Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
све се врти во лајковите :P
па не али смешно е кога за исти работи од лани ти се пењавеа одредени и те потекуваа со цитати а сега за скроз истото кога ги критикуваш плавите, истите одма ти се браќа по мислење. Смешно уствари е благ збор :)
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
па не али смешно е кога за исти работи од лани ти се пењавеа одредени и те потекуваа со цитати а сега за скроз истото кога ги критикуваш плавите, истите одма ти се браќа по мислење. Смешно уствари е благ збор :)
Генерално во истите лајна сме, ама до вчера сме плукале еден кон друг, ни станало навика, па сега плукаме превентивно...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.195
Поени од реакции
16.562
Генерално во истите лајна сме, ама до вчера сме плукале еден кон друг, ни станало навика, па сега плукаме превентивно...
Ни станало навика, зашто таа матрица на меѓусебна омраза и понижување ни е вметната, исто како и тоа дека немаме за леб и не ни е гајле за името и ништо од ова што се случува, а ако го смениме и се откажеме од се ќе имаме вили и базени. Не дупат во испраните мозочиња. Секој од секого е попаметен, се е предмет на мајтапење, не отруја со политика, не пеплосаа со еден збор. Сеа и за ова следува циничен пост, некоја интелектуална испрдочина.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Ни станало навика, зашто таа матрица на меѓусебна омраза и понижување ни е вметната, исто како и тоа дека немаме за леб и не ни е гајле за името и ништо од ова што се случува, а ако го смениме и се откажеме од се ќе имаме вили и базени. Не дупат во испраните мозочиња. Секој од секого е попаметен, се е предмет на мајтапење, не отруја со политика, не пеплосаа со еден збор. Сеа и за ова следува циничен пост, некоја интелектуална испрдочина.
Што ми се љутиш бе дечко... Ништо поинаку не пропагирам од тоа што го збориш. Јас не сум циничен, ја кажувам вистинита, тоа што боли, тоа е друга работа...
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.195
Поени од реакции
16.562
Што ми се љутиш бе дечко... Ништо поинаку не пропагирам од тоа што го збориш. Јас не сум циничен, ја кажувам вистинита, тоа што боли, тоа е друга работа...
Погрешно си ме сфатил, не знам зошто така си помисли. Само констатирам, не кажав дека си циничен, напротив.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Погрешно си ме сфатил, не знам зошто така си помисли. Само констатирам, не кажав дека си циничен, напротив.
Ааа извини тогаш... Моја грешка... Иначе денеска бројот на демонстрантите се зголеми... да се надеваме дека ќе продолжи прогресијата и дека нема ДПМНЕ да ги канализира протестите.... Ако сакаат ДПМНЕ-овци да допринесат во сето ова, нека си дадат оставка од собрание и нека се приклучат кон народот....
 

Nro

Член од
13 јуни 2018
Мислења
75
Поени од реакции
123
Дали можат да се стават Амандмани со на овој договор или важит ова само за закони?
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Интересно е што вчера уапсениот новинар случајно или неслучајно беше истиот што го праша Заев на пресот дали знае дека со договоров кривично ќе одговара по одредени членови...

Друго еве сега слушам, уште една новинарка, Арна Шијак посериозно повредена... Која тврди дека вчера имало над 80 повредени ..
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Овој Србинот ќе го брани името?
Не реков јас ништо брани не брани.. Пошто е новинар, кој имаше закачено легитимација околу гуша, претпоставувам дека бил таму да известува... А не да пропагира нешто.... И реков случајно или не, тоа е истиот новинар што единствен му постави незгодно прашање на Заев... А не реков нигде дека го брани името... Он е сепак новинар, понекад прашањата им се со цел да направат challenge на некоја одлука, не мора да значи дека е на тоа мислење...

И башка, што ако е Србин ?? Ако е Србин или Бугарин или Албанец, автоматски не може да го брани името?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не реков јас ништо брани не брани.. Пошто е новинар, кој имаше закачено легитимација околу гуша, претпоставувам дека бил таму да известува... А не да пропагира нешто.... И реков случајно или не, тоа е истиот новинар што единствен му постави незгодно прашање на Заев... А не реков нигде дека го брани името... Он е сепак новинар, понекад прашањата им се со цел да направат challenge на некоја одлука, не мора да значи дека е на тоа мислење...
Абе не ми врти мубает и да ми го браниш овој педофил.
 
Член од
1 јули 2012
Мислења
2.328
Поени од реакции
6.850

Треселе ограда :pos::pos:

Од 1:48 слободно види како летаат бекатон плочки
Па тоа е после шок бомбите и солзавците. Се гледа дека се веќе од другата страна на улицата. И никој нема да се побуни за овие да бидат казнети. Пошто и стварно кај Пелистер кршеа. Работата е што тие 30 души немаа никаква поддршка од останатите, а полицијата наместо да се справи со нив, пукаше шок бомби и солзавци далеку позади нив у жена парк каде што никој не правеше проблеми. Уште вечерта кажав дека се фрлија неколку петарди, бакљи и шишиња. И дека колку што приметив повеќето беа дечишта влезени у хулигански филм некој. Полиција у цивил сигурно имаа меѓу народот која би требало дс биде у контакт со некој од другата страна. Самите лаги со кои сакаат сега да се извадат покажуваат дека направиле катастрофална грешка во интервенцијата. Прво со цел памет рекоа дека демонстрснтите биле тие кои употребувале шок бомби, после дека спречувале взез во собрание на 30 нафурано дечишта, па со муабетите дека 7 џандари биле повредени, а само 2 цивили. Па само ја видов 5-6 повредени можда и више и тоа се беа луге од жена парк, а не некој од тие 30 што беа пред полицијата. За тоа се бунат повеќето, а не за тие 30 што си заслужија да бидат казнети. Спиновите со сликите и не се ништо неочекувано, тоа ти е кога партии одма ќе насетат дека можат да ќарат поени, па се лепат ко муви на гомно.
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
И башка, што ако е Србин ?? Ако е Србин или Бугарин или Албанец, автоматски не може да го брани името?
Неможе, исто е ко Грк да ни го брани името.
Башка што е ретардиран.

Името ни го бранат: Срби и македонци со бугарски пасош.
Добар meltdown.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
Она посакував ова да беше фотошоп ама не е.
Колку жално идеш на протест у први редови,се бориш со полиција,ја каменуваш правиш селфи после идеш на фб,и ја ставаш сликата од тебе, и после се чудат зошто се апсени е ајде де.



Ми текна на ова,ама ова од Индија е фејк ама ова нашево не е :place:
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.763
Поени од реакции
26.327
Абе не ми врти мубает и да ми го браниш овој педофил.
Го бранам? Ај не сери сеа, јас првпат го гледам овој човек, не сум ни знаел дека постои...И од кај сеа муабет дека е педофил ? Сигурен си дека не е спин кој треба да го девалвира човекот ?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom