Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Klin

Колце
Член од
6 јануари 2014
Мислења
4.404
Поени од реакции
7.855
Капаче на се кој бил „судијата“ кој му додели осудителна пресуда на дедото на Тамара, цела МКД слушна и знае како догурала до таму и случајот баш таму бинго :facepalm: да му го истуреше мозокот таму на плочки колајбидува, ама вака ептен за џабе.
 

LepiDzoni

Profesionalen ulichen cigan
Член од
25 јули 2014
Мислења
1.360
Поени од реакции
3.517
Nareden pat ke zapomni da nishani podobro ;)
 

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.585
Поени од реакции
16.493
Што слават овие ненормалниве? Ни мање ни више скоро у секој е*ан град? Како прво да, добивме покана за влез во НАТО, но за влез во ЕУ сме далеку како Уран од Сонцето (мада би сакал да влеземе и таму да бидам искрен, па ако не биде ништо од оваа "држава" да си фаќаме накај западот). И читав една многу добра колумна на некој човек на плусинфо кој убаво вели прво да се среди државата, па потоа да славиме доаѓање на живот, влез во ЕУ, НАТО, НАСА итн.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.487
Поени од реакции
28.838
Se nadevam si pominavte ubavo site 5 dusi od forumov sho ve nosea na proslavava. Pozdrav I se najdobro.[DOUBLEPOST=1531629914][/DOUBLEPOST]
Прво да пишам дека ова е пастирано од фб на Амон Сра, да не мислите дека е мој пост па да ме распнете. Изволте:

Ако добро го паметам објавениот податок, само лани граѓаните на Македонија во обложувалници уплатиле 200 милиони евра. Ве молам, продолжете да ми зборувате за тоа дека не треба да се прават концерти, оти луѓе немаат за леб.


Како ја изнајде поврзаноста абе секоја чест. :cuc:
Vazno gomna se iznajadoa site "neopredeleni" internet intelektualci za organizirani novogodisni koncerti deka bile frleni pari, ama za parite frleni za mitinzi i vakvi privatni zurki kutat traat.
 
Последно уредено:
V

viktora

Гостин
И кучкаров ги дочека своите пет минути.:D
IMG_20180715_084825.png

Работава е стварно сериозна.После твитот на Ципрас дека никаде немаат признаено македонски јазик и нација добивме потврда ни помалку ни повеќе него лично од искубанана кокошка Шеќринска.Некои прашања не заслужуваат одговор.Гледајте го видеото до крај и шернете го сите да го видат!

https://www.svest.mk/video-shekerinska-seushte-se-vodi-po-tezata-nekoj-prashana-ne-zasluzhuvaat-odgovor/

Од 3:30 гледајте ја курвата Рада како пропаѓа во земја.[DOUBLEPOST=1531640085][/DOUBLEPOST]Диктатурата е крива иначе ќе вриеше народ :pos:
fc99114c_22f3_4e99_8538_49addc827118.jpg
 
Последно уредено од модератор:
Член од
5 август 2017
Мислења
697
Поени од реакции
855
И кучкаров ги дочека своите пет минути.:D
Прегледај го приврзокот 194008

Работава е стварно сериозна.После твитот на Ципрас дека никаде немаат признаено македонски јазик и нација добивме потврда ни помалку ни повеќе него лично од искубанана кокошка Шеќринска.Некои прашања не заслужуваат одговор.Гледајте го видеото до крај и шернете го сите да го видат!

https://www.svest.mk/video-shekerinska-seushte-se-vodi-po-tezata-nekoj-prashana-ne-zasluzhuvaat-odgovor/

Од 3:30 гледајте ја курвата Рада како пропаѓа во земја.[DOUBLEPOST=1531640085][/DOUBLEPOST]Диктатурата е крива иначе ќе вриеше народ :pos:
Прегледај го приврзокот 194010
немој бе и ти рада ја викаш курва, па неа ни мажот и не ја ебе па уште курва била, она кур има видено само на порнич.
 

placeb

place_b
Член од
21 јуни 2016
Мислења
3.359
Поени од реакции
3.136
И кучкаров ги дочека своите пет минути.:D
Прегледај го приврзокот 194008

Работава е стварно сериозна.После твитот на Ципрас дека никаде немаат признаено македонски јазик и нација добивме потврда ни помалку ни повеќе него лично од искубанана кокошка Шеќринска.Некои прашања не заслужуваат одговор.Гледајте го видеото до крај и шернете го сите да го видат!

https://www.svest.mk/video-shekerinska-seushte-se-vodi-po-tezata-nekoj-prashana-ne-zasluzhuvaat-odgovor/

Од 3:30 гледајте ја курвата Рада како пропаѓа во земја.[DOUBLEPOST=1531640085][/DOUBLEPOST]Диктатурата е крива иначе ќе вриеше народ :pos:
Прегледај го приврзокот 194010
...А, ова насловната од " слободно срање печат" е вистинита или заебанција( ...во северна македонија...) ???
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Ухлебениве партиски паразити отекоа со сториња од панаѓурите, океј е, едно ставете, нека ве пишат во тефтер дека сте биле.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom