искуство со вадење ЕГН во Благоевград? Ме интересира колку време трае процесот од поднесување документи за ЕГН до излез на ЕГН?
Се проверува ли некако статус на нет?
Фала многу! :)
 
Член од
2 мај 2018
Мислења
136
Поени од реакции
142
Neka ni obesat po eden orden za trpenie i cekanje ..... intervju krajot na 2015 veke data zaboraviv , vo konzulat Bitola se si odese kako treba dur ne ne stavija na dopolnitelna , posle mene so nekakvi dokumentcina site mi maftaat so pasosite jas dremam seuste , e pa ordenot treba da e zasluzen posto dokumentite mi se mnogu jaki , site se cudat so mojava postapka
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
АКО ти е веке вицето брат или роднина и имаш моабет секој ден ТЕ МОЛАМ прашај го кога ке ми потпиши,НЕ Е ПРОБЛЕМ за информацијата и ке ти платам ако треба,поздрав до тебе,,,,,мерси
Braty do kaj si ti potpisaa li
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Aj vaka sega, do sega davav vekje 4 i pol godini informacija, pa sega mene mi treba eden siten detalj,... Dali ako predhodno si imal postojan prestoj vo bg, ti vazi EGNto i dali istoto go stavaat na lichnite dokumenti ili novo se vadi? Ne znam dali ke mi odgobori nwkoj ali aj da se probam.

P.S. Ochigledno e deka nema admin pa nema koj da go sankcionira muabetov, zatoa ke ve zamolam da se vratite vo realnosta i na temata[DOUBLEPOST=1537642808][/DOUBLEPOST]

Eve malku od pravilata na ovaj forum, koj zaboravil da se potseti malku
EGN ti e edno nemozes da go menuvas,logicno e da ti stoi.Vo bilo koja zemja evropska ako nekogas si se registriral.so postojan prestoj samo go vnesuvaat brojot znaci personal numer itd...i vednas izleguvas dali po 5 10 ili 20 god ti si toj so samoto EGn veke si dal i otpecatok na prst,kolku jas sto sum informirana (ako gresam..ako znae nekoj nesto poveke neka pise.)Pozz i sekoe dobro.
 
Член од
17 ноември 2013
Мислења
70
Поени од реакции
94
EGN ti e edno nemozes da go menuvas,logicno e da ti stoi.Vo bilo koja zemja evropska ako nekogas si se registriral.so postojan prestoj samo go vnesuvaat brojot znaci personal numer itd...i vednas izleguvas dali po 5 10 ili 20 god ti si toj so samoto EGn veke si dal i otpecatok na prst,kolku jas sto sum informirana (ako gresam..ako znae nekoj nesto poveke neka pise.)Pozz i sekoe dobro.
Otpechatok mislam deka ne mi zemaa koga go vadev postojanoto, ama ne sum siguren, mnogu odamna bese pred 10 godini, zatoa i prashuvam, a ijas slushnav deka ustvari istiot matichen broj go stavaat na lichnite dokumenti, ako e toa taka super, ke vidime koga ke odam za sofija po ukazot

Sent from my SM-J400F using Tapatalk
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
Otpechatok mislam deka ne mi zemaa koga go vadev postojanoto, ama ne sum siguren, mnogu odamna bese pred 10 godini, zatoa i prashuvam, a ijas slushnav deka ustvari istiot matichen broj go stavaat na lichnite dokumenti, ako e toa taka super, ke vidime koga ke odam za sofija po ukazot

Sent from my SM-J400F using Tapatalk
Bi trebalo da e taka,pa sega zdravje so Gospod napred.Vo sekoj slucaj ti posakuvam sreka i uspeh.
 
D

djgoram

Гостин
Denes go podigav ukazot os konzulatot vo bt i voedno podnesov za adresa i egn i sluzbenickata me iznenadi mi rece deka ke bide gotov za 5 meseci dali ima nekoj nekakvo iskustvo so ova i dali moze da se ubrza?
 
H

Haronmk

Гостин
2560/2015 sabajlevo na finalna sledni se 5360 i 5430/2015
Леле броевиве, причина зашто се на дополнителна, не оставиле извод од родител :pos: Чекај си уште 2-3 години плус бајо мој :tapp: И после посредник не требало...

Oд следна недела октомвриски очекувам прва промена на броевите 8000/2015 па натака на финална. :roker:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom