Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 мај 2017
Мислења
251
Поени од реакции
171
На проверка од вицепретседателот одат оние со нејасна поврзаност, нашла ми се мана, но работат кампањски, па сметам дека тие што се на проверка од вицепретседателот и овие што им се смена статусот крајот на јануари ќе одат во еден зафат до јуни. Колку и да е сурово од мене, горка вистина е дека само со потврди да не се надеваат ич, а оние чии браќа, сестри и родители зеле на основ изјави и потврди ги чешлаат до задњу длаку, ќе минат само со доказ.
Не ги кривам луѓето што не сакаат да веруваат во ова што пишувам. Сепак до август беше ок.... врвеа и разгледници сега не знам...
Па ако е така еве брат ми зема државјанство врз основа на лична карта од прадедо ни. Јас ја доставив дополнително кога ме ставија на проверка от вицепрезидентот. А процедурата не ја почнав со таа лична карта дека и чичко ми аплицираше со неа... И пак никакви промени...
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Па ако е така еве брат ми зема државјанство врз основа на лична карта од прадедо ни. Јас ја доставив дополнително кога ме ставија на проверка от вицепрезидентот. А процедурата не ја почнав со таа лична карта дека и чичко ми аплицираше со неа... И пак никакви промени...
Кога носиш дополнителен документ те враќаат чекор назад
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
IMG_1122.JPG

Intervju jan 2018, brojce 16xxx/2016. Prepiska 6xx/2018? Sto znace ovoj status i kolku treba za dodeka izleze pasoso, preku roditel so ima pasos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Каков чекор назад без промени во статусот?
Па не може во статусот да ти пишуваат сега си довде сега онде... без гајле ќе се среди[DOUBLEPOST=1520002612][/DOUBLEPOST]
Прегледај го приврзокот 186523

Intervju jan 2018, brojce 16xxx/2016. Prepiska 6xx/2018? Sto znace ovoj status i kolku treba za dodeka izleze pasoso, preku roditel so ima pasos.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Влезе во голгота
 
Член од
8 февруари 2018
Мислења
46
Поени од реакции
23
На проверка од вицепретседателот одат оние со нејасна поврзаност, нашла ми се мана, но работат кампањски, па сметам дека тие што се на проверка од вицепретседателот и овие што им се смена статусот крајот на јануари ќе одат во еден зафат до јуни. Колку и да е сурово од мене, горка вистина е дека само со потврди да не се надеваат ич, а оние чии браќа, сестри и родители зеле на основ изјави и потврди ги чешлаат до задњу длаку, ќе минат само со доказ.
Не ги кривам луѓето што не сакаат да веруваат во ова што пишувам. Сепак до август беше ок.... врвеа и разгледници сега не знам...
A tie sto sme na dopolnitelna so rok koga treba da ne razgledaat imas info okolu toa ili ...?
 
Член од
14 август 2012
Мислења
1.705
Поени од реакции
738
Па не може во статусот да ти пишуваат сега си довде сега онде... без гајле ќе се среди[DOUBLEPOST=1520002612][/DOUBLEPOST]

Влезе во голгота
Kakva golgota so roditel bg pasos sum?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
A tie sto sme na dopolnitelna so rok koga treba da ne razgledaat imas info okolu toa ili ...?
Ако однесовте почнаа, ако не ќе ....[DOUBLEPOST=1520008837][/DOUBLEPOST]
Kakva golgota so roditel bg pasos sum?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Така го нарекувам времето на чекање. Сега од кога го зеде бројчето само ќе си чекаш и чекаш
 
Член од
1 јули 2015
Мислења
3
Поени од реакции
2
Има ли некој од тука што има земено пасош во последните месец-два? Ми треба информација. Благодарам.
 
Член од
9 јуни 2017
Мислења
291
Поени од реакции
196
podobro cekajte na finalen pregled,mizebi kje dojde podobar period odkolku nie sto sme na dopolnitelna i na kraj ne znaeme sto kje bide so nas!!!!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom