Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
31 август 2018
Мислења
10
Поени од реакции
1
Sto dokumenti ?[DOUBLEPOST=1535721767][/DOUBLEPOST]
So sto dokumenti za poteklo si i koga ti bese intervjuto?
so potvrda od drushtvo
intervju mart 2017[DOUBLEPOST=1535740507][/DOUBLEPOST]
Kolku sto sledam tuka na forumot se ceka po nekolku dena, zavisi kolku se brzi so vnesuvanje podatoci vo online sistemot. Ukazot verojanto vekje ti e potpisan samo ne e smenet statusot online. Inace so kakvi dokumenti si?
so podvrda od zdruzhenie
blagudaram
 
Последно уредено:
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
Znaci ke ja pocnat 2015 uste malku
Nekoj da kazi gruba procenka kolku bi imalo od 2015 na dopolnitelna zoso protokolot posledniot e izlezen do 02.10.2017 a posle to pak redea do krajot na godinata eden ton na dopolnitelna, isto me interesira dali predmetive gi gledaat po broj na molba ili prepiska poso jas koke proveruvam status se logirvam so brojot so mi go dadoja na intervju vo sofija 1xxx/2016 so Pin zaedno,E sega dali ke spagam vo grupa na ovie od 2015 za razgleduvajne ili vo grupa od 2016 nekoj da odgovori.
 
Член од
21 мај 2017
Мислења
101
Поени од реакции
49
Nekoj da kazi gruba procenka kolku bi imalo od 2015 na dopolnitelna zoso protokolot posledniot e izlezen do 02.10.2017 a posle to pak redea do krajot na godinata eden ton na dopolnitelna, isto me interesira dali predmetive gi gledaat po broj na molba ili prepiska poso jas koke proveruvam status se logirvam so brojot so mi go dadoja na intervju vo sofija 1xxx/2016 so Pin zaedno,E sega dali ke spagam vo grupa na ovie od 2015 za razgleduvajne ili vo grupa od 2016 nekoj da odgovori.
po broj na molba.
 
Член од
8 јуни 2018
Мислења
79
Поени од реакции
51
ima li nekoj potpisan ukaz so e bil na intervju fevruari ili mart 2017??? jas bev na 8 fevruari na intervju veke 2.5 meseci sum polozitelno... za kolku vreme da ocekuvam potpisan ukaz??
 
Член од
24 јануари 2008
Мислења
1.135
Поени од реакции
140
ima li nekoj potpisan ukaz so e bil na intervju fevruari ili mart 2017??? jas bev na 8 fevruari na intervju veke 2.5 meseci sum polozitelno... za kolku vreme da ocekuvam potpisan ukaz??
Jas bev na 13 fevruari 2017 na intervju potpisan mi e ukazot na 28mi ,imam pisano vo prethodnite strani poveke inf,
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Podnesuvanje za proishod 13 noemvri 2015
zakazuvanje na intervju 16 mart 2016
Intervju 13 mart 2017
Finalno razgleduvanje 27 januari 2018
Polozitelno Izdavanje na ukaz 24 april 2018
Proverka od vicepresiden 30 juli 2018
Nazad na polozitelno 28 avgust 2018
I potpisan ukaz 01 septemvri
So dokumenti od vujko vrzana so izvodi I potvrda od klubot
So sreka na site,pozz[DOUBLEPOST=1535730129][/DOUBLEPOST]
Broj 123 na ukaz
Дали имаше изводи од родени пред 1920 подаено.бидејки јас сум преку прв братучед поврзан до дедо роден 1925г и плус потврда од МБП
 
Член од
6 август 2018
Мислења
36
Поени од реакции
12
Член од
28 август 2018
Мислења
134
Поени од реакции
107
Nekoj imase objaveno e-mail adresa od ministerstvoto za pravosudie no ne mozam da go najdam. Ke ve molam ako nekoj go znae e-mailot da go spodeli. Blagodaram.
 
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
Дали имаше изводи од родени пред 1920 подаено.бидејки јас сум преку прв братучед поврзан до дедо роден 1925г и плус потврда од МБП
Супермен сеуште си на проверка? Имаш слушнато некој да има поминато со документи како нас (и јас поднесов дополнителни кога бев на положително (и сеуште сум))?[DOUBLEPOST=1535751002][/DOUBLEPOST]
Nekoj imase objaveno e-mail adresa od ministerstvoto za pravosudie no ne mozam da go najdam. Ke ve molam ako nekoj go znae e-mailot da go spodeli. Blagodaram.
На страна 2857 го најдов овој меил bgcitizen2@justice.government.bg. И пиши што ќе ти одговорат, знам дека сме во иста каша. ;)
 
Последно уредено:
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Супермен сеуште си на проверка? Имаш слушнато некој да има поминато со документи како нас (и јас поднесов дополнителни кога бев на положително (и сеуште сум))?[DOUBLEPOST=1535751002][/DOUBLEPOST]
На страна 2857 го најдов овој меил bgcitizen2@justice.government.bg. И пиши што ќе ти одговорат, знам дека сме во иста каша. ;)
Ојденец не пуштив никакви дополнителни документи.јас сум на проверка од вицепрезидентот.и да ти кажам што е тука е.мислам дека откако советот ке ти одобри гражданство,џабе пушташ документи зошто ти и со тие си поминал положително.све е ова политика ...како си сакаат така си прават.еднаш вака ,еднаш така,на браќата не можеш крајот да им го ватиш.малу ти е една комисија составена од експерти... Јотова бамп уште една нејзина тоа само кај нас го може и кај бракава.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2018
Мислења
30
Поени од реакции
34
Ојденец не пуштив никакви дополнителни документи.јас сум на проверка од вицепрезидентот.и да ти кажам што е тука е.мислам дека откако советот ке ти одобри гражданство,џабе пушташ документи зошто ти и со тие си поминал положително.све е ова политика ...како си сакаат така си прават.еднаш вака ,еднаш така,на браќата не можеш крајот да им го ватиш
Во право си, останува само да чекаме и да се надеваме. Поздрав
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom