Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.475
Поени од реакции
81.917
Па тогаш овциве ќе одат и христијан ќе го изгласаат - пак ќе симнат режим со пенкало.
Ќе видиме, иде период во кој ќе има самит на НАТО и во кој треба да има датум на почеток на преговори, а и за разрешница пред се на Монструм, верувам не му остана уште многу време.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
10.150
Поени од реакции
15.130
пошо само на двајца братучеди им идеше у прилог настанот и развивање на поголеми тензии..
A na kaleto im odgovaraše ili samo na bračedite bese toa. Nešto vrska da ne ima što turskiot tek trebaše da pominuva na 150 metri od divoto naselje?
Nešto imeto ...prezimeto...platformi

Ili samo bračedite sakaa da se spasat
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.993
A na kaleto im odgovaraše ili samo na bračedite bese toa. Nešto vrska da ne ima što turskiot tek trebaše da pominuva na 150 metri od divoto naselje?
Nešto imeto ...prezimeto...platformi

Ili samo bračedite sakaa da se spasat
Ако мислиш на тетовско кале - тоа се разви во нешто поголемо. Така?
Ова во што се разви? Никој од локалците немаше појма ни кои се ликовите, ни што бараат. Да не зборам што Стојанче, фамозниот генерал (не знам на што само), го најави настанот месец дена претходно - провидно, многу провидно....
Ова што го праи заев е дебилно, срамота, а за тие што го нарачаа и платија со украдени народни пари ова за да си ги спасат шупчињата лоповски - не знам што да кажам за нив.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
Ако мислиш на тетовско кале - тоа се разви во нешто поголемо. Така?
Ова во што се разви? Никој од локалците немаше појма ни кои се ликовите, ни што бараат. Да не зборам што Стојанче, фамозниот генерал (не знам на што само), го најави настанот месец дена претходно - провидно, многу провидно....
Ова што го праи заев е дебилно, срамота, а за тие што го нарачаа и платија со украдени народни пари ова за да си ги спасат шупчињата лоповски - не знам што да кажам за нив.
Тoa и е целиoт прoблем.Лoкaлците не ги знaеле и ниту знaеле штo бaрaaт a ги пoдржувaaт пo aвтoмaтизaм (брaќa пo крв)и ги нaпрaвијa херoи,a ние пo aвтoмaтизaм се пoделивме вие сте сендвичи a вие шaрени куртoни и пaк ке гo јaдеме.Тие штo зaгинaa мoжеa дa бидaт нaши блиски нели? Тoa и сaмo тoa не утепувa
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.595
Поени од реакции
35.032
Судир на полицијата со поголема група граѓани во моментов се случува во близина на Битпазар, . Според неофицијалните и се уште непотврдени информации, најверојатно станува збор за дивите тезгаџии кои продаваат околу пазарот и кои полицијата сакала да ги отстрани.

Се надевам дека нема повторно некоја полицајка да се удри во пајак, некој полицаец доброволно да падне во шахта:свиркам:.
Од друга страна, ќе се лиферуваат изјави од типот дека и тие работат за лепче, имаат повеќе деца кои треба да се прехранат.

Дефинитивно ни треба уште еден советник за сиромаштија (лик од редовите на Самка), уште 2-3 советници за ЛГБТ заедница (ќе се најдат кандидати), ете на пример и Кили може се земе некој советник (со искуство е човечето), нека вадат лепче луѓето.
 
V

viktora

Гостин
Да не ти се верува!
Нели исто тврдеа за Монструм дека братучедите стојат позади масакрот зошто му ја дупеле ќерката на Трајко па испаднаа разговори со убиците кои црепот од муртино им ги пиштил на родителите на децата за на крај да ги направи будали дека им пуштал разговори за субвенции.
Иста приказна и сега.Братучедите биле одговорни за Диво Насеље а црепот Заев лапна 70.000 албански гласа.
 
Член од
11 јули 2014
Мислења
3.088
Поени од реакции
4.461
На ваква изјава во нормална држава, излегува цела единица под оружје и пред влада. Со минимум ултиматум од неколку часа да биде тргнат од позицијата. Значи најмалку ова.
Ама тоа како што реков во нормална држава.
Не треба подалеку, нека се вратат на 2001ва и резервистите, нека се вратат на ЈСО во Србија.
Турциве авиони извадија народ тепаа за да го симнат Ердоган бе. Без причина без ништо.
Ви се фали дека 10% единица ви елиминирале АЛООООООО.
Не треба ништо повеќе, два џипа, пушката и пред влада. Ќе се посере се му ебам циганско.
Сето ова, да не сме ПИЧКИ. Од народ до специјалец. МАКЕДОНЧЕ!
Мене повеќе ме боли што сограѓанин сум изгубил. Него нив што изгубиле соборец, другар, брат. За работата ли ви е страв бе?! Кој ќе ве избрка од работа на таков притисок од јавноста што ќе се појави, абе херои ќе бидете, не само што нема да смее да ве чепнат.
Ви се посерам и у тие мочани 600 евра. Муда до колена треба да си дел од таа единица. Ама таа муда ја имаа тие 180 припадници што беа до 2001ва. Примија и куцо и слепо, 520 души, е ете ви сега.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Како капак на ова погоре, Богацот матер им ебал на дрвана во Карпош 4 :aplauz:Има ли некој што се приграби на власт овие 25 години а да не е багра?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
На ваква изјава во нормална држава, излегува цела единица под оружје и пред влада. Со минимум ултиматум од неколку часа да биде тргнат од позицијата. Значи најмалку ова.
Ама тоа како што реков во нормална држава.
Не треба подалеку, нека се вратат на 2001ва и резервистите, нека се вратат на ЈСО во Србија.
Турциве авиони извадија народ тепаа за да го симнат Ердоган бе. Без причина без ништо.
Ви се фали дека 10% единица ви елиминирале АЛООООООО.
Не треба ништо повеќе, два џипа, пушката и пред влада. Ќе се посере се му ебам циганско.
Сето ова, да не сме ПИЧКИ. Од народ до специјалец. МАКЕДОНЧЕ!
Мене повеќе ме боли што сограѓанин сум изгубил. Него нив што изгубиле соборец, другар, брат. За работата ли ви е страв бе?! Кој ќе ве избрка од работа на таков притисок од јавноста што ќе се појави, абе херои ќе бидете, не само што нема да смее да ве чепнат.
Ви се посерам и у тие мочани 600 евра. Муда до колена треба да си дел од таа единица. Ама таа муда ја имаа тие 180 припадници што беа до 2001ва. Примија и куцо и слепо, 520 души, е ете ви сега.
Да бевме нормална држава СДСМ и ВМРО немаше да постојат.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
9.333
Поени од реакции
19.022
Судир на полицијата со поголема група граѓани во моментов се случува во близина на Битпазар, . Според неофицијалните и се уште непотврдени информации, најверојатно станува збор за дивите тезгаџии кои продаваат околу пазарот и кои полицијата сакала да ги отстрани.

Се надевам дека нема повторно некоја полицајка да се удри во пајак, некој полицаец доброволно да падне во шахта:свиркам:.
Од друга страна, ќе се лиферуваат изјави од типот дека и тие работат за лепче, имаат повеќе деца кои треба да се прехранат.

Дефинитивно ни треба уште еден советник за сиромаштија (лик од редовите на Самка), уште 2-3 советници за ЛГБТ заедница (ќе се најдат кандидати), ете на пример и Кили може се земе некој советник (со искуство е човечето), нека вадат лепче луѓето.
Линк?
 

INDIJANEC123

Женкар, Илуватар
Член од
17 март 2014
Мислења
3.815
Поени од реакции
6.373
https://fokus.mk/zaev-deneska-ke-vrti-telefoni-za-proshiruvane-na-vladinata-koalitsija/
На новинарско прашање за тоа што се уште не е усвоен записник од седницата на која што Талат Џафери е избран за претседател на Собранието, Заев одговори дека тој е избран со мнозинство што го прави легитимен.

-Видливо беше како се направи изборот, во услови после 32 дена блокирано Собрание се спроведе процесот и се гласаше со мнозинство, од тука бегање нема – рече премиерот.
 
V

viktora

Гостин

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
Абе кaкo мoже се зa штo ги критикувaa Грујo и фaмилијaтa,истoтo дa гo прaвaт сегa и тoa сo пoгoлем интезитет oд сечење дрвa пa дo врaбoтувaњa пaртиски.Абе дaли имaaт грaм мoзoк?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom