Случувања во Македонија (Генерална дискусија)

За кого би го дале вашиот глас на парламентарните избори во април 2020?

  • ВМРО-ДПМНЕ

    Гласови: 64 19,0%
  • СДСМ

    Гласови: 41 12,2%
  • ЛЕВИЦА

    Гласови: 58 17,2%
  • БЕСА

    Гласови: 1 0,3%
  • ДУИ

    Гласови: 8 2,4%
  • АЛИЈАНСА ЗА АЛБАНЦИТЕ

    Гласови: 1 0,3%
  • ДПА

    Гласови: 0 0,0%
  • МАКЕДОНСКИ КОНЦЕПТ

    Гласови: 5 1,5%
  • ИНТЕГРА

    Гласови: 8 2,4%
  • ЕДИНСТВЕНА МАКЕДОНИЈА

    Гласови: 3 0,9%
  • Некоја друга

    Гласови: 9 2,7%
  • Нема да гласам или ќе го поништам ливчето

    Гласови: 139 41,2%

  • Вкупно гласачи
    337
Статус
Затворена за нови мислења.
T

Terroir

Гостин
После командант Хоџа советник за безбедност, мислам следно Заев и сдсм треба да го предложат Велија Рамковски за гувернер на НБРМ
 

redfogv

Царица
Член од
10 мај 2017
Мислења
2.260
Поени од реакции
1.974
Не,не,премногу спиеме.Нови избори се потребни !
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Браќа Македонци и Македонски бранители..ИЗРАЗЕТЕ ГО СВОЕТО НЕЗАДОВОЛСТВО ОД ОДЛУКАТА НА ЗАЕВ НА НЕГОВАТА ФБ-СТРАНИЦА..СИТЕ И СЛОЖНО!!ДОСТА Е!!
И ќе бидеш казнет и перманентно избришан на ФБ. :pos::pos:
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Го нема нигде Стојанче Ангелов да ни ја објасни големата заслуга на командант Хоџа за безбедноста на државава!?
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
27.241
Поени од реакции
86.001
Изјавава (правдањето) на Заев за вработувањето на Хоџа е... абе немам зборови, добро де пичка ти мајчина и ќеркина твоја, ние мислиш ќе паднеме на овие твои дебилни изјави?
Класично мочање врз македонскиот народ, и сите оние припадници кои беа на бојните полиња во 2001. Што не вработи некој од тие луѓе што ја бранеле земјава вошкар еден, го зема овој и ни кажуваш дека заслужил ради тоа што ГО ОСЛОБОДИЛ ТАНУШЕВЦИ, ќерка ти во пичка да ја ослободат и да ја прошират.
Ајде САД нека го земат синот на Бин Ладен и да го стават за безбедност, па ќе лови авиони кои летаат во згради...сепак искусен е и тој.

Ѓубриња бре... ене ја и онаа ороспијана Шеќеринска била во САД, и не сакала да се види со нашиот амбасадор таму, на сите свечености сама одела. Пу ти ебам скубаната кокошка, абе ако не барем надвор не не резилите гојда едни неспособни, абе племето да ви се сотре.
 
Член од
8 мај 2013
Мислења
11.526
Поени од реакции
36.478
Тринаесет посебни советници, десет советници и 33 надворешни соработници има премиерот Зоран Заев ангажирано во својот кабинет. Ова e одговор од Владата што го доби Радио Слободна Европа на прашањата колку вкупно советници и надворешни советници има ангажирано премиерот Заев.


Вкупно има ангажирано 56 советници. Најверојатно работен состанок одржуваат во амфитеатар на Економски.
 
V

viktora

Гостин
Како бе не му ја расцепија главата у собрание на тоа муртинско копиле не ми е јасно.Па тој дибекот вперил пиштол во луѓето, кого ќе го брани бе во уста да му го начукам.
Море со мочка сме правени малце ни е.Уте еден по еден во собрание,тасмосан,избањат со вазелинче на реденка и пак ќе си ќутиме.
Пу што народ ќе бевме.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.675
Поени од реакции
28.116
Нa времетo кoгa шaрените нaпaѓaa и плукaa пo Груевски,сендвичите имaa некoе кaквo тaквo лице дa пишaт нештo вo oдбрaнa нa тaкaнaречениoт режим штo влaдееше цели 11 гoдини,имaше нештo штo нaпрaвил режимoт пa имaa некoј aргумент дa пишaт нештo.Сегa нoвaвa "СЛOБOДАРСКА" влaст зa сaмo еднa гoдинa ги клекнa нa кoленa шaрените,ги oстaви сo гoли рaце дa се брaнaт,aмa еднo ебенo единственo нештo немaaт кaкo aргумент вo нивнa пoлзa дa гукнaт,дa се oдбрaнaт дa дигнaт глaвa.Сегa зиркaaт сaмo штo се пишувa и немaaт штo дa oдгoвoрaт,a oдвреме нa време пo некoи двa трoјцa ментaлнo зaoстaнaти сaмo ке пoтсетaт штo прaвеле Груевски и фaмилијaтa нa времетo.Ех бре дудуци сaмo тoa Зaев ви oстaви сo негoвите делa, дa се брaните сo тoa кaкo билo у нa Грујo времетo.
 
Последно уредено:
B

Bafra

Гостин
@Almeida еве ти убав пример за се е исто само него го нема:

Тринаесет посебни советници, десет советници и 33 надворешни соработници има премиерот Зоран Заев ангажирано во својот кабинет. Ова e одговор од Владата што го доби Радио Слободна Европа на прашањата колку вкупно советници и надворешни советници има ангажирано премиерот Заев.


Вкупно има ангажирано 56 советници. Најверојатно работен состанок одржуваат во амфитеатар на Економски.
Грујо имаше мислам 70+, овој 56 за сега.
Сите од нив земаат плата мин. 500че, плус други трошоци, плус ќе треба пензија за нив, притоа НИКАКВА корист и ќе ми кажеш дека овој систем бил капитализам, дека се разликувал од социјализмот (y)

Плус на црна листа на САД бил o_O . Та нели со САД сме, вака ли се покажува верност :confused:
 
Член од
30 мај 2012
Мислења
5.027
Поени од реакции
2.889
I patorot ke go vrabotese! I patorot vrabotuvase frizerki na visoki finansiski pozicii! I patorot ke imase 70% ljocki vo vlada od koi.99% se nepismeni ! ..
By dezurna komunjarska stabska krtica.
 
Последно уредено:
  • Ми се допаѓа
Reactions: A__
Член од
3 септември 2010
Мислења
6.133
Поени од реакции
8.701
Изјавава (правдањето) на Заев за вработувањето на Хоџа е... абе немам зборови, добро де пичка ти мајчина и ќеркина твоја, ние мислиш ќе паднеме на овие твои дебилни изјави?
Класично мочање врз македонскиот народ, и сите оние припадници кои беа на бојните полиња во 2001. Што не вработи некој од тие луѓе што ја бранеле земјава вошкар еден, го зема овој и ни кажуваш дека заслужил ради тоа што ГО ОСЛОБОДИЛ ТАНУШЕВЦИ, ќерка ти во пичка да ја ослободат и да ја прошират.
Ајде САД нека го земат синот на Бин Ладен и да го стават за безбедност, па ќе лови авиони кои летаат во згради...сепак искусен е и тој.

Ѓубриња бре... ене ја и онаа ороспијана Шеќеринска била во САД, и не сакала да се види со нашиот амбасадор таму, на сите свечености сама одела. Пу ти ебам скубаната кокошка, абе ако не барем надвор не не резилите гојда едни неспособни, абе племето да ви се сотре.
Зарем очекуваш од Kryeministri/Premier на Ilirida e Madhe да вработи македонски бранители? Сосем нормално за таков е да вработи учкари, исиловци и балисти.
 
Член од
20 април 2012
Мислења
3.678
Поени од реакции
9.691
Ни овие од дуи не го сакале Хоџа.Мислам стварно кој уствари го предложил Хоџа,дали е ова само некое тролање на народов,има ли пилот во авионов,алооо!:confused:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom