Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
Минатиот понеделник оставив извод во Софија на превод и легализација, треба да го земам во петок, значи за 11 дена, за превод и легализација платив вкупно 30 лева (15ЕУР)
a imam eden problem na takomi vo izvodot t.e. dedomi e po naseto prezime a vo negoviot e smenet ke preci li toa ili ke pomine
 
S

sefked

Гостин
Знае некој дали има стигнато пошта во амбасада СК, после празниците?
На кој тел да прашам дали ми е стигнат происходот? На 058...или друг некој?
 
Член од
16 јануари 2016
Мислења
122
Поени од реакции
31
IMA li vrska ako go pominam rokot za podnesuvanje na dopolnitelni dokumenti jas vo protokolot do 2 fevruari
 
Член од
13 јануари 2016
Мислења
4
Поени од реакции
13
Sakam da odnesam dokumenti za vtora postapka vo konzulatot vo bitola mi rekoja da se javam sk da zakazam znae nekoj za kolku vreme zakazuvat?
 
V

vkv

Гостин
Gledam kaj srbive mnogu ja falat nekoja Cvetelina. Epten brzo zavrsuvala so procedura. Ima li nekoj od nasive sto slusnal za nea ili samo Srbija ja raboti.
 
Член од
21 јуни 2016
Мислења
1.934
Поени од реакции
2.068
Gledam kaj srbive mnogu ja falat nekoja Cvetelina. Epten brzo zavrsuvala so procedura. Ima li nekoj od nasive sto slusnal za nea ili samo Srbija ja raboti.
Bugarite od Srbija si imaat stari dokumenti,izvodi na rodeni I drugi dokumenti kade se pisani kako Bugari,niv Srbija gi priznavala za Bugari, samo nas ovde Srbite probuvale so sila da ne asimiliraat I ne pisuvale Srbi I da si sakal da se pisis Bugarin nemozelo vo zatvor ke si zavrsel zatoa samo mal del od nas ima po nekoj star document. Znaci normalno tie od Srbija brzo si dobivaat drzavjanstva koga imaat dokumenti ne e do posrednikot.
 
Член од
3 јуни 2017
Мислења
63
Поени од реакции
35
Bugarite od Srbija si imaat stari dokumenti,izvodi na rodeni I drugi dokumenti kade se pisani kako Bugari,niv Srbija gi priznavala za Bugari, samo nas ovde Srbite probuvale so sila da ne asimiliraat I ne pisuvale Srbi I da si sakal da se pisis Bugarin nemozelo vo zatvor ke si zavrsel zatoa samo mal del od nas ima po nekoj star document. Znaci normalno tie od Srbija brzo si dobivaat drzavjanstva koga imaat dokumenti ne e do posrednikot.
takov slucaj sum jas
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
neznam dali e dobro ili loso me stavile na proverka od vicepresident deneska.dokument od brat.
Јас сим од 14ти декември На Положетелно Становиште уште ми стои така докумет од прва братучетка и носив допулнителни документи од баба свидетелство..

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom