ПРАВЕН ФАКУЛТЕТ „Јустинијан Први“ Скопје

Кирца

Монк
Член од
7 април 2008
Мислења
7.051
Поени од реакции
2.289
А како е испитот? Тешко ли се положува?
Се освен 2 од 3 одговорени прашања ти е сигурен пад, и тоа двете да ти се одговорени без грешка. Како што кажа членот над мене, ако научиш ќе положиш, за инат никој нема да те бутне. Сигурно се врти муабет дека Биљана е лошата, али лоша е за тие што не знаат и за тие што филозофираат бидејќи и она и Ванчо си бараат конкретно одговорени прашања а не филозофирања. Имаш и повеќе од доволно време за правење на концепт и во случај да се блокираш знаат да испаднат фер и да ти помогнат преку практични прашања.
 
Член од
7 ноември 2017
Мислења
78
Поени од реакции
5
драги форумџии кога отприлика ќе почнат предавањата ?
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Вака утре полагам предмет од 2 семестар дали ако утре случајно не положам можам да го полагам на казненава што следува сега февруари март или треба да презапишам ? Иначе полагам кај Каракамишева чисто информативно.
 
Последно уредено:
Член од
15 јануари 2016
Мислења
83
Поени од реакции
6
Вака утре полагам предмет од 2 семестар дали ако утре случајно не положам можам да го полагам на казненава што следува сега февруари март или треба да презапишам ? Иначе полагам кај Каракамишева чисто информативно.
Можеш сега да го полагаш во казнена сесија, ако паднеш и тогаш ќе треба да го презапишеш.
 
Член од
30 мај 2016
Мислења
29
Поени од реакции
8
Дали на доодговарање финансово има шанса да се поправи повеќе од една оцена? Имам 6ка, има некако можност до 8 да фатам?

Искуство, некој? :rolleyes:
 
Член од
30 јануари 2018
Мислења
2
Поени од реакции
0
Здраво форумџии, ќе може некој да ми каже како се решава случајот на испит МПП?
 
Член од
22 јануари 2018
Мислења
33
Поени од реакции
6
Kolegi, kje saka li nekoj da mi kaze nesto povekje za Karakamiseva, Rodna, Goce Naumovski, Lazarevska angliski i Esin Kranli ; kako se odvivaat predavanjata, kako e na ispiti..?
 
Член од
17 февруари 2015
Мислења
89
Поени од реакции
5
Kolegi, kje saka li nekoj da mi kaze nesto povekje za Karakamiseva, Rodna, Goce Naumovski, Lazarevska angliski i Esin Kranli ; kako se odvivaat predavanjata, kako e na ispiti..?
Кај Каракамишева имаш можност испитот да го полагаш на два дела усно,не е строга и пишува реални оценки
Гоце и Есин се топ комбинација,не верувам дека ке имаш проблем римско
Родна и Тина се зависи од нивно расположение,бараат се во ситници
Лазаревска на испит им е хаос ,многу се препишува[DOUBLEPOST=1517331597][/DOUBLEPOST]
Kolegi, kje saka li nekoj da mi kaze nesto povekje za Karakamiseva, Rodna, Goce Naumovski, Lazarevska angliski i Esin Kranli ; kako se odvivaat predavanjata, kako e na ispiti..?
Кај Каракамишева имаш можност испитот да го полагаш на два дела усно,не е строга и пишува реални оценки
Гоце и Есин се топ комбинација,не верувам дека ке имаш проблем римско
Родна и Тина се зависи од нивно расположение,бараат се во ситници
Лазаревска на испит им е хаос ,многу се препишува
 
Член од
29 март 2014
Мислења
99
Поени од реакции
32
Современи пол. системи ми е проф. Гордана Силјановска Давкова. Бара ли да и се оди на предавање и како е кај неа на испит за положување ќе мачиме маки или не?
 
Последно уредено:
Член од
30 јануари 2018
Мислења
12
Поени од реакции
1
Колеги може инфо за Силјановска уставно , Живковска и Пржеска граѓанско , Бучковски римско и Наумовски информатика??
 

Kajgana Shop

На врв Bottom