Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Дефинитивно ништо немаат научено чим дозволуваат дебил како Бачев да се качува и да парадира врз оклопно возило пред полицајци. :)
А Зајко куртонот што ја демолираше канцеларијата на Иванов зошто не го уапсија???
Бачев е народен херој според мене!
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Ти кажаа ли тебе во штаб од која страна ќе започнат медовите и млеката да течат во рајов што не чека после се ова?
Ти секогаш ќе бидеш од другата страна. Преглуп си да ја погодиш вистинската.
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.869
Поени од реакции
11.490
А Зајко куртонот што ја демолираше канцеларијата на Иванов зошто не го уапсија???
Бачев е народен херој според мене!
Zajko togas ne bese tamu.

Bachev e najgolemiot heroj ever! Spomenik treba da mu napravat kako stoi na hermelin.
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Не бива вака,треба да се организира еден јак,навистина масивен протест во Скопје,едни да бидат пред собрание,други пред влада 24/7 и постојано да се бара оставка на владата.
И дијаспората треба да се крене на нозе,нашите што живеат во поголемите светски градови постојано да протестираат на тамошните плоштади и пред тамошните владини објекти.
Јасно,на цел глас да се каже дека никој не смее со сила да ни менува име !
:oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe::oeoeoe:
Ќе се организира ако пишеш уште 20 мислења во темава и 3 клетви за владата.
Не се истите луѓе, џабе се радуваш, тие што тогаш фаќаа сеир денес истото го прават, само што денес и ти им се придружи.
Па тие што беа тепани тогаш сега фаќаат сеир точно, тие што тогаш фаќале сеир сега осетиле како е да се нервираш, а некои и солзавец осетиле. Ништо страшно ај, со вода поминува.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Со руско знаме у рака гази врз македонска полиција и тоа е проследено со воодушевување и овации од толпата која протестира???:pos::pos::pos:
Ова е едно ново ниво на ретардација посебно затоа што пред некој ден руското министерството за надворешни го поздрави договорот против кој денес се протетира.:facepalm:

https://www.kanal5.com.mk/articles/338163/lavrov-go-pozdravi-dogovorot-megju-makedonija-i-grcija
Убаво беше соопштено од Руската амбасада да се внимава кои медиуми да се читаат. Ти изгледа ги читаш тие на Мактел, Точка, Мкд.мк, DW и тн...
 
?

..........

Гостин
Ти секогаш ќе бидеш од другата страна. Преглуп си да ја погодиш вистинската.
Многу голема мудрост, те молам поштеди ме засрамено се чуствувам од таков излив на мудрости, и раскажи ни повеќе за рајот што не чека нстрплив сум за сета таа убавина што не очекува во светлата би иднина со Заев наш од бога пратен да не избави од страдањата и не внесе во ЕУ и НАТО.[DOUBLEPOST=1529271367][/DOUBLEPOST]
Ќе се организира ако пишеш уште 20 мислења во темава и 3 клетви за владата.

Па тие што беа тепани тогаш сега фаќаат сеир точно, тие што тогаш фаќале сеир сега осетиле како е да се нервираш, а некои и солзавец осетиле. Ништо страшно ај, со вода поминува.
А што со оние кои и тогаш и сега биле на протест?
 
Член од
2 септември 2010
Мислења
7.148
Поени од реакции
7.515
Многу голема мудрост, те молам поштеди ме засрамено се чуствувам од таков излив на мудрости, и раскажи ни повеќе за рајот што не чека нстрплив сум за сета таа убавина што не очекува во светлата би иднина со Заев наш од бога пратен да не избави од страдањата и не внесе во ЕУ и НАТО.[DOUBLEPOST=1529271367][/DOUBLEPOST]
А што со оние кои и тогаш и сега биле на протест?
Браво за нив.
 
Член од
13 октомври 2009
Мислења
569
Поени од реакции
233
Нека не ве пали Апасиев, Мицковски си кажа дека ќе излезе на референдум и дека ќе гласа против. Нема шанси да повикаат на бојкот, пошто поинаку ќе засвират одозгора, па со тоа ќе дадат легитимитет на референдумот и ќе се добие посакуваната излезност.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
За жал, да, во право си. Ама ако излезе ВМРО тоа може да заврши со граѓанска војна.
Каква граѓанска какви бакрачи. :pos::pos:
Па дпшне ќе направеле војна...:pos::pos:
Си ме изнасмеал убаво.
 
Член од
26 јуни 2013
Мислења
3.597
Поени од реакции
14.641
За ова демократија ли се зборуваше цело време? :pos:
Знаев дека ќе се случува истово сценарио
На клупите имаше испоседнато стари луѓе,им ебаа матер.
Наскоро целосен извештај
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.663
Поени од реакции
4.974
Многу голема мудрост, те молам поштеди ме засрамено се чуствувам од таков излив на мудрости, и раскажи ни повеќе за рајот што не чека нстрплив сум за сета таа убавина што не очекува во светлата би иднина со Заев наш од бога пратен да не избави од страдањата и не внесе во ЕУ и НАТО.[DOUBLEPOST=1529271367][/DOUBLEPOST]
А што со оние кои и тогаш и сега биле на протест?
Сега ќе има пари мнооооооооогу пари!:zloo:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom