Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
24 мај 2015
Мислења
400
Поени од реакции
281
Преписка бр. 156**/2016 интервју 12.12.2017 сеуште на задолжителна. До кога? Некој што скоро влегол на финална да пише бројче да си знам уште колку имам до финална?
 
Член од
5 февруари 2018
Мислења
21
Поени од реакции
88
Преписка бр. 156**/2016 интервју 12.12.2017 сеуште на задолжителна. До кога? Некој што скоро влегол на финална да пише бројче да си знам уште колку имам до финална?
Jas bev 04.10.2017 na intervju prepiska 95**/2016 seuste zadolzitelna...
 
Член од
9 октомври 2015
Мислења
378
Поени од реакции
464
само потврда от БККС со статистика,посредникот тогаш ме советуваше да не вадам дипликат происхот бидејки то е на "жими мајка" без статистика најдобро ке биде нов со статистика плус колку што се секавам тогаш РЕТКО кој одеше со потврда сите одеа преку роднински врски како братучеди и др. и тогаш само со нив се добиваше,интересно ми е што тука за разлика от странство таму еден закон стои со децении и никој не го чепка безразлика која влада и да дојде,а тука кој и да дојде ке го смени петпати,от минута во минута се менуваат работите нормално секогаш кон полошо.поентата ми е зошто човек би ги комплицирал работите..но како и да е пресрекен су што после 6 год стигнав до овде.поздрав до сите и среќно
Kolku vreme bese na finalna?
 
Член од
6 јануари 2015
Мислења
1.302
Поени од реакции
1.242
Честитки и наесен да се пофалиш и со Указ :) Јас почеток на септември најкасно го земам пасошот, обавезно ќе пишам како поминав. позз
во право си мислам дека августот не го работаат на одмор се,инаку фала обавезно пиши честито и АИР да видиш от пасошот.среќно[DOUBLEPOST=1531440060][/DOUBLEPOST]
ti potpisa ukaz so na proverka ot viceto beshe staven li ili ne te stavi na proverka

Sent from my SM-A310F using Tapatalk
АУ НЕДАЈ БОЖЕ да ме стави на проверк,,до пред неколку дена бев на финална.[DOUBLEPOST=1531440333][/DOUBLEPOST]
Kolku vreme bese na finalna?
околу 2 месеци,,,мислам!!!!!
 
Последно уредено:
Член од
12 мај 2017
Мислења
20
Поени од реакции
4
Dali ima nekoj so mu e potpisan ukaz i ne mue praten vo konzulatot vo bitola?
 
Член од
1 март 2017
Мислења
42
Поени од реакции
29
Pozz drustvo zanima me da li je neko pisao molbu za povratak orginal dukumenata i ako jeste moze li mi napisat kako se pise..hvala
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom