Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 ноември 2017
Мислења
102
Поени од реакции
61
Se vrativ, dur me nemase gledam imat pozitivni promeni koi podolg period gi nemase, samo da ve potsetam deka bev samo tri nedeli na proverka od viceprezidenta, nekoj imase pisano deka nikoj ne zel sto bil na proverka od viceprezidenta l, jas veke si go zedov pasosot..So sreka na site, pozitivno I imajte trpenie
Koga bese nA intervju,so Kakvi dokumenti se povikuvashe za poteklo,
 
Член од
29 октомври 2017
Мислења
135
Поени од реакции
125
Edno bitno prasanje:dali nekoj e stignat do potpis od viceprezidenta a go imase vo protokolot od 02.10?
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
Na intervju bev 8 noemvri 2016 finalna kraj noemvri 2017 a i odma posle nekoja nedela na dopolnitelna so rok a jas docna vidov i koga odnesov bese odminat datumot posle nepoln mesec od dostavuvanjeto na dokumentot se smeni pak vo finalna.
A kako znaese deka si staven na dopolnitelna zaradi razlika vo preziminjata,ti pisese zaradi sto si staven na dopolnitelna?Kako ti pisese koga te stavija na dopolnitelna?
 
Член од
1 јули 2017
Мислења
202
Поени од реакции
177
Значи си бил само месец на дополнителна по твојава математика од интервју до финална.значи многу брзо почнале да ги решаваат дополнителните
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Znaci posociv pogore deka imav razlika so edna bukva pomegu prezimeto na majka mi i tetka mi odnesov samo popraveni izvodi od niv.
Pa dobro e za tebe brzo te stavile na finalna povtorno no sega bidejki po vtor pat si na finalna obicno dolgo cekaat na finalna, no vo sekoj slucaj dobro e, pisi ako ima nesto novo
 
Член од
10 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
4
Pa dobro e za tebe brzo te stavile na finalna povtorno no sega bidejki po vtor pat si na finalna obicno dolgo cekaat na finalna, no vo sekoj slucaj dobro e, pisi ako ima nesto novo
I zenska mi bese isti den na intervju so mene isto so poteklo kako moeto ama taa e na dopolnitelna i baraat poteklo so rok do april.
 
Член од
28 јули 2015
Мислења
107
Поени од реакции
107
I zenska mi bese isti den na intervju so mene isto so poteklo kako moeto ama taa e na dopolnitelna i baraat poteklo so rok do april.
Mislam deka ti ne si ni bil razgledan od sovetot,vo fazata na finalna proverka koga se provervit prepiskata dali gi ima site potrebni dokumenti za da moze sovetot da donese odluka utvrdile deka ima nedostatok vo pogled na tie dokumenti i obicno ti davaat pokratok rok da gi dostavis potrebnite dokumenti za da moze sovetot da donese odluka,togas obicno piset prepiskata e neredovna i e potrebno da se dostavi toj i toj dokument do taa i taa data,a na dopolnitelna se staveni tie koi se razgledani od sovet ama nema dovolno dokazi deka imaat blgarsko poteklo pa im se davat dopolnitelen pogolem rok istoto da go dokazat
 
Член од
4 ноември 2017
Мислења
341
Поени од реакции
379
I zenska mi bese isti den na intervju so mene isto so poteklo kako moeto ama taa e na dopolnitelna i baraat poteklo so rok do april.
vrz osnova na sho go dobi ti proishodot i vrz osnova na koja go dobi devojkati? i jas sum n adopolnitelna so rok do april da dostavam dokumenti za "удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин" ama planiram pak potvrda da prilozam od bugarski kulturen klub.
 
Член од
10 ноември 2017
Мислења
23
Поени од реакции
4
vrz osnova na sho go dobi ti proishodot i vrz osnova na koja go dobi devojkati? i jas sum n adopolnitelna so rok do april da dostavam dokumenti za "удостоверјавашт наличието на в'зходјашт б'лгарин" ama planiram pak potvrda da prilozam od bugarski kulturen klub.
Jas so dokumenti od tetka a taa od vujko kaj nea e istiot status kako kaj tebe, uste nemame noseno potvrda od klub
 
Член од
20 февруари 2016
Мислења
120
Поени од реакции
123
Nekoj sto ima zemeno proishod ovoj period ako moze da pise do kade se stignati so proishodite?
Posledno jas zvonev vo DABC pred okolu 3 nedeli i mi kazaa deka se potpisani do 23.02.2017.
Od avgust mesec navamu zvonam sekoj mesec da vidam do kade e ama mnogu sporo. Na mesec dena mi soopstuvaat deka e potpisano desetina dati taka da posledno sto mi kazaa e dwka se stignati do 23.02.2017
Pozdrav
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom