Spotify во Македонија

Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
2 недели континуирано поврзување во земји кај што не е дозволено смее
после 2 недели те кратат, ама се најавуваш еднаш преку ВПН и после пак 2 недели тераш
Potvrduvam deka taka e.
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
Ja iam tugj premium akaunt od US i go koristam na PC i Android na MK ip adresa moze edna godina bez nikakov problem a slusam skoro sekoj den ..
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Па ако акаунтот е хакнат веројатно и газдата се уклучува (одвреме навреме) од неговата земја, така да не гледам зошто на 2 недели со впн би се конектирале за да може после тоа пак со мк ип да користите
 
Член од
24 септември 2016
Мислења
497
Поени од реакции
679
Па ако акаунтот е хакнат веројатно и газдата се уклучува (одвреме навреме) од неговата земја, така да не гледам зошто на 2 недели со впн би се конектирале за да може после тоа пак со мк ип да користите
Za ova ne znam, bi trebalo taka da e.
 
Член од
14 јули 2017
Мислења
167
Поени од реакции
132
Сине, отвори гугл, пиши Spotify .apk, симни ебави си ко мене, то је то.
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Инаку ако сте во можност, споделете ја петицијата по некој друг форум или пријател. :)
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Да направиме референдум прво дали сака народот spotify во Македонија. :D

Џабе онлајн петиции, ко тие од spotify ќе ја видат петицијата и одма ќе воведат и за МК. Има ли воопшто некоја онлајн петиција некогаш нешто направено?
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Да направиме референдум прво дали сака народот spotify во Македонија. :D

Џабе онлајн петиции, ко тие од spotify ќе ја видат петицијата и одма ќе воведат и за МК. Има ли воопшто некоја онлајн петиција некогаш нешто направено?
Идеата ми беше, петицијава нека стигне некоја бројка и после да ја пратам на Spotify, па сеа ако го видат мејлот или не, незнам но ке сум упорен.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
https://support.spotify.com/us/using_spotify/the_basics/full-list-of-territories-where-spotify-is-available/
Воглавно ги има во држави со добар стандард, каде што има шанси некој од free да премине во premium. Од голтари како нас немаат многу корист.
Зошто ги нема во Индија или некој друга афричка земја. Затоа што скоро сите ќе користат free, само зијан ќе бидат ако го воведат сервисот во такви земји.

Џабе замарање барај некое друго решение.
 
Член од
5 август 2016
Мислења
312
Поени од реакции
221
Што е разликата помеѓу Spotify и да си пуштиш музика на YouTube?
 

panamera

Metalhead
Член од
7 јули 2018
Мислења
29
Поени од реакции
6
Што е разликата помеѓу Spotify и да си пуштиш музика на YouTube?
Spotify си е многу по компактно, според мене...
https://support.spotify.com/us/using_spotify/the_basics/full-list-of-territories-where-spotify-is-available/
Воглавно ги има во држави со добар стандард, каде што има шанси некој од free да премине во premium. Од голтари како нас немаат многу корист.
Зошто ги нема во Индија или некој друга афричка земја. Затоа што скоро сите ќе користат free, само зијан ќе бидат ако го воведат сервисот во такви земји.

Џабе замарање барај некое друго решение.
¯\_(ツ)_/¯
 

dwa

Член од
19 февруари 2006
Мислења
2.233
Поени од реакции
349
И со payoneer ако плаќаш прават проблеми?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom