Криминалци и криминални групи во МК

Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Во крвна освета или беса жените се заштитени поради ако удрат на жените тогаш влегуват во конфликт со фамилијата на жената
Мислев дека кај криминалната беса тотално нема пардон, случајов е тотална мистерија у пм.[DOUBLEPOST=1535542471][/DOUBLEPOST]
Се збори дека е платено убиство. Испланирано до детаљ.
На друго и не личи :)
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
Значи беса можеме да тргнеме. Професионално убиство. Има шанса политички нешто?
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
FB_IMG_1535478579005.jpg FB_IMG_1535478980163.jpg FB_IMG_1535479121250.jpg
IMG_20180829_205815.png

Игор Џамбазов под заштита на Горан Мујо

Извадок од книгата " Гол Човек " на Игор Џамбазов

Синонимот Баба е Горан Гергиевски Мујо, синонимот Џими Хофа е Драган Кимовски Драгче
Игор Џамбазов: Џими Хофа ми се појави пред очите. Истуширан, освежен, со разлетана фризура и насмеан. Како и секогаш и добро расположен. Понекогаш.
"Одиме?"
Баба не чекаше во центарот. Во едно од неговите омилени места што секогаш мирисаат на тазе скара.
Сакаше да ја чуе мојата приказна.
Ама вистинската.
Не онаа што чаршијата веќе на големо ја пласираше.
Сакаше прецизни информации.
Кој,кого,колку,каде,кога,кому,како,зошто...????
Ред плескавици, ред муабет, ред шприцери....
Кога завршив Баба ја изговори својата омилена фраза:
"И?"
"И ништо кажи ти."
Му го кажав тоа бидејќи знаев дека Баба веќе има решение за мојот проблем.
Бавно, но, сигурно.
"Од вечерва ке спиеш кај Џими. И ич кур да не те боли.
Океј?"
Што можев да му одговорам на ова освен едно големо ОКЕЈ.И БЛАГОДАРАМ.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
384
Прегледај го приврзокот 196085 Прегледај го приврзокот 196086 Прегледај го приврзокот 196087
Прегледај го приврзокот 196088

Игор Џамбазов под заштита на Горан Мујо

Извадок од книгата " Гол Човек " на Игор Џамбазов

Синонимот Баба е Горан Гергиевски Мујо, синонимот Џими Хофа е Драган Кимовски Драгче
Игор Џамбазов: Џими Хофа ми се појави пред очите. Истуширан, освежен, со разлетана фризура и насмеан. Како и секогаш и добро расположен. Понекогаш.
"Одиме?"
Баба не чекаше во центарот. Во едно од неговите омилени места што секогаш мирисаат на тазе скара.
Сакаше да ја чуе мојата приказна.
Ама вистинската.
Не онаа што чаршијата веќе на големо ја пласираше.
Сакаше прецизни информации.
Кој,кого,колку,каде,кога,кому,како,зошто...????
Ред плескавици, ред муабет, ред шприцери....
Кога завршив Баба ја изговори својата омилена фраза:
"И?"
"И ништо кажи ти."
Му го кажав тоа бидејќи знаев дека Баба веќе има решение за мојот проблем.
Бавно, но, сигурно.
"Од вечерва ке спиеш кај Џими. И ич кур да не те боли.
Океј?"
Што можев да му одговорам на ова освен едно големо ОКЕЈ.И БЛАГОДАРАМ.
Добра книга само от кого се криел има интересни случки со некојси лихвари
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
FB_IMG_1535571489689.jpg
Голема почит од Легенде Деведесетих, секоја им чест, ова е главниот опис за него на страницата.
FB_IMG_1535571536094.jpg FB_IMG_1535571524840.jpg
Две од малкуте слики со Игор Југ, на втората се работело за бодибилдинг натпревар на Југ во 1999, а Мујо бил борач како млад.
FB_IMG_1535571723714.jpg
Овде на оваа слика под тетоважата, кон ребрата се гледа лузна што тешко е да дознаеме од кој настан на напад врз Мујо е. Мене ми личи на лузна од две прострелни рани, исто така на самата тетоважа пропорционално со "опашката" во еден дел има затемнување, немам поим дали е посекотина или пресно тетовиран дел или па само отсјај.
FB_IMG_1535571891555.jpg
Една од последните негови фотографии, пишува на меморијалната страница за него на ФБ, дали до него е Чавка што е убиен заедно со него ?[DOUBLEPOST=1535633248][/DOUBLEPOST]
Добра книга само от кого се криел има интересни случки со некојси лихвари
Тешко да дознаеме, се е кодирано во книгите :) овие што знаат кој е кој лик знаат од искуство и зошто ги знаат настаните од прва рака :)
 
Член од
20 декември 2017
Мислења
376
Поени од реакции
202
E sea so ova me ubedi da ti kazam prikazna koja ja slusnav iamo jas licno ne veruvam. Mujo i Surgun ne se sakale i sea slucajni se sretnal so zena mu na surgun. Toj i rekol da mu kaze deka ke go istepa li ubie li ne znam. Se ragja prvata kerka na mujo. Slavat na nekoj pomal brod vo KU. Na istiot brod doagja surgun so 2ca svoi i mi vika so srekja se guskaat i ovoj go puka u grb. Kolku e vistina ne znam ama vistina e delot deka surgun i mujo ne se sakale
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.091
Поени од реакции
8.362
Тешко да дознаеме, се е кодирано во книгите :) овие што знаат кој е кој лик знаат од искуство и зошто ги знаат настаните од прва рака :)
кај може да се најде книгата, ја има на нет? баш сакам да видам што има внатре, јас знам некој на кој им должеше пари.
 
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
384
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Не Бродец. Се ми се чини Али сега изиграват вехабисти заедно со убиецо на тигаро кај бензинската
Се гледа дека глумат вахабисти :D за случај кај што убиле тигар ич не се сеќавам...[DOUBLEPOST=1535705816][/DOUBLEPOST]
кај може да се најде книгата, ја има на нет? баш сакам да видам што има внатре, јас знам некој на кој им должеше пари.
Мислам дека ја нема во електронска форма, пиши ги ако е во ред :)
 

zxcv

tu ti tu rum tu
Член од
23 октомври 2010
Мислења
133
Поени од реакции
139
Surgun ga pucaja Muju 96-97 god u kafanu Crnogorac.. mislu deka posle toj ne su imale konflikti, nema zaebancija ss budalu kako Surguna :D
 

пунтер

betfair trader
Член од
21 март 2011
Мислења
5.091
Поени од реакции
8.362
Се гледа дека глумат вахабисти :D за случај кај што убиле тигар ич не се сеќавам...[DOUBLEPOST=1535705816][/DOUBLEPOST] Мислам дека ја нема во електронска форма, пиши ги ако е во ред :)
како да кажам, сакав да видам што има внатре, некако незгодно ми е да излезам со имиња, без разлика што е форум,сум бил во контакт со лугето, и со Игор сум имал лични средби,..може друг пат.
 
Последно уредено:
Член од
22 септември 2017
Мислења
335
Поени од реакции
384


Мени
ХРОНИКА
Денеска пресуда за Алмир Дрпљанин за убиството кај ПМФ
10. ФЕВРУАРИ 2016 - 10:52 | МАКАФКС


Во Основниот суд Скопје 1 денеска на пладне ќе биде соопштена пресудата за Алмир Дрпљанин, обвинет за нападот врз патролата на припадниците на мобилната „Алфа“ единица кај Природно математичкиот факултет во Скопје во ноември 2008 година. Во инцидентот беше убиен полицаецот Африм Арифи, а двајца негови колеги за влакно ја избегнаа смртта, но останаа тешки инвалиди.



Ова е втора пресуда за овој случај против Дрпљанин, кој во 2010 година во отсуство беше осуден на доживотен затвор за нападот.





Триесет и петгодишниот Дрпљанин беше уапсен летото 2012 година во Урошевац, на Косово, откако косовската полиција во станот каде престојувал најде огромен арсенал оружје, односно автоматски пушки, пиштоли, снајпер, панцири и униформи, но и големо количество злато за кое се претпоставува дека потекнува од вооружените грабежи во Скопје и во Тетово.

По Дрпљанин беа распишани неколку меѓународни и поголем број национални потерници за бројни тешки кривични дела извршени во Македонија.

Во Македонија беше екстрадиран од косовскиот затвор Дубрава во штипскиот затвор во јануари 2015 година.

Дрпљанин е осуден на осум години затвор и за разбојништвото извршено врз комбето на „Македонски пошти“ во скопската населба Чаир, кога беа украдени 900 илјади евра.

Беше осомничен за уште едно разбојништво во Скопје, во кое беа украдени над 4 милиони денари и за грабеж во тетовска златарница, од каде што беше однесено злато вредно стотина илјади евра.

Освен за овие дела, Дрпљанин е осуден на казни затвор од по една до две години или условни казни за кражби
 
Член од
24 мај 2014
Мислења
5.298
Поени од реакции
5.873
Surgun ga pucaja Muju 96-97 god u kafanu Crnogorac.. mislu deka posle toj ne su imale konflikti, nema zaebancija ss budalu kako Surguna :D
А оној ќелавиот во бело што се облекува стално, нешто со фудбал што е поврзан, еднаш што пишуваше еден тука дека него лично му раскажувал дека го пукал Мујо, кога го има пукано ? Памтам дека му заглавил пиштолот па само со ранување поминал Мујо.[DOUBLEPOST=1535729042][/DOUBLEPOST]Пишете нешто и за Линка, освен за убиството и за локалот ништо не се знае за неговото минато ;)[DOUBLEPOST=1535745522][/DOUBLEPOST]https://bukefal.club/2018/08/31/igor-jug-manchevski-kkakovo-oruzhje-nosev/[DOUBLEPOST=1535745560][/DOUBLEPOST]^^^
Игор Југ до Манчевски: Какво оружје носев
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom