Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 септември 2015
Мислења
37
Поени од реакции
69
Do kaj se so finalna za 2017? Intervju 12.12.2017 i ushte na zadolzitelna. Nekoj denes / vcera sto vlegol na finalna???
24.10.2017 intervju vo sofija,denes promena vo finalna,dokument brat[DOUBLEPOST=1536699537][/DOUBLEPOST]
Do kaj se so finalna za 2017? Intervju 12.12.2017 i ushte na zadolzitelna. Nekoj denes / vcera sto vlegol na finalna???
24.10.2017 intervju Sofija,denes promena vo finalna,dokument brat
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Нa другaр мoј вчерa му зaкaжaле зa 25 aприл 2019тa интервју
Ili ja ubrzale rabotava ili e namalen brojot na aplikanti ja godina i 3 meseci cekav za intervju[DOUBLEPOST=1536701269][/DOUBLEPOST]
24.10.2017 intervju vo Sofija По преписката Ви предстои да б'де изв'ршен финален експертен преглед преди да б'де разгледана от С'вета по гражданство.,
dokumenti samo od brat,shto e sledno kako odat postapkite?
Ja so ovoj status skoro sum 3 meseca
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.652
Поени од реакции
28.009
Ili ja ubrzale rabotava ili e namalen brojot na aplikanti ja godina i 3 meseci cekav za intervju[DOUBLEPOST=1536701269][/DOUBLEPOST]
Ja so ovoj status skoro sum 3 meseca
Ние чекaвме 13 месеци,изгледa е нaмaлен брoјoт нa нoви апликaнти.Oвoј чекaл пa зa прoизхoд 14 месеци кoгa ке видиш...тoa е тoa
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2015
Мислења
107
Поени од реакции
52
intervju april 2016 ,staven na dopolnitelna dekemvri 2017 so star dokument od dedo .Dostaveni dokumenti krajot na dekemvri originali.Vo posledniot protokol brojceto go nemase .Dali ima nekoj kako mene i koja e razlikata so tie so se na protokolot pozz
 
Последно уредено:
Член од
5 септември 2018
Мислења
47
Поени од реакции
55
intervju april 2016 ,staven na dopolnitelna dekemvri 2017 so star dokument od dedo .Dostaveni dokumenti krajot na dekemvri originali.Vo posledniot protokol brojceto go nemase .Dali ima nekoj kako mene i koja e razlikata so tie so se na protokolot pozz
i jas sum so stari dokumenti intervju pocetok na 2017 sega sum kaj vicepresidentot.zosto te vratija na dopolnitelna pojma nemam,babati dedoti kako tebe se prezivaat?
 
H

Haronmk

Гостин
intervju april 2016 ,staven na dopolnitelna dekemvri 2017 so star dokument od dedo .Dostaveni dokumenti krajot na dekemvri originali.Vo posledniot protokol brojceto go nemase .Dali ima nekoj kako mene i koja e razlikata so tie so se na protokolot pozz
Јас бев после некој месец од тебе на интервју каде ги оставив ОРИГИНАЛНИТЕ документи , па пак ништо. На дополнителна ме ставија и однесов нов документ...
Едноставно од Март-Април до кај Октомври 2016та што бевме на интервју пуштаа само со родител, а за останатите се правеа мутави. Нема никаква разлика дали те има или не во протоколот, секако ќе те разгледаат кога ќе ти дојде бројчето на ред.

Инаку овие заглавија на 9775/2014 , цела недела немаат ставено никој на финална. Браво! :cuc:
 
Член од
26 октомври 2017
Мислења
52
Поени од реакции
119
Jas bev na Intervju Oktomvri 2016god so dokumenti od prv bratuced...Sredinata na Septemvri 2017 od finalna bev prefrlen na Dopolnitelna(so rok do 30.03.2018 da dostavam dopolnitelni dokumenti).Dostaviv potvrda Od kaj Lazar no seuste promeni nema..Nekoj da spodeli vakvo ili slicno iskustvo kako kaj mene??..Znam deka sansite se mali citajki gi iskustvata ovde recisi ednakvi na 0..no da se nadevame na cudo :( :(
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
736
Поени од реакции
452
Jas bev na Intervju Oktomvri 2016god so dokumenti od prv bratuced...Sredinata na Septemvri 2017 od finalna bev prefrlen na Dopolnitelna(so rok do 30.03.2018 da dostavam dopolnitelni dokumenti).Dostaviv potvrda Od kaj Lazar no seuste promeni nema..Nekoj da spodeli vakvo ili slicno iskustvo kako kaj mene??..Znam deka sansite se mali citajki gi iskustvata ovde recisi ednakvi na 0..no da se nadevame na cudo :( :(
Drugar kako so citam na forumov 2016 ne e pocnata use 2014 ja pominale sea 15 pa 16ta
 
Член од
15 јуни 2018
Мислења
118
Поени од реакции
95
E kako ne e pocnata 2016 pisav i pogore pak ke pisam.Jas sum so intervju juli 2017 potpis na vice cekam pred eden mesec mi e ovoj status a samo dva meseci bev na finalna i 10 na zadolzitelna ....za sekoj e razlicno .So dokumenti se komplet od babi dedovci so potvrda se naednas dadeno i dopolnitelna ni nisto odposle.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom