Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
21
Доста ми се љутиш за се и сешто бе :)
Те сакам гwупачо :)
 

La Española

Лекот е отров!
Член од
1 февруари 2007
Мислења
1.808
Поени од реакции
556
Те видов... После толку време... Во мене т.е. со мене нешто се случи во моментот кога те здогледав... Не знам што беше но сигурно не беше љубов... Можеби беше страв или неизвесност за тоа како ќе реагирам, како ќе реагираш ти... Ти пријдов да се поздравам... Зборувавме како некои странци кои двапати се виделе во живот, па од учтивост фатиле муабет и им се фаќаат и јазиците пошто „нема“ што да зборат... Не ми се верува еј до што стигнавме... Уствари не ми е ни веќе битно, а тоа е доброто во сето ова :)

П.С. Ова за друга личност:- ЛЕЛЕ ТЕЛООООО :vozbud:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Повторно заедноооооооооооо......Те сакам:)
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ти... Каков избор си направил, свака ти част. :wink:
А ти... Те очекувам. :)
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Ке ми фалиш у п м :(... 1 месец
 

Necrophilia

Find Prettys Womans from your city for night
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
дај бе дојди побрзо, сакам да разговараме. :( Те Љубам мило...
 
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.768
Поени од реакции
31
те сакам и признавам банкронт срцка моја..ама дозволив зашо ти се спиеше знаеш не се предавам лесно...те сакааамамамамамамамаааааааааааааааааааааа
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
6.775
Поени од реакции
314
Можеби некој ќе каже не е љубов...
Не е љубов помислата на тебе секое утро кога ќе ги отворам очите,која е причина за насмевката која се разлева по моето лице.
Не е љувов желбата да ти го чујам гласот наутро,кој е причина за огромната желба да те видам и да те гушнам најсилно.
Не е љубов тоа што постојано гледам во урамените слики наредени по моето биро,што е причина да се потсетам на тоа дека имам ангел покрај мене.
Не е љубов тоа што толку многу сакавме да го поминеме заедно одморот,а ќе поминеме само 2-3 дена,што е причина да се натажам и само да се тешам со тоа дека догодина ќе можеме подолго да уживаме во одблесокот на зајдосонцето во мирната вода.
Не е љубов тоа што чекам со нетрпение да дојде 2 саат за повторно да ти го слушнам гласот и да ми кажеш дека се ќе биде во ред,што е причина да се насмевнам бидејќи ТИ ВЕРУВАМ.
Не е љубов тоа што ти верувам,ти верувам без причина,без да се прашам дали стварно ја зборуваш вистината...зашто не се сомневам,што е причина и јас да бидам искрена со тебе.
Не е љубов тоа што додека бесцелно гледав низ прозорецот се насмевнав и израдував кога видов како нешто светка жолто "таму доле" на мојот монитор,што беше причина да не ти кажам со што сум зафатена,за да можеш да го прочиташ кога ќе биде завршено.
Не е љубов тоа што едвај чекам да те видам вечер за силно да те гушнам и бацам,што е причина уште повеќе да ми недостигаш.
Не е љубов тоа што сакам кога ме галиш,што е причина да се се чувст вувам како да лебдам,како да можам да го допрам небото.
Не е љубов тоа што сакам само да лежам во твоите прегратки,што е причина да се чувствувам заштитено.
Не е љубов тоа што и додека играме табла седиме еден покрај друг,само за да можеме да се разменуваме со сладолед и едноставно...да бидеме поблиску,што е причина сите да ни завидуваат зашто сме неповторливо слатки:)
Не е љубов тоа што и зурли и тапани да свират,нема да не запрат да уживаме во заедничките мигови,што е причина уште повече да уживаме.
Не е љубов тоа што секој ден го користиме до последната секунда да бидеме заедно,што е причина и да ги разбудам моите.:)
Не е љубов тоа што ни треба цела вечност за да си кажеме едно обично "ЧАО",што е причина за целиот процес да биде уште потежок.
Не е љубов тоа што се вртам да те видам се додека не исчезнеш во далечината,што е причина да се чувствувам среќна кога ќе видам дека и ти ќе се завртиш.
Не е љубов тоа што и во 1 саат по полноќ,колку и да ни се спие,ќе се чуеме само за "ДОБРА НОЌ",што е причина да спијам како бебенце,покрај големото бело меченце...
...и наутро да се разбудам...
...и ти си тој на кој што помислувам...
НЕ Е ЉУБОВ!
Епа знаеш што?
Сите што така мислат...појма си немаат!
ДА,ЉУБОВ Е!

ЕДИТ...
Да,љубов е кога ќе го прочиташ ова ќе ме прашаш "Ова правеше прееска?",што е причина за твојата слатка насмевка.
 

Вампирката

Well, I tried to say there's nothing wrong with me
Член од
20 мај 2006
Мислења
3.819
Поени од реакции
95
I missssss yoooooou...сакам вечер да те видам многу многу многууууу...:smir:
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Признавам пред сите не ми е срам
после тебе сум старец стогодишен сам
ни на една карта не се нацртани
океаните од солзи за тебе исплакани ...

Ах песнава ...:cry:
 

PiNkGiRl

Queen of rain
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.717
Поени од реакции
8
Ехееее колку е подобро вака. Сите ја забележаа промената помеѓу нас.
Но обиди се да ме сфатиш. Имам некои свои луди периоди...
Како и да е, Те Сакам!
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Едвај чекам да дојде вечер...:back:
 
Ч

Чек Он Ит

Гостин
Сакам да те видам за конечно да расчистиме што е и како е меѓу нас.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom