Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.418
Поени од реакции
47.047
Gledamn pocnale da se perat vidnite umetnici, te ne znaele sto potpisuvaat, te podmetnato im bilo, te penali ke imalo pa kurov mi lence.

Neka naplatat, neka otpeat sto im e plateno i neka i se vratat na anonimnosta i praznite sali posle eden po eden kako usrani.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Не ме јеби бе. Види лудиве што праат, значи дефинитивно иде намештаљка референдумот или некоја слична пиздарија.
Cekaj sega pa neli Ti celo vreme navivase da pomini.
So sega so vakvi muabeti namestaljki ti rekov mi rece :cautious:
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
5+ Бенд во Прилеп.
Добро, ова не е за деци до предшколска возраст?
 
Член од
6 април 2010
Мислења
1.578
Поени од реакции
10.589
Во контретниов универзум ова би се викало нацизам, што знам...
Во нашиов универзум на етнички тензии тоа би се нарекло реципроцитет. Тоа што на рандом муслиман не му било дозволено да се насели во одредена населба со мнозинско христијанско население говори доста за ова од погоре. Што мислиш, што била причината за тоа?
Или која беше причината за илјадниците македонски семејства да се иселат во конфликтот 2001 од нивните вековни огништа и никогаш повеќе да не се вратат назад?
Самите вие го започнавте тој домино ефект на омраза и национализам. Имате среќа што живеете со кроток народ. Таа привилегија ја немаат палестинците во појасот Газа.

Не се секирај, тоа од погоре е мачкина кашлица, нема да ја успори вашата агенда за целосна доминација врз териториите кои што ги сметате за ваши. Голема логистичка поддршка за тоа имате и од нашите предавнички политичари. Затоа не ми глуми Мајка Тереза.

God Only knows is that you?
Ако го напишеше на македонски немаше да звучи толку "кул" нели?
 
S

staycalm

Гостин
Добро бе ќе ја разрешат некад оваа Софија Лаличиќ или уште се ебе со Мијалков па ја штити мафијашов?[DOUBLEPOST=1531431342][/DOUBLEPOST]
Во контретниов универзум ова би се викало нацизам, што знам...[DOUBLEPOST=1531428061][/DOUBLEPOST]
God Only knows is that you?
Дечко, што подалеку од темава. Мене ко Македонец просто ми се гади кога им ги читам мислењата полни со омраза произлезени од малиот им закржлавен мозок, не можам да замислам тебе како ти е. Не ја отварај темава и живеј си го животот со помалце нервози, остај ги овие заостанатите нека си ги мерат кој е поголем националист. И нема потреба од нивниот национализам да се роди и кај тебе, сепак постоиме и ние Македонците што не мрзиме се' и верувам дека и Албанци има такви.
 
Последно уредено од модератор:
Член од
6 април 2005
Мислења
2.959
Поени од реакции
3.099
Who the fuck is Maci Stojanovic?:confused:
dj vekje 15 godini[DOUBLEPOST=1531441401][/DOUBLEPOST]
А ако не пројде референдумот? Колку и во која мерна единица би се мерела величината на денот што го збориш?
kje go citiram shilegov na prasanjeto od olivera trajkovska`imate li plan B ako ne pobedite`
shilegov vrakja`ne moze da ne pobedime`
samo da ne bide rat[DOUBLEPOST=1531441577][/DOUBLEPOST]
Еден oд рефoрмaтoрите нa Вмрo штo грaди згрaдa кaј Берик у кoмшии збoри зa некoј нивни прoект зa сaмooдржливa држaвa "Мaкедoнијa 2.0" Дoбрo бе пичкa му мaтеринa имa ли крaј нaшевo?
Кaпaк нa се,емисијaтa се викa сaмo вистинa.
ime i prezime. fredi gradi zgradi,ama go neam videno vo reformatorite?
 
Последно уредено:
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Видовме колку Русија и помогна на Србија.Затоа и преговара со ЕУ за членство.
Добро лоби,многу кеш и многу лижење гзови но кај правите ликови во ЕУ и нормално помалце курчење.Мислам клучот е во Турција.Членка во НАТО,една од најмоќните држави во свет и држава што не трпи многу мрчење поготово од Грција и Бугарија.За каква сила станува збор доволно е да го прочитаме договорот за членство во НАТО каде постои фус нота дека Турција ја признава Р.Македонија под уставно име.

Русија многу е поблиска со Грција,Бугарија и Србија одколку со нас.Заеби ти православно единство.Гледај интерес зошто сите останати само тоа и ги интересира.
E kolku Rusija pomognala na Srbija....Shto podrazbirash pod pomosh. Da im prosti krediti, ako gi ima, da uvezuva od Srbija duri i meso nabaveno od zemji pod ruska sankcija, prepakuvano i izvezeno za Rusija, sakaat kelepur gas ili da se krenat i da im go osloboduvaat Kosovo, koe patem, sami go prodadoa.
Turcija edna od najmokjnite grzhavi na svetot???? Vo shto e mokjta...GDP, mnogu silna armija (za sega regionalna sila), nauka, tehnologija, umetnost ????
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.666
Поени од реакции
28.087
dj vekje 15 godini[DOUBLEPOST=1531441401][/DOUBLEPOST]
kje go citiram shilegov na prasanjeto od olivera trajkovska`imate li plan B ako ne pobedite`
shilegov vrakja`ne moze da ne pobedime`
samo da ne bide rat[DOUBLEPOST=1531441577][/DOUBLEPOST]
ime i prezime. fredi gradi zgradi,ama go neam videno vo reformatorite?
Не мислев нa Ивицa
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom