Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Jas imam informacija deka si so POSEBNI POTREBI[DOUBLEPOST=1520877277][/DOUBLEPOST]
Ne tresi zeleni
Прашање матео,
Дали навистина мислиш дека пишувам од инает или лажам? Дечко, за кое фајде би го правел тоа. Мислам дека пополека ќе сватиш дека самиот си себе си проблем, бараш да се расправаш по форумот, како да сакаш да излечиш некоја фрустрација. Нај искрено ти треба помош пред да се самоповредиш од глупавост. Цело време ме напаѓаш, чекајќи да ти обрнам внимание, па еве ме..[DOUBLEPOST=1520884338][/DOUBLEPOST]
Fatigoova stvarno mislev deka si megu postabilnite clenovi ama..... Pred nekoj den koga pisav deka 2013 i 2014 ke se razgleduvaat za 1,5 godina me napravi nenormalen posto ti si znael deka veke se razgleduvale. E sega kazuvas drugi prikazni.
Другарче, 2013/4 се разгледуваат, но како и со која цел. Нема да одговорам директно, ти сам дај си го одговорот на следните прашања
—кој минува а кој не
—кој е интензитетот на преглед
—што се уважува а што не
—колкав е бројот на пропуштените пред 3/6 и 9 месеци во споредба со сега
—што се сменало а што останало исто
На крај оди до конзулатите и прашај, Сакам да започнам процедура за бг државјанство, но не можам да најфам потекло, кажете ми што да направам, па самите нека ти кажат, ама искрено да ми кажеш
 
Последно уредено:
Член од
5 март 2018
Мислења
156
Поени од реакции
275
2018-03-12 20.48.45.png
Posle ovaa so da se ceka kolku pati ke se promene ststusot?
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Ej @fatigoova vekje komicen stanuvas covek. Pa na volku lugje u Sofija po toa ministerstvata i imanje muabeti od prva raka, do sega ne pasosh, ne znam sto kje dobiese od Bugarija hahahahaha. Forumov stana tinja. Na 3 dena se uklucuvam i od mrtva tocka nema mrdnato so glupostive
Доколку ме сметаш за комичен слободно смеј се, секој има право на мислење. На крај кој се смее последен...
 
Член од
8 март 2018
Мислења
2
Поени од реакции
2
Zdravo na site dali moze da se podnese dokumeni vo Bugarska ambasada Skopje prevedeni na Bg,dali nekoj znae kako odi ovaa procedura i dali moze intervjuto da bide vo Skopje vo ambasada?
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
5393/2016 vo konzulat potpisan ukaz toa.brojce sam pratil ali nesm skoro pa sa videl da e potpisan
Овој е некој албанец а на нас Македонците кој не сметат за сашти хора нема укази

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
29 октомври 2015
Мислења
24
Поени од реакции
15
Прегледај го приврзокот 187059
Posle ovaa so da se ceka kolku pati ke se promene ststusot?
Mislam uste nema nikakva promena na ovie... Barem na tie so dati vo fevruari kako sho gledav e uste isto. Jas sum so data do 9 mart i nemam promena a 9ti mart pomina. Samo strplenje i da cekame. Nema drugo. Optimisticki :) Ako si gi imas dokumentite vo red nema zosto da ne dobies drzavjanstvo spored mene... Prilozi originali sto imas. Pozdrav.
 
Член од
6 февруари 2018
Мислења
52
Поени од реакции
56
Se e zakoceno i tesko Deka ke se odkoce blagodarenie na Zaev bidejki nema narod veke vo mk I zatoa ne davat. Kojznae sto se e podpisano toa od bliski luge od bg mi e preneseno. Taka da ke si dobijat pasosi samo tie sto se od majka tatko a drugite nema ni da dobijat. Nema da ima potpisi mnogu malku luge ke dobijat bg drzavjansrvo.
Sea da se moleme na boga Zaev da ne prekrste vo severo juzni skopjani i da flezeme vo evropska unija inaku prostejte se od veke od se bugarsko. Tuka e krajo mnogu zalno i bolno ako ne me lazat lugeto prenesuvam od bliski luge do gospogata sto trebase da potpisuva drzavjansrvo.
Pa eve po roditeli sme pa ne mrda od mesto postapkata 13 meseci posle intervju, uste zadolzitelna postapka...poise izgleda kako igra na srekja ....
 
Член од
7 март 2018
Мислења
103
Поени од реакции
80
Koj znae do koj broj ukaz e dadeno ja sum 859/2016 cekam na potpis 3 meseca nema nisto
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom