Бугарско државјанство (процедура и потребна документација) - СТАРА ТЕМА

Долу во линкот ги имате сите информации поврзани со времетраењето и промените на вашите статуси.

  • https://bugarskipasos.blogspot.com/p/statusi.html

    Гласови: 4 50,0%
  • Благодарност до сите кои учествувале во креацијата на блогов.

    Гласови: 4 50,0%
  • Инфо: Го копирате горенаведениот линк и го отварате со вашиот интернет пребарувач.

    Гласови: 0 0,0%
  • За процедура за подигнување преку амбасада подолу линк ,или вратете се на страна 4553.

    Гласови: 0 0,0%
  • forum.kajgana.com/threads/Бугарско-државјанство-процедура-и-потребна-документација.74574/page-4553

    Гласови: 0 0,0%

  • Вкупно гласачи
    8
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
11 декември 2011
Мислења
82
Поени од реакции
73
според некои релативно брзо 1 до 6 месеци,
но брат ми е на финална од април 2017
значи кој што ќе каже,ќе излаже
Kaj mene, sestra mi i decko mi se smeni za mesec dena od finalna na dopolnitelna a i ne samo kaj nas. Site sto bea na intervju 2016 brzo gi pregledaa, tie so bevme isti den gi prasav i kaj niv za mesec dena se smenil statusot ama kaj site na negativno :D
 
Член од
17 август 2016
Мислења
506
Поени од реакции
580
Ve molam za info; Nekoe vreme ne bev vo moznost da se logiram na forumov... Citav nekolku strani nanazad ama ne najdov precizen odgovor; Me interesira dali ima nekoi promeni? Odam preku prva bratucetka, dali da vadam potvrda od klub i dali ke bide od nekakva pomos ili se uste e se nejasno i da cekam? Kolku sto razbrav se ocekuva nov zakon. Bev na intervju na 17.05, satatusot e nepromenet Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Da napomenam deka posrednikot mi sugerira da izvadime potvrda preku Petar. Blagodaram!
Zs da ne. Preku to zdruzeni gi davet bespari. to javno bese kazano
 
Член од
28 февруари 2015
Мислења
346
Поени од реакции
460
Ve molam za info; Nekoe vreme ne bev vo moznost da se logiram na forumov... Citav nekolku strani nanazad ama ne najdov precizen odgovor; Me interesira dali ima nekoi promeni? Odam preku prva bratucetka, dali da vadam potvrda od klub i dali ke bide od nekakva pomos ili se uste e se nejasno i da cekam? Kolku sto razbrav se ocekuva nov zakon. Bev na intervju na 17.05, satatusot e nepromenet Преписката се намира в процедура по зад'лжително с'гласуване. Da napomenam deka posrednikot mi sugerira da izvadime potvrda preku Petar. Blagodaram!
Da izvadi ama so predok roden do 1918 godina posle toa dzabe ke nosis
 
Член од
6 јули 2017
Мислења
2.273
Поени од реакции
1.487
Eve me I mene denes
Може да кажеш, од прилика кое бројче си, кога беше на интервју и каде?[DOUBLEPOST=1514544452][/DOUBLEPOST]
Kaj mene, sestra mi i decko mi se smeni za mesec dena od finalna na dopolnitelna a i ne samo kaj nas. Site sto bea na intervju 2016 brzo gi pregledaa, tie so bevme isti den gi prasav i kaj niv za mesec dena se smenil statusot ama kaj site na negativno :D
Ноември беше и брат ми, но во конзулат во Битола
 
Последно уредено:

palekrstic

Модератор
Член од
14 ноември 2016
Мислења
2.041
Поени од реакции
5.540
eve konecno bidna kaj mene molbata vi razgledana od sovetot so polozitelno stanoviste dokumeti pocnato so prv bratuced a posle nekolku meseci odnesiv dokumenti od brat.intervju 17.10.2016 na finalna od 10.11.2017.
Bravo!!!!
So sreka!!!!
 

Stolee

INFINITY TEAM SatelItIN
Член од
3 април 2017
Мислења
265
Поени од реакции
319
eve konecno bidna kaj mene molbata vi razgledana od sovetot so polozitelno stanoviste dokumeti pocnato so prv bratuced a posle nekolku meseci odnesiv dokumenti od brat.intervju 17.10.2016 na finalna od 10.11.2017.
Другар со среќа да се надеваме дека ќе добијеме указ во нај брзо време

Sent from my SM-A510F using Tapatalk
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
27
Поени од реакции
23
eve konecno bidna kaj mene molbata vi razgledana od sovetot so polozitelno stanoviste dokumeti pocnato so prv bratuced a posle nekolku meseci odnesiv dokumenti od brat.intervju 17.10.2016 na finalna od 10.11.2017.
Cestitki! Se najubavo

Sent from my HUAWEI MLA-L11 using Tapatalk
 
Член од
29 декември 2017
Мислења
8
Поени од реакции
5
Zdravo decki sakam da prasam ako nekoj znae, mojot dedo bil bugarski vojnik ama jas nemam dokumenti za toa pa sakam da go pobaram vo arhivata vo bugarija za bugarski vojnici od makedonija,dali toa mozam da go storam preku internet i kolku vreme se ceka za da mi kazat dali go najdele i dali ke e problem da go najdat iako ne znam vo koj polk i vojnicka ceta bil ? Odnapred blagoaram,
 
Член од
18 мај 2017
Мислења
74
Поени од реакции
134
eve konecno bidna kaj mene molbata vi razgledana od sovetot so polozitelno stanoviste dokumeti pocnato so prv bratuced a posle nekolku meseci odnesiv dokumenti od brat.intervju 17.10.2016 na finalna od 10.11.2017.
intervju vo sofija mala greska vo datata znaci 17.11.2016[DOUBLEPOST=1514559328][/DOUBLEPOST]inaku na nevestata moja e stavena na dopolnitelna so dokument od klubot od strumica,a i na snaata za bratmi isto e na dopolnitelna so dokument samo od prv bratuced.inaku site 3 molbi sme edna do druga vo ista den na intervju i na finalna vo ista den.
 
Последно уредено:
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom