Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
Добра работа е што ти се познава чувство на вина....Исто ко да ти го злоуптребиле анусот во повеќе наврати...
Добро би било ти да почнеш да мислиш со нешто друго освен со анусот....мада немаш со што.
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Чим сељак од Муртино е реформатор и фактор за сите децениски проблеми на оваа држава,тури и пепел на истата..небитно како и да би се викала.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.441
Ало дечко... Србија има извршено геноцид, обвинета е за геноцид и бомбардирана, тебе за што ќе те бомбардират? што тропаш глупости некои работи ги спојуваш што немат тотална врска....
Па и Хрватска изврши геноцид во Книнска Краина, и ја бомбардираа? И Грција изврши геноцид во Егејска Македонија и ја Бомбардираа? Очигледно не е до геноцидот.... или пак само избраните може да прават геноцид..
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Ало дечко... Србија има извршено геноцид, обвинета е за геноцид и бомбардирана, тебе за што ќе те бомбардират? што тропаш глупости некои работи ги спојуваш што немат тотална врска....
САД го воведоа сајбер нападот како причина за нуклеарен одговор, а ние ги променивме претседателските избори во САД :)
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.857
Поени од реакции
18.559
Мој совет ви е да си научите този стихотворение на памет, па вие како сакате, винтер ис каминг енивејс.:) Плус, човек кој потекнува од Македионија ја има напишано

Аз с'м б'лгарче и силна

мајка мене е родила;

с хубости, блага обилна

мојта родина е мила.



Аз с'м б'лгарче. Обичам

наште планини зелени,

б'лгарин да се наричам -

п'рва радост е за мене.



Аз с'м б'лгарче свободно,

в крај свободен аз живеја,

всичко б'лгарско и родно

лјубја, тача и милеја.



Аз с'м б'лгарче и расна

в дни велики, в славно време,

син с'м на земја прекрасна,

син с'м на јунашко племе.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Чим сељак од Муртино е реформатор и фактор за сите децениски проблеми на оваа држава,тури и пепел на истата..небитно како и да би се викала.
Е па ова е жалната вистина на Македонија, и затоа Заев ќе биде херој.
 

jamajka

mode: Calm
Член од
28 април 2007
Мислења
18.848
Поени од реакции
26.441
Добро би било ти да почнеш да мислиш со нешто друго освен со анусот....мада немаш со што.
Види јас не мислам на анус... Ама кога ќе те видам тебе, незнам зошто ама ме асоцираш на дупе...
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
Кoјa е тaa прoстa мaсa штo се рaдувa нa пoтпишувaње нa дoгoвoр зa пoчетoк нa прегoвoри сo унијaтa? Мoре неoдредени пoлoви,Турците пред 30 гoдини тaкoв дoгoвoр пoтпишaa aбер немaaт зa прием.
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
Ма глупи Бугари... Имале дел од Солун Халкидики, Кавала, Драма, Серес, Кукуш на 10 Километри биле до Истанбул они запнале по Охрид. :)
Словените на балканот мора да се обединат за да просперираат. Штета што секогаш едни сакале да се наметнат на други па испаѓало што испаѓало. Јас би сакал да видам федерација од црно море до Италија.
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.345
Поени од реакции
18.225
Ај доста е на форумов, се гледа колку е сатот кога дискусиите се водат со @Almeida :pos:
 
V

viktora

Гостин
Мој совет ви е да си научите този стихотворение на памет, па вие како сакате, винтер ис каминг енивејс.:) Плус, човек кој потекнува од Македионија ја има напишано

Аз с'м б'лгарче и силна

мајка мене е родила;

с хубости, блага обилна

мојта родина е мила.



Аз с'м б'лгарче. Обичам

наште планини зелени,

б'лгарин да се наричам -

п'рва радост е за мене.



Аз с'м б'лгарче свободно,

в крај свободен аз живеја,

всичко б'лгарско и родно

лјубја, тача и милеја.



Аз с'м б'лгарче и расна

в дни велики, в славно време,

син с'м на земја прекрасна,

син с'м на јунашко племе.
Џабе бил блгарче нема рима
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
100% сум за промена на името
Северна Република Македонија!
Влегуваме во ЕУ и сите што јадете гомна како идентитет и други глупости кој црн идентитет бе 2% не се замаравте за македонија сега најдовте да протестирате. МРШ!
Не е северна република
Него република северна
Разликата е како коњ и магаре..а што..Ти си знаеш.
 
B

Bafra

Гостин
Смена на режим со дремење у фотеља.
Промена на име со "фала курцу".
Извини шо те замарам!
Покажавте убаво кои неандерталци сте и као не знаете да се самоуправувате и организирате, а уште си мислите дека сам влез у ЕУ и све е готово.
Да го обесевме паторот на бандера ќе видиш дали заев вакви магли ќе сееше....што зборам...да висеше паторот на бандера, тој што ќе беше премиер ќе му се тресеа нозе да помисли, а не да праи вакви акробации...и немаше воопшто да биде заев пошо е докажано корумпиран....
Ама тебе тогаш ти се нанаше....и уште не мислиш со своја глава, блазеси ти...
Леле колку патетичен обид за спин :confused: , па ги има бе постовите, каде ти пишувам дека сте глупи штом сметате дека со блокирање на раскрсница ќе смените состојба, дека треба да се запали судот со судиите ... Ти тогаш ме хранеше со сендвичи.
Моето не е дремење, туку проценка ;) .
Ист си ко дедо ти, други војувале и гинеле, тој после се пријавил за првоборец и лааап функција, паричка ова она. Така и ти, сакаш друг да ти заврши работа, а ти интелектуалецот лаап функција :kuracc:

Заев ако е докажано дека е корумпиран, оти не лежи затвор и не му е одземен имот и пари ... Исто и Стефче, Анѓушев итн итн.... Ау да бе, чекаш да дојдат совесни политичари :tapp:
 
?

..........

Гостин
Република Северна Македонија е најдобар досегашен предлог за решение, дури и да се смени устав и да се користи за внатрешна употреба, географска одредница е гола вода, ние пак си остануваме како Македонија и Македонци дали северни јужни е многу подобро од непризнаени фиромјани, ако не признае Грција како северно македонци, 100 пати подобро од фиромјани..
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
САД го воведоа сајбер нападот како причина за нуклеарен одговор, а ние ги променивме претседателските избори во САД :)
Па нека го бомбардираат Велес што ние да страдаме за нив:pos:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom